Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe depresszióm van, hogy...

Enyhe depresszióm van, hogy tudnám orvos nélkül kezelni?

Figyelt kérdés

Suliban eddig jól ment minden, tipikusan minden társaságba illő, vidám, derűs srácnak mondanám magam. November vége fele vettem észre hogy ingerlékeny vagyok, nem érdekel se a tanulás, se a jövőm, se semmi. Az utóbbi időben nevetségesen könnyen felkaptam a vizet akármilyen apróságon és képes voltam üvöltözni akárkivel.

Állandóan levert voltam, sokszor fordultam magamba és inkább hallgattam zenét és nem szóltam senkihez.

Kitöltöttem egy depresszió-tesztet neten és igazolta, hogy depressziós vagyok.

Elkezdtem kúrálni magam ahogy tudtam, kutyát sétáltattam, kint voltam a természetben, gépen játszottam, edzettem, ezek segítettek átmenetileg. Észrevettem, hogy amíg zenét hallgatok addig sokkal jobb, viszont most a kedvenc zenéimet hanyagolnom kell, mivel nem hiszem hogy pl a Bring Me the Horizon zenéi dobnának az életkedvemen. Egyébként is rock-metál beállítottságú vagyok, rapből pedig csak a szomorúakat szeretem, szóval mikor zenét hallgatok, valami vidám laza rockot vagy elektrot.

Lassan, de érzem a javulást, ha így folytatom kigyógyulhatok belőle?

F/16



2014. dec. 25. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Így télvíz idején többet kell fényben, erős fényben tartózkodni.
2014. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hozzátartozik, hogy a családommal nem valami jó a viszonyom, a csajoknál menthetetlenül béna vagyok, és az egyetlen itthoni haverom egy balhé miatt elköltözött

A baráti köröm a szomszéd faluban van, velük kb hetente találkozok, de olyankor elszállnak a felhők. :)

Ja és Istent sem akarom megtalálni, ilyen kommentek kíméljenek!

2014. dec. 25. 19:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Biztos meg fogsz gyógyulni.


Próbálj meg agykontrollozni is.


Black Sabbathot se halgass. :)

2014. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Erős fény, agykontroll, no Black Sabbath, köszi ezeket megpróbálom :)
2014. dec. 25. 19:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Erdemes lenne pszichologushoz menni, 16 evesen meg ingyen van a nevelesi tanacsadoban. Tenyleg segit.
2014. dec. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy anyámék megtudják, de ha rosszabbodik vagy nem múlik el akkor megyek.
2014. dec. 25. 19:43
 7/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, esetleg ha nem akarsz elmenni a tanfolyamra / nincs pénzed / időd / energiád, nézd meg ezt, próbálkozz online, ingyen:


https://www.youtube.com/watch?v=gDkiJ0qfK-8

https://www.youtube.com/watch?v=TiQpyQU624E


És olvasd el Lynne McTaggarttól az energiamezőt.


Ha megérted a dolgokat, anélkül meggyógyulsz, hogy az orvos által 1 betegségre felírt pirulától a 20 mellékhatást szenvednéd.

2014. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meg fogom próbálni! :)
2014. dec. 25. 20:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Esetleg hívd fel az Ifjúsáági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. Eléred hétköznapokon 9-21 óra között Telekom és T-mobile számról (utcai fülkéből is). A két ünnep között hívhatod vagy 5-étől.


Ami segíthet, és nem okoz mellékhatásokat: orbáncfű tea/orbáncfű cseppek, vagy citromfű tea (idegnyugtató), levendula vagy narancs illóolaj párologtatása (hangulatjavító), de lehet kapni gyógynövényes nyugtatókat is vény nélkül: Nervenflege (drogériákban).


A sok sport, a csokoládé, a napfényben való sétálás szintén sokat segíthet.

2014. dec. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Magamtól szeretném megoldani, ha nem megy felhívom a számot.

Csokiból jelenleg nincs hiányom :D

Köszönöm a választ. :)

2014. dec. 26. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!