Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Észrevettem magamon. Számítógé...

Észrevettem magamon. Számítógépfüggô vagyok. Tanácsot szeretnék kérni. Segít valaki?

Figyelt kérdés

18 ève vèkony srác vagyok.Önbizalomhiányos... Nincs sok barátom 2-3 a suliból.Velük rendszeresen eljárok bulizni.

Szüleim 2 èves koromban elválltak ès nevelôfaterom 15 èves koromig lelkileg ès testileg is bántalmazott.15 èves koromban egy gyermekelhelyezèsi pert indìtottunk Èdesapámmal.Sikerült egy èvet vett igènybe de sikerült.Anyumèknál règóta tilos volta gèp.A kèt öcsèmnek is.

Apumhoz kerültem.Itt sokkal lazább volt minden.Nagyon fer szülô nevelôanyum is.Imádom.

Barátnôm Szeptemberben volt utoljára de kiderült, hogy ku*va.

Szóval szèp lassan romlik a kapcsolatom Apumèkkal veszekedès stb

Fater azt traktálja hogy mekkora èletkèptelen vagyok, ha pedig magamtól csinálok valamit akkor az a sz*r... Tiszta dili :D Nehèz eset a faterom ezt Nevelômuterom is igazolja :D


11.ben megbuktam Matekból.Itt kezdôdtek gondok.

Faternak nem mondtam meg mert elôjöttek a szorongások, hogy esetleg ô is elver... :(

Elvette a gèpet ès a telefont.

Amit tudni kell a számítógèpezèsemrôl: Egy szerveren játszom, ahol úgy kell viselkedni, mint a valóságban.A törtènet úgy kezdôdik, hogy megèrkezel a városba.Munkát kell keress.Lakást venni, autót venni stb.

Itt 4 ève jâtszom. Sikeres, elismert tagja vagyok a Rendôrsèg kötelèkènek, illetve azon belül a Bûnmegelôzèsnèl vagyok.Csapatmunka kell ahoz hogy itt legyek.Itt elismernek.Itt pár embert megismertem ès jó barátokkènt tekintünk egymásra.

A játèkban nyomozó vagyok. Adatokat gyüjtök lehallgatást vègzek.Nyomokat gyüjtök, esetleges gyilkosságokat göngyölìtek fel.Mafiák után nyomozok.

Ez elèg sok idôt vesz igènybe. Több oldalas jelentèseket írok róluk fènykèpekkel megspèkelve.

Volt rá pèlda hogy napi 10 órát is lehùztam (kaja pi*i szünettel) egy egy akció során, ès figyeltem a cèlszemèlyeket


Szóval el lett vève a gèp.Depressziós lttem, hogy az eddig megdolgozott munkám megy a fra**ba.Kuka kèsz vége.

Többször vagdostam magam, hogy enyhìtsem a fájdalmat amit az iránt èrzek, hogy nem èrtenek meg.


Szeretnèk változtatni ezen.


Szeretnèm folytatni a játèkot, persze csökkentve az intervallumot.Illetve jó lenne egyáltalán nem ezen kattogni.


Bocsánat a helyesìrási hibákèrt telórol pötyögök.



#gép #függőség #depresszió.pszihológus
2015. jan. 4. 10:17
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy Szegedre mennèk tovább a Rendèszeti Szakközèpbe!

Szóval cèlom az van dögivel :D

2015. jan. 4. 10:44
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell megvonnod magad agépezéstől, ne büntesd magad, elég az a gyagyaság amit kaptál gyerekkorodban. Az nem nevelés, hogy megvonok a gyerektől mindent, amit szeret, e helyett többet ért volna, ha beszélgetnek veled és elmondják miért kell tanulni s állj neki tanulni, addig megkértek volna ne gépezz, vagy esetleg veled tanult volna valaki, vagy kikérdez. Hihetetlen, hogy felnőtt emberek ennyire ostobák és tehetetlenek, hogy verik a gyereket. És még ő hív téged életképtelennek, amik ő az. Ne add fel. Tanuljál, menj a célod felé és a gépezést csináljad, ha ki akarsz kapcsolódni! Próbáld meg lezárni a múltadat és a jövőddel, jeleneddel foglalkozz! Sok sikert!
2015. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :/ Csak hát ugye elvette
2015. jan. 4. 15:49
 4/9 anonim ***** válasza:
van ilyen függőség manapság.
2015. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen van azèrt ìrtam.
2015. jan. 4. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Valamiféle alkut kellene kötnöd apukáddal, hogy visszaadja a gépedet.

Viszont ha tényleg függő vagy, akkor segítség nélkül nem fogod tudni abbahagyni, és nem is fogsz tudni egy normális szinten megmaradni, hanem egyre többet akarsz majd a gép előtt ülni. A szüleid nyilván hibásak, de ebből a helyzetből csak akkor tudsz kilábalni, ha komolyan elhatározod hogy meg akarsz a függéstől szabadulni. A leszokás ideje alatt (2-3 hónap) lehetőleg ne legyen egyáltalán szabadidőd, teljesen le kell foglalnod magad valami más tevékenységgel. Pl. sport, munka, barátnő

2015. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 9. 18:43
 8/9 anonim ***** válasza:

kérdés, hogy honnantól számit függőségnek? szerintem onnantól, amikor károkat okoz a mindennapi életben. pl nem a hasznos doglokat csinálja az ember mert szg-ezik. tanulni kéne, de a fb-ot pörgetem, háziasszonyként főzni kéne, délután kettő, még nincs megágyazva, megfőzve, de itt ülök a gép előtt, munkahelyen több időt töltök a neten mint a munkával, vagy kismamaként nem szoptatom meg a gyereket, mert meg kell etetni az online birkákat.


sajnos van ilyen. én jelenleg a háziasszony verzióval küzdök. ma még nem főztem.


mi lett veled azóta?

2015. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csökkentettem estére 8-tól 11ig kb :D
2015. jan. 21. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!