Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniát okozhat a túlzott...

Skizofréniát okozhat a túlzott szorongás, stressz?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 13:06
 1/8 anonim válasza:
Igen, ha van hajlamod is a betegségre, azt hiszem.
2014. dec. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Igen,okozhat de nem csak skizofréniát hanem más betegséget is.
2014. dec. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. A stressz és szorongás pszichés/pszichoszomatikus betegségeket okozhat, a szkizofrénia pedig elmebetegség.
2014. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszoló írja.
2014. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Elsō kettō válaszoló minek írkál ha még a neten sem olvasott el alapvetō írásokat?
2014. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egyébként a szorongás nem okoz közvetlen skizofréniát. Viszont ha egyébb kórképekkel(depresszió, elviselhetetlen énkép, magány) halmozottan van jelen, összeroppanhatsz a súly alatt. Az öcsém így járt. Nem figyeltünk rá eléggé, és fogalmam sem volt arról létezhet ilyen, megtörténhet. Néhány nap alatt olyan mélyre zuhant hogy katatón állapotba került. Mikor ebbōl felráztam már egy másik testvérem éledt fel. Azóta ketten vannak egy testben és éljük így pokoli életünket immár 3 éve. Azóta annyi fájdalmat, szorongást, deppressziót átéltem hogy csoda én még nem omoltam össze. Talán igaz lehet, hogy nincs hajlamom a skizofréniára, borderlinera mint neki.
2014. dec. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Már bocs, és részvétem, de hogy nem olvastam róla? (Mondjuk tényleg nem sokat olvastam, de nincs is sok anyag.). Én az vagyok, és alapolvasmány, hogy okozhat a stressz vagy a drogozás is, és a családi környezet és mások, HA egyúttal a hajlam is megvan genetikailag. Nem tudom, de nem hiszem, hogy akiben genetikailag nincs ez meg, az beteggé válhat. De lehet, hogy rosszul tudom. Meg amúgy végülis minden stressz, szorongás, amit problémának él meg valaki.
2014. dec. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Azóta ketten vannak egy testben és éljük így pokoli életünket immár 3 éve."


Viszont fogalmad sincs mi az a skizofrénia (ami a testvérednek van az többszörös személyiség)

2014. dec. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!