Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus, plasztikai...

Pszichológus, plasztikai sebész, vagy mindkettő?

Figyelt kérdés

Betegesen gyűlölöm, ahogy kinézek, elsősorban az arcomat. Úgy érzem, ilyen adottságokkal soha nem élhetek át kölcsönös vonzalmon alapuló kapcsolatot, soha nem leszek felszabadult, boldog. Hiába mondják mások, hogy nincs velem baj, én sírni tudnék, amikor tükörbe nézek, úgy érzem, egy genetikai selejt vagyok. Ez az egész annyira rátelepszik a közérzetemre, hogy semmiben nem lelem már örömömet, nem érdekel semmi, szinte állandóan erre gondolok.

A kérdést kiírtam: segítene rajtam valamelyik? Ki lehet jönni ebből az állapotból?


2014. dec. 25. 00:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"A pszichológus semmit sem fog tudni segíteni rajtad.Segíts magadon önfejlesztéssel, pozitív gondolkodással.Kezdd el és olvass könyveket önbizalom témában."


Minden ilyesmin túl vagyok, amin túl lehetek. Ezeket az önfejlesztő dolgokat mindig is bullshitnek és önáltatásnak éreztem.

2014. dec. 25. 08:12
 12/18 anonim ***** válasza:

Pedig nem az, nekem elhiheted.A leghatásosabb dolog amit tehet az ember önmagáért.

Hány könyvet olvastál el, milyen témában?Meddig csináltad az önfejlesztést?

2014. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Olvastam Anthony Robinstól meg Eckhart Tollétől valamit.. A Tony Robbins nekem egyértelmű önámítás. Attól hogy sokat mondogatom a tükörbe, hogy szép vagyok, még nem leszek az. A Tolle nem tűnt hülyeségnek, csak éppen ez a zen felfogás tőlem nagyon távol áll, és az én célom nem az, hogy lemondjak a vágyaimról, hanem hogy elérjem őket.
2014. dec. 25. 16:00
 14/18 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de 2 könyv édeskevés.Amennyit tudsz, annyit olvass el.Én már 2 hónapja mondogatom minden nap a tükörbe hogy szeretem magam és érzem a hatását, működik.Csak kitartónak kell lenni.Eddig kb 40 könyvet olvastam el.Neked is sokkal többet kéne.
2014. dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
14es, én értem azt hogy valakin miért segítenek az ilyen könyvek. Ugyanaz, mint a vallás. Az ember talál egy kapaszkodót, és valamit, ami útmutatást ígér, és kapva kap rajta, mert máshova már nem tud. De ez semmit nem ér egy olyan embernek, aki nem hisz magában a dologban. Ahogy nem tudnék nyugalmat találni a vallásban, mert logikailag könnyen megcáfolható (vagy legalábbis több ellene, mint mellette szóló érvvel bíró) kitalációnak tartom az összeset, úgy ezek az önfejlesztő könyvek is számomra önámítások. Nálad beválhatnak, ha elhiszed, amit írnak bennük, de én sajnos nem tudom elhinni.
2014. dec. 25. 19:06
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Én pszichiáterhez jártam, de sajnos nem segített semmit. Pénzem pedig nincs plasztikai beavatkozásokra szóval valószínűleg egyedül maradok egész életemben. L/22
2014. dec. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Van egy olyan állapot, amit úgy hívnak, hogy "testképzavar". Ennek az a lényege, hogy nem reálisan látod a saját testedet, nem a valóságnak megfelelően. Ide tartozik például az anorexia is, amikor valaki már betegesen vékony, de még mindig túlsúlyosnak látja önmagát. De a testképzavar bármely testrészt érintheti, illetve többet is egyszerre, akár a megjelenésed egészét is.


1. A legfontosabb, hogy tudatosítsd magadban, hogy a testedhez való viszonyulásod nem felel meg a valóságnak.


2. A depressziót okozó gondolati rohanások, gondolati körök megállítása: folyton ezen járatod az agyadat, ehelyett próbáld megállítani a berögzült gondolatokat, csendet teremteni az elmédben, illetve mással foglalkozni.


3. Ha lány vagy, az arcod nagyon hatékonyan megváltoztatható sminkeléssel. Ha fiú vagy, csodát tehet egy új frizura, borosta, illetve a sportolással járó változások (igen, az arcon is).

2014. dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17: igen tudom hogy van ilyen hogy testképzavar, de ettől még ugyanúgy vannak csúnya emberek is. Ha egy csúnya ember azt gondolja magáról, hogy csúnya, akkor testképzavara van?
2014. dec. 26. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!