Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az elképzelhető, hogy valakine...

Az elképzelhető, hogy valakinek a magánéleti kudarcok miatt károsodik a nemzőképessége?

Figyelt kérdés

Fiatal huszonéves fiú vagyok. Már egy ideje folyamatos stresszben élek, rengeteget rágom magam. Antidepresszánst is szedek, igaz, nem erőset. Ezen kívül volt herevisszér-műtétem nemrégiben és valamiféle gyulladásom is.


Nem tudom, hogy ezek közül melyik okozza, de az utóbbi időben nagyon lement a nemi vágyam, illetve nem is az, hogy lement, de minőségileg más, mint régen. Nem tudok olyan "igazán" felizgulni, nem tudom magam átadni, csak túl akarok lenni rajta. Fáj az önkielégítés. Valamiért egyszerűen erős fájdalmakat érzek a hímvesszőmben és a gáti területen. Fáj az erekció, ezért amikor elélvezek, akkor nem is teljesen merev.



Ezen kívül nagyon lemondtam a csajokról, törvényként él a fejemben, hogy úgyse szerzek olyan lányt, amilyenre vágyom, és olyan, mintha a szép, nőies formák, a vékonyság már inkább fájdalmat okoznának, mint élvezetet, annyira összekapcsolódott a fejemben a kudarcélménnyel. Szerintem azért nem izgulok fel, mert az agyam nem akarja büntetni magát a kielégületlenséggel és ezért inkább apátiába menekül. Ez egy tartós állapot? Mindig így lesz?


2015. jan. 4. 15:26
 1/8 anonim válasza:
Nem lesz mindig így próbáld meg túltenni magad mindenképp a stresszen;kell olyan elfoglaltság amiben örömödet leled.Ezért ne aggódj de a kérdésed egy részét a fájdalmat vmi szakinak kéne feltenned;remélem nem komoly.
2015. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, simán, a stressz nagyon rossz hatással van a nemzőképességre.

Ráadásul nálad az önbizalommal is problémák vannak. Nem csoda, ha nem áll föl.

Lazulj, pihenj és ne csináld, csak ha igazán akarod.

2015. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az antidepresszánsnak van ilyen mellékhatása. Amikor a barátom pánikbetegségre elkezdte szedni az antidepresszánst, neki is voltak gondjai. egy idő után a szerszám és a libidó helyre állt. de most babát szeretnénk, és sajnos megállapitották neki hogy a spermiumja alapján meddő. 12 millió van neki 15 helyett, és annak az alakja is rossz, csak 4% ép neki, úgyhogy emiatt sajnos lombik programra kell mennünk, mert jelenleg természetes úton nem lehet gyereke. most hogy ezt a lelkiállapota okozta-e vagy a gyógyszer, ezt nem tudjuk, mert a gyógyszer szedés előtt nem voltunk spermavizsgálaton. sajnos ez a mentális zavar ilyen mértékben kihatással van a férfiasságra is, sőt a spermára, nemzőképességre is.
2015. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja, előző vagyok. a prolaktinja is magas, és a tesztorszteronja alacsony (9,5) úgyhogy ez az egész a hormonokra is durván kihatással van. sajnos még nem tudja abbahagyni az antidepresszánst, nem tudni, ha abbahagyná, ezek a dolgok helyreállnának-e neki.
2015. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy a stresszt egy pályaválasztási kérdés okozza, ami miatt már két éve nap, mint nap szenvedek és az idegeimre megy. Egyszerűen olyan döntéseket hoztam, amikkel keresztbe tettem magamnak és éveket vesztettem. Magamra akartam erőszakolni valamit, amit nem akartam, de túl csábító volt, mint lehetőség.



A prolaktin-szintem nekem is magas volt, de aztán egy endokrinológus megállapította, hogy csak az volt a gond, hogy több prolaktin sejt összetapadt. Már nem tudom, mi ennek az orvosi neve, de a lényeg, hogy fals eredményt hozott.


Viszont elvileg a vizsgálat szerint nekem is alacsony a spermiumaim aktivitási szintje.


Gondolom most akkor úgy kéne megnyugodnom és megszabadulnom a stressztől, hogy közben bennem van a tudat, hogy talán soha nem lehet gyerekem. 22 évesen. Úgy, hogy még szex se volt soha életemben. Hallottatok már ilyen elcseszett életről?

2015. jan. 4. 23:24
 6/8 anonim ***** válasza:

ne mondj már ilyen hülyeséget. nincs elcseszve az életed. az ember a hibáit mindig kijavithatja. arról nem is beszélve, hogy a spermium csak egy ideiglenes állapotot mutat a férfiaknál. a teljes meddőség az nem ilyen, hanem olyan fizikai ok, amin nem lehet változtatni, pl herevezeték hiánya, vagy teljes sterilitás. a barátomnál sincs ilyesmiről szó. ez akár két hónap alatt is helyreállhat. mire te meg gyereket szeretnél, addigra simán helyreállhat majd. inkább a lelked helyrerakásán kéne dolgoznod, ami szintén nem lehetetlen dolog.


nálad ahogy olvasom, az lesz a gond, hogy nagyon rossz a konfliktus kezelés az életedben. nehezen dolgozod fel a kudarcokat, és nehezen kezeled a terhes helyzeteket. ez mind gondolkodásbeli kérdés, amin lehet változtatni terápiával.


nagyon rágörcsöltél erre a pályaválasztási dologra. de ez csak egy apróság az életből. attól hogy éveket vesztettél, mi történt? semmi! ha rossz pályát választasz is lehet belőled még akármi. társat idősebb korodban is találhatsz amikor érettebb kifinomultabb személyiség leszel. nem kell ilyen tragikusan látni a dolgokat. inkább számba kell venned, ha már most nyilvánvaló, hogy vannak helyzetek, amiket nehezen kezelsz, nem kéne hagyni hogy ezek mentálisan elhatalmasodjanak rajtad, és komolyabb pszichés zavarba ess, pl depresszió, szorongás, vagy pánik. én a helyedben elmennék terapeutához, és kigoboznám még időben a lelekemet. hidd el a terápiának van értelme!!!

2015. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A spermium aktivitási szint gyógyszerrel rövid időn belül helyre hozható.

Férjemnek is ez volt, miután elkezdte szedni az orvos által írt gyógyszert 2 héten belül teherbe esten.

Elég az önsajnálatból!

2015. jan. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen én is elcsesztem jó pár évet az életemből;de ezen már nem rágódom.Az már a múlt.Elvégeztem egy 4 éves Bsc képzést és nem mondom h a szívem csücske volt de meglett.sose késő.
2015. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!