Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éreztétek már úgy, h semmilyen...

Éreztétek már úgy, h semmilyen fix pont nincs az életetekben és így nem sok értelme van élni?

Figyelt kérdés

Én jelenleg ezt érzem, illetve már 2 éve. Nincsen egy stabil állásom, egy évben max 5-6 hónapot dolgozom, nincsen párom sem (pedig a volt osztálytársak többsége már házas és van gyereke), minden fiú csak kihasznál (most is nagyon fejre ejtettek és megaláztak), senkire nem számíthatok tulajdonképpen.

lehet, h azt gondoljátok, csak sajnáltatom magam, de ezek a száraz tények. mit tegyek?


2010. febr. 3. 08:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nálam is szokott ilyen lenni, de utána mindig jön vmi jó:) Tehát ne add fel, meg próbálj meg nagyon örülni minden apróságnak.

Én most egy holnapi megbeszélés miatt izgulom szét magam, addig semmi se éltet, csak legyek rajta túl:S

2010. febr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
köszi a biztatást, de mondom, nálam ez az állapot már régóta tart és nem találom a kiutat. apróságoknak szoktam örülni, de egy kezemen meg tudom számolni, h egy évben hány boldog napot élek meg.
2010. febr. 3. 08:58
 3/19 anonim ***** válasza:
Barátnőjeid nincsenek?
2010. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én is több mint 2évig voltam munkanélnüli, mivel pályakezdő voltam így semmi se akadt, még eladónak se vettek fel, mert nem volt tapasztalatom. Hidd el előbb-utóbb vagy jön egy lovag:) vagy akad vmi nagyon jó meló.

Van vmi hobbid vagy elfoglaltságod? Mert lehet az is lekötne esetleg örömet is okozna. :)

2010. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, a munkanélküliség is rányomja bélyegét a szomorúságodra. Az ilyen kihasználós fajta pasikat meg jobb is ha elirányítja a sors tőled. Tanulj belőle, ez is egy lecke, hogy jobban néz körül, amikor valakit megismersz.Hidd el aki meg házas és gyermekei vannak,annak is vannak problémái. Mérlegelj, az adott helyzetedben mi a legjobb neked. De van értelme élni, meglásd ha elmúlik a tél másként látod a világot, nem jön rád ilyen nagy mértékben a depresszió, és önsajnálat. Próbálj meg valamilyen melót keresni, böngésszél.kutakodjál. Ha már ide feljutottál szerezz barátnőt magadnak. Nekem novemberben sikerült egy olyan barátnőt szereznem,aki Angliában él, és naponta szoktunk egymásnak írni. Nagyon negatív vagy, de ha végképp nem sikerül egyedül megoldani ezt a befeléfordúló depis helyzetet kérj pszichiátertől segítséget.
2010. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Igen, de nem ilyen hosszú ideig. Nem tudok ebben a helyzetben mit tanácsolni, az ilyen közhelyeket meg nem akarom folyton szajkózni.

Viszont

van társaságod, barátaid? Van kivel eltöltsd a szabadidőd? Ha nincs, legalább ennek nézz utána, pl a neten is lehet találni ilyeneket, hogy baráti társaság csinál egy honlapot és járnak rendszeresen kirándulni és szívesen fogadnak, ha mennél, aztán lehet, hogy te is csatlakozol a társasághoz. Ez önmagában már sokat segíthetne szerintem. A kirándulás metg pont az a program, ahol nem kifogás, hogy "munkanélküli vagyok, nincs pénzem", mert a környéki erdőkbe/mezőkre mindig el lehet sétálni.

Hol laksz? Esetleg nem lenne megoldás nagyobb városba költözni? Ott mindig sokkal több a lehetőség.

2010. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

pesti vagyok, tehát lenne lehetőségem eljárkálni erre-arra, de abszolút nincs kedvem. nem nagyon vannak barátaim, inkább közeli ismerősök, kedvelem őket, néha-néha el is tudunk menni pl teázni, de nem hiszem, h számíthatnék rájuk.

hobbim sincs, főleg mostanában, nem tud lekötni semmi, még az olvasás se. ha elkezdek olvasni, újra és újra el kell olvasni a mondatokat, mert nem vagyok képes odafigyelni.

a negatívságomról meg annyit, h alapvetően nem ilyen beállítottságú vagyok, sokat mosolygok mindennek ellenére, de már nem hiszek semmiben ennyi rossz után.

csak egyetlen fix pont kellene az életembe, h ne érezzem ezt az ürességet.

2010. febr. 3. 09:32
 8/19 anonim ***** válasza:
9:19! Én azt mondom még egyszer szedd magad össze, próbáld meg légyszíves, csak gondolj abba bele háromféle betegségem van, ami örök életű, te pedig Hál Istennek egészséges vagy! Kutakodjál csak a munka körül!!!!!!! Meglásd ha találsz magadnak, nem a saját problémáiddal leszel elfoglalva. Próbálj meg áruházakat, vagy üzletláncokat felkeresni, akár egy árufeltöltő munkakört! Aztán ha kapol munkát az mellett is lehet másfelé kutakodni. De legalább kimozdulsz, emberek között leszel. Lesz egy napi ritmusod és még pénzt is keresel. Tessék meglódulni!!!!!
2010. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Sajnos, az egyedüllét, kilátástalanság ezt hozza ki.

Kényszerítsd magad egy napirend kialakítására.

Reggel felkelni! Jól kiszellőzteni, stb.

Rendes ruhába öltözni!

Napi feladatokat időre elvégezni. Eleinte nagyon rossz, de nem szabad engedni a visszahúzásnak.

Vállalj el bármilyen (tisztességes!) munkát.

Szabadidődben javasolnám az úszást, + szauna, nagyon-nagyon jó, tényleg! minden bajodat, mintha elfújnák..de sajnos drága.

Ugyanilyen jó a bicikli, vagy futás.

Fontos a rendszeresség!! rövid idő alatt sokkal jobb lesz a közérzeted.

Csak az eleje a nehéz, de megéri.

2010. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
valóban az uszás és a szauna nagyon jó!!!lassan 4 éve nem volt normális kapcsolatom,mindig hamar kiderült hogy nem számithatok senkire csak magamra.próbálj pozitivan hozzáálni a dolgokhoz.kezdj el meditálni,az is sokat segit(nekem bejött)-szivesen elküldöm,20perces anyag.ird le 1 papirra mi az amiért hálás lehetsz,az egéssédedtől megkezdve minden pozitiv apróságot,aztán igyekezz megmaradni a hála érzésében.kezd úgy a napot,h ma valami nagyszerü dolog fog veled történni,ez az érzés feltölt.tudom hogy nehéz,de csak a kezdet az.eröltesd magadra a pozitiv gondolkodást,figyelj erre tudatosan.a pozitiv gondolatok pozitiv dolgokat vonzanak az életedbe.sétálj,tornázz,jógázz vagy táncolj othon!énekelj hangosan!nézz a tükörbe és eröltesd magadra a mosolyt!
2010. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!