Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy döntöttem, hogy véget...

Úgy döntöttem, hogy véget vetek az életemnek. Mi az, ami teljesen biztosan végez velem?

Figyelt kérdés

Nem sajnálatni akarom magam, nem is tud lebeszélni senki, egyszerűen csak biztosra szeretnék menni, mert ha valami nem jól sül el, nem szeretnèm, hogy maradandó károsodást szenvedjek és azzal kelljen tovább élnem.

Sokmindennek utánaolvastam és nemigen találtam olyan módszert, amibe eddig mindenki belehalt. Volt aki egy 10 emeletes ház tetejéről leugrott és nem halt meg csak nagyon súlyos maradandó károsodást szenvedett. Vonatból is ugrottak màr ki úgy, hogy életben maradtak. Még sorolhatnám..

Eret vágni vagy szíven szúrni magam nem merném.


2015. jan. 2. 12:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem találtál,akkor nem is akartál találni. Sok ember meghal abban amit kiatlál magának, azok nem, akik nem biztosak önmagukban. Tudod hogy sem itt, sem máshol senki nem fog nem fog neked tippeket adni hogy nyírd ki magad.

Ha nem mersz eret vágni, nem mersz leugrani sem sehonnan majd, akkor sem ha 20 emeletes lenne. Az ilyeneknek mint te,aki fél hogy károsodás érné" azt mondanám hogy más megoldás után keresgéljen. Pl pszichológus vagy valami sport amivel leköti magát. Lapozz barátom, ez nem a te játékod.

2015. jan. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azt, hogy nem találtam olyan módszert, amit eddig ne élt volna túl valaki (még ha csak 100-ból 1 is) a kivitelezhető tettekre értem.

Annyit még hozzátennék, hogy nem vagyok màr tini, 26 éves lány vagyok.

2015. jan. 2. 12:25
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem értelek.
2015. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Nem hinném, hogy van biztos módszer. Egyébként az élet sokkal nehezebb, mint feladni az egészet. Én nem adnám meg azt az örömöt az ellenségeimnek, hogy lássanak szenvedni vagy hogy feladom, igazat adva nekik. Ha meg nincsenek ellenségeid, örülj neki. Ha épp nem mennek jól a dolgok, gondolj bele, hogy 5 év múlva fog-e számítani...17/l
2015. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Èn sem. Semmin nem változtat egyèbkènt hogy hány èves vagy.
2015. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam sokmindennel, hogy jobb legyen a helyzetem, de mindig csak átmenetileg lesz jobb. Nem akarnék én meghalni, ha tudnék kiutat, de 7 év sikertelen próbálkozás után úgy érzem nincs erőm. Arról nem beszélve, hogy novemberben mégrosszabbra fordult a helyzetem. Voltam pszichológusnál, pszichiáternél is, oda járok is még, de nem segít, annyit értem el vele, hogy az évek alatt nyugtatófüggőség alakult ki nálam, ez mégegy plusz gond, pedig enélkül is akad elég..
2015. jan. 2. 12:33
 7/16 anonim ***** válasza:
Írhatnál nekem
2015. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én nem mondok most semmit, szerintem nem ez a megoldás hogy végzel magaddal, biztos van más megoldás a problémáid kezelésére, sok ilyen embert ismertem meg életem során pszichiátrián is dolgoztam már ahol rengeteg ilyen ember volt, fiatalok, idősebbek, sőt még egy gyerek is! Bár neki tényleg megvolt a maga baja szegénynek de akkor is számtalan olyan ember van a földön akinek vannak problémái. Én kollégámnak hatalmas adósságai vannak alig keres valamit és oké ő is problémázik meg próbál mindent megtenni hogy pénzhez jusson vagy bármihez ami segít neki, én is segítek rajta amiben csak tudok, és számtalanszor mondta már hogy öngyilkos lesz meg minden azok után hogy a gyerekei is cserben hagyták és mégis tudja jól hogy van értelme az életének ennyi baj után is rájött hogy élnie kell mert feladata van az életben. És nem pszichiátriai kezelések után jött rendbe, nem egyszerűen elment egy pályaudvarra hogy kiugorjon egy vonat elé és ott szembesült azzal hogy mennyi hajléktalan ember van a földön, mennyien vannak ezerszer rosszabb helyzetben mint ők. Őt leginkább az hozta rendbe lélekben amikor egy családot látott az utcán csövezni 3 gyerekkel, és beszélgetett velük és mondták hogy egyik percről a másikra mentek tönkre, gazdag család voltak, mindenük megvolt, de egyszer egy nagy adósság miatt mindent elbuktak és az értékeikből amiből pénzt tudtak csinálni hogy 2-3 évig kihúzzák egy olcsó albérletben és megéljenek ameddig nem találnak munkát mert millióik voltak még félretéve erre az esetre azt is elvesztették a sok adósság miatt. A gyerekeket is már intézetbe vitték nehogy az állam vegye el őket, így több esélyük maradt arra hogy vissza kaphassák őket és velük lehessenek. A nő nem dolgozhatott betegsége miatt, a férj meg mindent bevállalt amiért pénzt tudott kapni, nagy vállalkozó, üzlet ember volt, életében nem végzett két kezi munkát, de amint arra szorult egyből ment lapátolni, meg utcát söpörni, de akkor munkahelyek sem nagyon voltak, gyakorlatilag a fél országot bejárták hogy munkát kaphassanak. A kollégám meg ezek után jött rá hogy az ő helyzete ehhez képest még kánaán.

De volt más ember is aki betegsége miatt akart öngyilkos lenni mert nem bírt már vele élni, és ő is akkor látta be hogy minden percét használja ki az életben amikor nála még betegebbek azért könyörögtek hogy élhessenek még amennyit lehet, és akkor látta be ő is hogy neki is van családja, gyerekei, unokái, egy vállalkozása amibe ő is besegíthet még miután a fia átvette tőle mert neki az a munka volt a mindene.


Szóval én picit elgondolkoznék a helyedben mert akkora problémád biztos nem lehet.

2015. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azért írtam le, hogy hány éves vagyok, mert nem egy hasonló jellegű kérdést olvastam és ha tizenévesek írták ki, olyan jellegű válaszokat kaptak, hogy "majd kinövöd" , "inkább menj aludni". Ezt akartam elkerülni.
2015. jan. 2. 12:38
 10/16 anonim ***** válasza:
Èrtem. Ha gondolod ìrj.
2015. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!