Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok. Bele...

Depressziós vagyok. Bele fogok halni. Hogyan menthetném meg magam?

Figyelt kérdés
14 éves Pesti lány vagyok. Lelki beteg vagyok amióta csak az eszemet tudom.. Rettenetesen gyűlölök magam körül mindent.. De önmagamnál jobban.. semmit nem utálok. Egyre úgy érzem, hogy ha nem teszek valami nagyobb dolgot saját magam ellen, akkor öngyilkosságot követek el. Gyűlölök létezni, nem érdemlem meg, hogy lélegezzek, hogy nevessek, hogy éljek. A szüleim elváltak. Egyikük sem tud rám figyelni.. túl sok a dolguk. De nem is várom el tőlük.. Hisz sok dolguk van. A nővérem 1 éve Svájcba ment tanulni. Általános Iskolai éveim alatt 3x váltottam iskolát.. Ahol kezdtem az iskolát, azt a helyet, gyűlöltem.. lenéztem az összes embert ott.. mindannyian undorítóak voltak. 4.-es koromban onnan átkerültem egy másik iskolába. az az iskola, a reményt, a második családot és a megnyugvást jelentette. Imádtam az iskolát.. Az összes embert onnan. De a tanárok, kiutáltak onnan, szó szerint. Megvádoltak olyan dolgokkal, amiket el sem követtem. Kirúgtak és megbuktattak. Akkor voltam 7.-es. Jelenleg Újra járom a 7. osztályt.. Átkerültem egy másik iskolába. Ezt az iskolát.. nem nevezhetem iskolának. Utálom ezt a helyet.. Az emberek mind elítélnek, kiközösítenek, átvernek, megaláznak.. Utálok itt lenni. Utálok létezni.. Rettegek saját magamtól. De tudom, hogy ha nem teszek valamit.. meg fogom ölni magam. Utálom az embereket.. mindannyian átvernek. A kezemen, a lábamon sorban sorakoznak a vágott nyomok. Pszichológushoz is járok.. de.. nem érti meg, hogy nekem nincs szükségem arra hogy kioktasson, hanem arra, hogy segítsen.. Utálom ahogyan kinézek. Utálom a személyiségem.. Mindenem utálom. Meg akarom ölni magam.. Nem tudjátok elképzelni hány ezer ember fekszik jelenleg egy kórházban az életéért küzdve, aki megérdemelné, hogy éljen. Ebben a pillanatban odaadnám az egyiknek a lehetőséget, a lelkemet, hogy éljen. Megérdemli. Nem akarok a családomnak fájdalmat okozni, nem tudok tőlük segítséget kérni. Hidd el, próbálkoztam... de.. meg fogom ölni magamat ha nem keresek segítséget.. szükségem van a segítségre.. könyörgöm.! Ha van itt bárki aki tudna segíteni.. kérem segítsen..

2014. dec. 21. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ebből kijönni eléggé hosszas folyamat. Egyik napról a másikra nem megy. Fel kell építened az életed. Ebben a szüleidnek kellene, hogy segítsenek. A pszichológus sem azért ad tanácsot, hogy kioktasson, hanem próbál terelni valamilyen irányba, ha szüleid már nem teszik. El kell fogadnod a helyzetet és magadnak menni a jó irányba. Elképzelések, célok, kellenek, barátok, akikre számíthatsz. Persze úgy nehéz, ha ilyen sűrűn kell iskolát váltani. Most neked kell határozottnak és erősnek lenned.
2014. dec. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem megy.. bele fogok halni.
2014. dec. 21. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:
18 éves lány vagyok, szintén depressziós, sulis okok miatt kezdődött, úgyhogy tudom, mit érzel. Ha van kedved, írj privátot és beszéljünk róla. Nem garantálom, hogy 100%-os sikert érek el és megtalálod nálam a tuti megoldást, de hátha egy picit is segít. Ha gondolod, írj nyugodtan!
2014. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Írj, hátha tudok segíteni.

19/l

2014. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el a szüleiddel a Vadaskertbe ès vizsgáltasd ki magad, mert lehet hogy olyan mentális zavarban szenvedsz, aminek a velejárója a depresszió. Van kiút, de hinned kell benne! Tudnod kell ömagadon segíteni, mert èrzèkenyebb vagy az átlagnál, mèlyebben èrintenek meg a szavak ès a tettek. Elkeseredett vagy, èrződik a "meg fogok halni" kijelentèsedből. Nos, igen egyszer mint mindenki más, te is meghalsz majd, de egyáltalán nem mindegy, hogy mikor ès hogyan. Ha van eszed, nem sajnáltatod tovább magad ès őszinte kezdesz lenni a veled foglalkozó szakemberhez, a szüleidhez, ès a környezetedhez. Iszonyatosan kevès, mondhatni nulla önbecsülèsed van. Ha nem találod a szèpet, az igazán gyönyörűt az èletben, mozdulj ki kèrlek a szabadba, figyeld meg az embereket, a törtènèseket, minden apró dologra fektess energiát, hogy megèrtsd milyen fontos ès csodás a lètezès- èrtèkeld az örömöt, a szeretetet, szenvedèlyt, hitet, erőt. Tanuld meg èrezni ezeket ès ne írd le magad, addig amíg nincs rá nyomós okod. A sorsunkat mi alakítjuk ès nem mások. Jegyezd meg; bármiből èpíthetsz várat, ha elszánt vagy. Nem bölcseleteket gèpelek ide, de fel szeretnèm nyitni a szemed, hogy mèg nem èltèl igazán.

Ha segít, akkor olvass önismereti könyveket, igyekezz barátkozni hozzád hasonló szemèlyisègű egyènekkel, járj el többet társaságba. Semmi sem indok rá, hogy eldobd az èletedet. Tudom... Èn is átèltem azt, amikor legszívesebben vègeztem volna magammal, de a tudat, hogy van kièrt ès mièrt èljek mèg mindig itt tart a Földön. Sajnos sok meggondolatlan tett után tudtam elfogadni, hogy más vagyok, èrzèkenyebb ès veszèlyesebb. Nem vállaltam a pszichoterápiákkal járó nehèzsègeket, pedig egy hajszálon múlt az èletem ès miattam másokè is. Gondolkozni kezdem, elmerengtem a múltamon, jelenemen ès a lehetsèges jövőmön ès megfogalmazódott bennem, hogy kèpes vagyok megváltozni. Tudtam, mennyi türelmet, energiát kell befektetnem, hogy elèrjem vègkifejlettkènt azt a szintet, amikor átèrtèkelhetem az eddigi èletemet. Fejben eldöntöttem, hogy milyennè szeretnèk válni. Ez esetben egy pèldakèp sokat számít, mèg ha a kèpzelet szülemènye is. Amíg nem èrsz el odáig, hogy megèrtsd az ok- okozati összefüggèseket ès kèptelen vagy szeretni, addig sajnos nem fog változni semmi sem. Sokszor egy hatalmas trauma hatására fordul a kocka, de nem bölcs dolog tragèdiára várni, hogy legyen, ami fejbe kólintson. 15/L

2014. dec. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. Eléred telekom vagy t-mobile számról, utcai fülkéből is hétfőtől szombatig 9-21 óra között. Ha foglalt vagy éjjel/reggel éreznéd azt, hogy nem bírod tovább, akkor eléred a 116-123 felnőtt segély vonalat éjjel-nappal 24 órában!


Mielőtt kárt tennél magadban, telefonálj!!!

2014. dec. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam, volt pár kísérletem. Nem értettem, hogy lehetek boldog. Bekerültem párszor a pszichiátriára. Ott összeismerkedtem sok emberrel, teljesen átértékeltem, hogy ki a normális és ki nem. Aztán olvasgattam, kutatgattam a boldogság után. Nem hittem semmiféle maszlagban, de a mai napig nem értem elolvastam egy spirituális jellegű könyvet. Echart Tolle: A most hatalma című könyv volt. Ez teljesen megváltoztatta az életemet.

Utólag örülök, hogy minden így történt, mert ezek a dolgok indítottak meg igazán belső önvizsgálatra.

Neked egyébként van valamilyen állatkád? Kutyus, macska, egyéb? Ha nincs, akkor szerezz egyet, mert ez igazán segít! Az állatok tudnak feltételek nélkül szeretni, mi emberek sajnos nem vagyunk képesek rá!

2014. dec. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os a Kék Vonalat kihagytad, az is egy gyermek és ifjúsági lelkisegély szolgálat: 116-111


Egyébként nem értem miért gyűlölöd ennyire magadat? Miért nem kedvelnek téged? Lehet olyan jelzéseket közvetítesz feléjük, nem tudom. Ha megnyílsz és barátságosan közelítesz a többiek felé, akkor ők is olyanok lesznek. Nincs nagy titka ennek a dolognak, csak elkéne fogadnod magadat és kicsit elagyalgatni mit szúrhatsz el. Biztos a környezetedben is van sok hiba, de azzal nem mész semmire, ha mindenkit hibáztatsz, meg kell tanulni együtt élni a sok debillel is, és észrevenni vannak nagyon jó fej, kedves emberek is és őket értékelni, velük barátkozni, megtartani a kapcsolatot!

2014. dec. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ifjúsági pszichiáter és addig is Kék Vonal. Minél előbb, annál jobb.
2014. dec. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legyél magántanuló
2014. dec. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!