Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha öngyilkosságra...

Mit tegyek ha öngyilkosságra gondolok folyton?

Figyelt kérdés
De viszont nem tudnám megtenni.. Családra nem számíthatok.. Barátaim nincsenek..
2014. dec. 25. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a problémád? Nincs senkid és semmid? Ezt azt jelenti, hogy nincs vesztenivalód, így tudsz csak igazán szabadon élni.
2014. dec. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem pszichológus segített beszélgetéses terápiával.

Ingyen van. Helyi SZTK-ban, vagy kórházban lehet bejelentkezni, beutaló nem kell. 1-2 hetente kaptam időpontot. Ha olyan témát érintenél, ami jogilag terhelhet, akkor "nagyon érdemes" egy kitalált személyről egyes szám harmadik személyben beszélni, mert a pszichológusi titoktartás nagyon sok kivételt takar, ami gyakorlatilag azt jelenti, ha beismersz egy bűntényt, vagy annak gondolatát, akkor azt jelenteni köteles.... De ha egy fikcionális karakterről beszélsz, akkor nem tehet semmit, hiszen az csak "képzelgés".


Ezek tudatában szerintem érdemes elbeszélgetni egy szakemberrel, ha van rá időd.

2014. dec. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A gondom az az hogy mindig piszkálnak/tak, mindenért énvagyok a hibás, szüleim szempontjábol is, aligha törődnek velem, nem tudok beilleszkedni/barátkozni, csajozni.. bennem nincsenek ilyen + dolgok.. Nincs életcélom azon kívül, hogy a Honvédséget szeretném szolgálni.. Egyedül az interneten való kapcsolatok adnak erőt, csakhogy azt megvonják tőlem, vagyis a kapcsolatom a "külvilággal"... Nem tudom , hogy szoktam rá a gépezésre, de régen volt hogy nem is ültem a gépnél hónapokig.. (2-3) éve, most meg csak az ad erőt.. Nemtudom mit tegyek.. de nem jó nekem ez így.
2014. dec. 25. 17:04
 4/11 A kérdező kommentje:
pszichológus járok.. de nem merek neki erről beszélni.. a "fő" problémém az önbizalomhiány ami miatt ott vagyok nálla.
2014. dec. 25. 17:05
 5/11 anonim ***** válasza:

De miért nem állsz ki magadért?

Te nem érsz magadnak semmit?

Nálad mindenki jobb?

2014. dec. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nembirok. Nincs bátorságom..
2014. dec. 25. 17:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Bizonyítanod kéne magadnak!

Kezdj csinálni valamit amiben gyors eredményt érhetsz el!

Kezdésnek megteszi 20 fekvőtámasz is!


Csinálj olyasmit amit az aki lefitymál nem tudna, és akkor már kimondhatod, hogy


JOBB VAGYOK NÁLAD!


Ennél nincs jobb módszer az önbizalom erősítésre!

2014. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jártam konditerembe 1 hónapot.. Szerintem fejlődtem.. de a szüleim csak mondják , hogy elfúj a szél.. nem fejlődök semmit..
2014. dec. 25. 17:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Fura így leírni... de magamnak bizonyítani tudok.. de evvel nem tudok "fentebb" jutni
2014. dec. 25. 17:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor nyomj a kezébe egy 15 kilós súlyzót aztán közöld vele, hogy tessék bagzmeg oldalemelés 15x! meg birod csinálni?

Ja nem?


Akkormeg KUSSOLJ!


Másképp ez nem megy, muszáj megaláznod valakit, aki nem ismer el!

2014. dec. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!