Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Xanax (benzodiazepin...

Segítség! Xanax (benzodiazepin) függőség tünetei? Hogyan tudok mielőbb megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni. Kb. 1 éve kaptam nagyfokú szorongásra benzodiazepint (Xanax) viszonylag magas dózisban . Nagyon gyorsan kialakult a tolerancia, de élethelyzeti problémáim megoldódtak, mégsem tudom letenni a gyógyszert. Most a napokban gyors csökkentéssel elkezdtem letenni, de hirtelen kiugró magas vérnyomás tünetek jelentkeztek, bizonytalanság, és szédülés... Bőrkiütés, viszketés. Lehet-e ebből a tünetegyüttesből, és a megvonásból súlyos probléma,(pl. epilepsziás roham, vagy egyéb) vagy elég a kitartás, és a fokozott tünetek elviselése, amik majd maguktól csökkennek?

Őszinte válaszokat várok, kérlek titeket, hogy a viccelődő, vagy kellemetlenkedő válaszoktól kíméljetek meg. Köszönöm.

N/37



2014. jún. 2. 06:46
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
... Illetve elfelejtettem még írni az ájulást, és szinte folyamatos ájulásérzést. Ettől ijedtem meg a legjobban...
2014. jún. 2. 06:54
 2/17 anonim ***** válasza:

"A kezelést nem szabad hirtelen megszakítani, hanem az orvos irányításával fokozatosan kell abbahagyni. A Xanax-kezelés megszakításakor elvonási tünetek jelentkezhetnek köztük fejfájás, izomfájdalom, extrém szorongás, feszültség, nyugtalanság, zavartság, ingerlékenység és álmatlanság. Súlyos esetben a következő tünetek jelentkezhetnek: realitásérzék elvesztése, személyiségvesztés, rendkívül érzékeny hallás, zsibbadtság és bizsergő érzés a végtagokban, fokozott érzékenység fényre, zajokra, és a fizikai kontaktusra, hallucináció vagy epilepsziás görcsök megjelenését okozhatja. Kérjük, értesítse orvosát, ha ezeket a tüneteket észleli.

A kezelés hirtelen megszakítása a tünetek kiújulását vagy az állapot rosszabbodását eredményezheti."

2014. jún. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!! Jaj, pont ettől féltem, hogy ilyen tünetek fognak jelentkezni... Csak már annyira utálom ezt a gyógyszert, és egyszerűen szeretnék megszabadulni tőle. Igaz, hogy nagyon gyors csökkentésbe kezdtem, és az volt a gondolatom, hogy mivel már úgyahogy egyensúlyban vagyok, képes leszek gyorsan megválni ettől a függőségtől, amit nem is akartam, csak az orvos folyamatosan emelte az adagot.
2014. jún. 2. 06:59
 4/17 anonim ***** válasza:
Néhány terápiás órával jelentősen csökkenthető az elvonási tünet.
2014. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Fő a fokozatosság, teljesen természetes, hogy ezt érzed. Türelmet és kitartást kívánok a leszokáshoz, mert nem lesz egyszerű, de menni fog!!!
2014. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Milyen terápiás órákra gondolsz?
2014. jún. 2. 11:48
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves Zsanett! Nagyon köszönöm a jókívánságot és megerősítést!! Nagyon nehéz valóban, de elhatároztam. Azt hittem könnyen vagy könnyebben fog menni, de nem fogom feladni. Nem akarom szedni tovább, de megpróbálom a fokozatosság elvét. Köszönöm szépen!
2014. jún. 2. 11:50
 8/17 anonim ***** válasza:
Ritka dolog az olyan, amikor az orvos erőlteti az egyre magasabb dózist, most meg nem akar segíteni a leszokásban? Szerintem ez pont fordítva van. De hár te tudod. Egy biztos: a xanaxtól csak szép lassan és fokozatosan tudsz megszabadulni. Ha betartod, betartod, ha nem akkor nem. Azért arra kíváncsi lennék, hogy milyen orvosról írsz Te? Mert pszichiáter ilyent nem csinál.
2014. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NoDrugs ***** válasza:
Mennyit szedtél és milyen gyorsan hagytad abba ?
2014. jún. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 hektorr7 ***** válasza:
0%
xanaxhoz 1 év alatt NEM LEHET HOZZÁSZOKNI. a te betegséged nem függőség hanem erőteljes hipochondria. Amiket tapasztalsz hogy magas vérnyomás, bizonytalanság azt jelzi hogy visszatért az alapbetegséged a szorongás. Jó lenne ha nem lennél ennyire önkényes, öntörvényű és csak akkor hagynád el a Xanaxot amikor orvos is mondja!
2014. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!