Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszakai rángás mitől lehet?...

Éjszakai rángás mitől lehet? Álmodtam vagy valóban megtörtént?

Figyelt kérdés

Pár napja éjszaka nagy nehezen sikerült elaludnom,ekkor a hasamon feküdtem.Amikor már aludtam vagy még fennt voltam,nem tudom pontosan akkor rángatózott a csípőm pár másodpercig kb,ekkor is a hasamon feküdtem.A rángatózásra teljesen felébredtem és közben és utána is meg voltam ijedve.Ilyen még nem volt,de megijedtem. Mi volt ez és miért lehetett? Kérlek rendesen válaszoljatok.

Ha ez számít 18/L


2015. jan. 5. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Elalvásnál gyakori az izomrángás, csak nem emlékszünk rá, mert már alszunk.
2015. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a rágóizmom csinál hasonlót álmomban. Váratlanul úgy összeharapom a fogaimat hogy megrémülten ébredek hátha kitörött néhány fogam. Az interneten olvastam hogy ez gyakori az embereknél. Ugyanez más izmok esetében is előfordulhat.

Nem csak embereknél lehet ilyen, mert gyerekkoromban több alvó macskánál is megfigyeltem hirtelen spontán izomrángást. Nem valószínű hogy jelentősége lenne, esetleg akkor amikor például ilyen miatt fogzománc sérülhet vagy elharapná valaki a nyelvét.

2015. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!