Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy "sztk" pszicho...

Van olyan, hogy "sztk" pszichológus?

Figyelt kérdés
Mehet valaki ingyen pszichológushoz? Ha igen, mi a menete? Ha nem, miért nem?
2014. dec. 28. 01:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Van.

Nálunk a pszichiátriához kapcsolódva működik a kerületi szakrendelőben. Felhívod őket és megkérdezed, náluk mi ennek a menete.

Lehet, hogy kell háziorvosi beutaló.

Iskolás vagy? Iskolákban, egyetemeken és munkahelyeken is szokott lenni pszichológus ingyen.

2014. dec. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is van szakrendelőben. Időpontot kell kérni. Ha iskolás vagy pedagógiai szakszolgálatban is van ingyenes pszichológus. Be kell jelentkezni.
2014. dec. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. és ezek rendszeres látogatások, kezelések? vagy csak egy-két alkalmas állapotfelmérés, és ha kiderül hogy tényleg van valami, akkor elküldenek "igazi" pszichológushoz?
2014. dec. 28. 02:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek "igazi" pszichológusok. Pszichoterápiás ellátást kapsz tőlük, amennyiben szükségesnek ítélik meg.
2014. dec. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én álmatlanság miatt jártam, és egy 6-alkalmas sorozatot ajánlott fel, aminek a végén azt állapította meg, hogy nem tud olyan okot felfedezni az álmatlanság mögött, amiben terápiás segítség szükséges. Hetente kellett menni 45-60 percet, nem emlékszem pontosan az időtartamra.
2014. dec. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én már 1 éve járok folyamatosan sztk-s pszichológushoz és nekem az összes eddigi közül (találkoztam előtte párral) ő a legjobb. Szóval tényleg ért hozzá, érdeklődő és még gyors tempót sem akar rám kényszeríteni, hogy letudjon. Többször kiemelte amikor olyan szituáció volt, hogy ezen ne stresszeljek, nem sietünk sehová, ráérünk. Ennek ellenére azt se mondanám, hogy nem haladunk. Csak az én tempómban és ez így jó.

Ha én pszichológusnak mennék, szerintem én is vállalnék (ha adnának) félállásban sztk-s rendelést. Szerintem az ilyesmi jellemileg elmond valamit a pszichológusról. Vagy nagyon eltévedt...

2014. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, van TB alapon pszichológus, de pl. aki a mi körzetünkben van, az nem sokat ér...
2014. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!