Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz menni nem...

Pszichológushoz menni nem kötelező?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem akar menni,akkor azt nem lehet kötelezni,hogy elmen-

jen?


2014. dec. 31. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:

mármint hogy nem kötelező? beutalót kaptál vagy mi?

nem kötelező, de ha valami problémád van, akkor azt úgyis te döntöd el, hogy kérsz e hozzá segítséget vagy nem.

egyébként a pszichológus meglepően sokat tud segíteni. én nem fűztem hozzá nagy reményeket, de már pár alkalom után mintha kicseréltek volna, úgyhogy érdemes meggondolni.

persze ő is csak akkor tud segíteni, hogyha te is akarsz segíteni magadon.

2014. dec. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pszichológus és pszichiáter két különböző szakma.

Pszichológushoz önszántukból mennek az emberek, különböző mentális problémák megoldásához kérnek tőle segítséget.

Azonban, ha a mentális problémák kezelés nélkül elhatalmasodnak, később a kezelésükre már lehet kevés a pszichológus, pszichiáterhez irányítják a beteget, s ott súlyosabb esetekben már akár kényszergyógykezelés, a beteg gondnokság alá helyezése is alternatíva lehet...


Pszichológushoz menni nem kötelező, de akinek szükség van a segítségére, érdeke, hogy elmenjen hozzá.

Kötelezni nem fogják, viszont, ha olyan a probléma, tilthatják: pl. ha agresszív, és nem kezelteti magát, megtilthatják neki, hogy a családja közelébe menjen, s ha mégis megteszi, pszichológushoz irányítják, ami már lehet kényszeres.

2014. dec. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én évekig jártam különböző pszihológusokhoz, elég vegyes eredménnyel.

Volt amelyik irgalmatlan drága volt

Vklt amelyik függőségi viszonyt alakitott ki

Volt durván rasszista


Ha valóban van problémád érdes elmenni, de az első alkalommal tisztázni a játékszabályokat, ha nem sikerül azonnal másikhoz menni. Sajnos sok a hozzá nem értő, illetve a csaló

2015. jan. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szüleid természetesen kötelezhetnek, amíg eltartanak (nyilván a te érdekedben tennék kötelezővé)
2015. jan. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!