Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha tudatom egy pszichiáterrel,...

Ha tudatom egy pszichiáterrel, hogy meg akarok halni, neki kötelessége engem elmegyógyintézetbe rakni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 19. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy intézetbe kellene zárni, inkább csak kezeléaekre van szükséged.
2014. dec. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Ha olyan állapotban vagy, hogy akkor és ott valóban veszélyt jelentenél magadra és ő nem engedhet nyugodt szívvel el téged, akkor igen. De egyébként elég sok ember éli mindennapjait úgy, hogy közben halál vágya van. Teljesen más mondani, gondolni rá, vágyni rá, mint meg is tenni. Tehát csak azért mert ezt érzed, még nem feltétlenül kell zárt osztályra menni. És az, hogy ezt elmondod a pszichiáternek azt mutatja, hogy elsősorban segítséget szeretnél és nem meghalni, ami meg már azért alapból jó jel. Szóval ha együtt működő vagy, elfogadod a segítséget és nem vagy annyira zaklatott, hogy az ajtón kilépve rögtön felakaszd magad, akkor csak azért mert öngyilkossági gondolataid vannak egyáltalán nem biztos, hogy bezáratnak. Sőt inkább valószínűtlen. De szerintem a döntés okai egyénenként változnak, mert sokat számít hogy hogyan viselkedsz, hogyan mondod el, meg ilyenek. Ezekből a pszichiáter mind-mind levon következtetéseket.

Más: Viszont ha elmész pszichiáterhez és van halál vágyad és erről nem beszélsz, az elég rossz taktika. Őszintének kell lenni, ha tényleg segítséget akarsz.

2014. dec. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szamo77db ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen, mert ez önveszélyes fenyegetés és nem engedhet el. Vagy nem személyesen gondolod a szándékod közlését? Ha személyesen mész be egy pszichiátriai osztályra, ott legalább egy éjszakát el kell töltened, míg megfigyelés alatt tartanak! De mondd már el nekem (akár priviben is), miért akarsz meghalni? Történt valami nagyon rossz az életedben az utóbbi napokban, hetekben, ami előhozta ezt a gondolatot? Vigyázz magadra! És ne gondolkozz ilyesmikről!
2014. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Igen, természetesen.
2014. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy haverom barátnője mondogat ilyeneket és elvileg pszichológushoz jár évek óta. Nem használnak semmit neki a kezelések és úgy tudom ilyenkor már intézeten belül folytatják a kezelést, még a beteg akarata ellenére is.
2015. jan. 20. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!