Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegség egyedül...

A pánikbetegség egyedül legyőzhető? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, nem birom tovább a rosszulléteket. Pár évvel ezelőtt (kb. 3 éve) pánikbetegséggel küzdöttem, erős rohamaim voltak, és amikor meg nem volt épp roham, akkor is nagyon rosszul éreztem magam, rettegtem mikor lesz a következő, aki átélt hasonlót tudja miről beszélek. Akkoriban jártam pszihiáterhez, kaptam gyógyszereket, de nem akartam nyugtatókon és hangulatjavítókon élni huszonévesen, letettem a tablettákat és szerencsére át tudtam lépni a betegségen, családi és baráti segítséggel, mindig kellett legyen velem valaki, aki tudja, hogy mi a bajom, akkor éreztem magam biztonságban ha kisérgettek mindenhova. Utána ez valahogy megszűnt ez az egész, jól voltam másfél évig kb. Utána történt egy csomó szörnyűség velem, anyukám elvesztése, vetélés, szörnyű párkapcsolat, bántalmazás, munkanélküliség és még sorolhatnám. Mindez egy év leforgása alatt történt meg velem. Mára ott tartok, hogy egyedül élek, véget vetettem a rossz kapcsolatomnak, van munkám 4 hónapja amit szeretek is csinálni, kedves emberekkel vagyok körülvéve, kihívás van a munkámban, érdekel, szeretem. Itthon egyedül vagyok, nyugalom van, próbálom megteremteni magamnak a kiegyensulyozottságot. Mégis az a helyzet, hogy kb 1,5 hónapja megint előjött a pánik... Szinte állandó rosszullétek, szédülés, ájulásérzés, émelygés, félelem mindentől, folyton attól rettegek összeesem az úton miközben megyek valahova, ezer meg ezer fizikai tünetem van (gyengeség, remegés, zsibbadás a végtagokban, arcon stb). Félek, hogy így nem fogom tudni végezni a munkámat, a kollégák nem értik miért vagyok zárkózott, miért félek mindentől, amikor csak tudok egyedül vagyok, félrehúzódok. De nem akarom ezt tenni, szeretnék élni, eljárni mindenfelé, beszélgetni ismerkedni emberekkel, de nem megy mert folyamatosan rosszul érzem magam, pedig igazából nem szorongok, vagy idegeskedek semmi miatt. Nem birom már egy percig sem ezt az érzést. Könyörgöm aki tud valamit, bármit segíteni nekem, annak érdekében, hogy ez javulhasson az írjon. Nem szeretnék gyógyszereken élni és elveszíteni a munkámat. Pszihológushoz egyébként járok. Jógát most kezdtem el egy hete, hallottam, hogy az is segíthet, olvasok a témában elég sokat. De az eredmény mindig ugyan az, reggel amikor felkelek szinte sírva indulok el annyira félek hogy az úton el fogok ájulni vagy hasonlók... :( Mit tegyek?

2014. dec. 3. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg voltam.

Minden fejben dől el. :)

2014. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom én, csak úgy érzem nem elég ha arra gondolok, h: Ejj de csuda jó nekem.... Ettől nem fogok valószinűleg meggyógyulni, félek rettegek állandóan, már nem is beszélek erről a családomnak mert úgy érzem csak nyavalygok, én akarok ebből nagyon rövid időn belül kimászni, mert amit felépítettem félek össze fog omlani :S
2014. dec. 3. 18:51
 3/9 A kérdező kommentje:
ÉS ami a legnagyobb baj, h én utálom már saját magamat... nem kevés erőfeszítesemben volt nekem is, és hozzáteszem a családomnak is, hogy összeszedjenek valahogy, nem kéne semmi bajom legyen, tényleg mindenben segítenek nekem és én még csak sajnálkozok, itt fáj ott fáj, félek nem merek menni stb... ennek véget akarok vetni, valami segítség kéne, valami támpont vagy nemtudom :(
2014. dec. 3. 18:55
 4/9 anonim ***** válasza:

A pánikbetegséget ki kell kezelni, és nem félbehagyni, mert nem akarsz gyógyszert szedni. Látod magadon az eredményt.

Hogy mit tegyél? Menj vissza a pszichiáteredhez, mondd el neki hogyan állsz, és kérj segítséget. És amit előír, azt maradéktalanul teljesítsd. Nem tudom miért kellene azért elveszíteni a munkádat, mert gyógyszert szedsz. Amiről csak te tudsz, meg az orvos.

2014. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, a kérdésed: a pánikbetegség egyedül nem győzhető le. Kell hozzá az orvosi, meg a gyógyszeres kezelés+ az önuralom, és a bizalom. Meg lehet gyógyulni.

Egy volt pánikbeteg.

2014. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk ahol én élek a pszihológushoz két hetente a pszichiáterhez pedig havonta egyszer lehet bejutni... az gyors gyógyulás lesz már látom. Aki olvassa ezt és pánikbeteg volt leirhatná (engem nagyon érdekelne) hogy fejben, agyban saját magában mit hogyan tett helyre, hogyan segített magán. Hiába szedem most is a Frontint, félek reggel elindulni munkába, rettegek a rosszullétektől, a pszichiáterhez meg majd vmikor januárba mehetek. jó kilátások :S
2014. dec. 3. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam ilyen tünetek nem jelentkeztek (még), de erősen kilátástalannak tartom a helyzetem, nagyon magamra maradtam, senki nem tud rajtam így segíteni, egyedül pedig nem megy... nem tudom igazából mit tegyek, én is tanácstalan vagyok. :(
2014. dec. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A pszichiáterhez egyszer kell bejutni, amikor megállapítja a betegségedet, és felírja a gyógyszert, kb 1 hónapra. Azzal visszamész, és ha hat a gyógyszer, akkor felírja a következőt. Nem is kell ennél gyakrabban látogatnod az orvost. A gyógyszert pedig siránkozás nélkül kell szedni, legalább 3 hónapig. Ja, és a frontin az nem a pánik ellenszere. Az az antidepresszáns. A frontin csak arra való, hogy ha túlpörget az antidepi, akkor azért aludni is tudjál. Ez ennek a gyógymódja, és ha betartod, meggyógyulsz, és nem leszel függő. És el sem fogsz hízni. Csak azok híznak, akik nekiállnak falni. Szívesen segítek, ha kéred. De gyógyszer nélkül nem megy a gyógyulás. Írjál, ha érdekel...

2014. dec. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a lelki erőd ahhoz hogy legyőzd a pánikbetegséget, (ami egyébként egyáltalán nem szégyen, tegye össze a kezét aki elég erős hozzá) Akkor orvoshoz kell fordulnod.
2015. ápr. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!