Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a pánikroham...

Hogyan küzdjem le a pánikrohamokat?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Kb egy hónapja volt egy erős pánikrohamom. Voltam kivizsgáláson, irtak fel vitaminokat, antidepresszánsokat. Azota is voltak kisebb rohamaim, és mivel az első is itthon colt, a szobámban, éjszaka, ezért minden lefekvésnél mindig rettegek, hogy újabb rohamom ne legyen....és mégis lesz. A legfélelmetesebb a magas vérnyomás, amikor érzem, hogy rohamom van , a vérnyomásom 160/100-ra ugrik. Veszek be vérnyomscsökkentőt, nyugtatót és akkor elmulik. A vérnyomás ilyenkor tud komoly bajt okozni? Szivrohm, agyvérzést is akár? Hogyan tudnám végre legyőzni???probalok elalvas elott nem gondolni erre, énekelek magamban, vagy bármi, de mégis előjön. Mit tegyek?
2014. dec. 17. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud komoly bajt okozni a pánikroham, éppen ez a betegség lényege, hogy nincs semmi bajod, mégis azt hiszed, hogy van. A vérnyomásod a szapora légzés miatt lesz ilyen magas, ne szedj rá gyógyszert, felesleges, csak a nyugtatót vedd be. És természetesen fordulj pszichiáterhez.
2014. dec. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Deliverance ***** válasza:
100%

Furcsa, hogy egyből gyógyszert írtak, szerintem ez elég drasztikus. A pánikbetegség gyakori. Könnyen le lehet küzdeni, de segítség kell hozzá. Menj el pszichológushoz. A pánik nem ok nélkül jön, meg kell találni a forrását. Fontos, hogy tudj beszélgetni róla másokkal, hogy érezd, nem vagy egyedül. Foglalkozz olyan dolgokkal, amik boldoggá tesznek téged. Ha jó a hangulatod és nem stresszelsz, kevesebb eséllyel alakul ki a pánikroham is. Az is jó, ha rendszeresen sportolsz. Lefáraszt fizikailag, így jobban tudsz aludni.

Lehet hogy ez olyan agymosós dolognak hangzik, de hidd el. Nekem is voltak rossz időszakaim, szóval tapasztalatból mondom. Kitartás! :)

2014. dec. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi okozhatja...nappal minden rendben, de ha le kell feküdnöm aludni, akkor szinte azonnal előjön a szapora légzés,szivdobogás, és nem tudok elaludni egész éjszaka, már nyugtatotol sem :(
2014. dec. 18. 10:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Különbség van pánik roham, és pánikbetegség között. Az antidepresszáns a pánikbetegség tüneteit enyhíthet. Nézd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

2014. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!