Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt mondják, bele kell ugranun...

Azt mondják, bele kell ugranunk néha énidegen helyzetekbe, ki kell lépnünk a komfortzónánkból ahhoz, hogy fejlődjünk. De mennyire érdemes erőszakot venni magunkon?

Figyelt kérdés
Én ennek a szellemében kimentem egy helyre tanulni, amit igazából nem is szerettem és fél év múlva haza kellett jönnöm, egészségügyi okok miatt. De tudom, hogy valójában az az ok, hogy nem akartam elfogadni. Szerintetek ez megfutamodás? Mennyire érdemes kényszeríteni magunkat ilyenkor?
2015. jan. 6. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ésszerű keretek között érdemes. Erőszakolni semmiképp nem jó. Te megpróbáltad, kiléptél az úgynevezett komfort zónádból. Ebből lehetett volna szárnyalás is, vagy annak belátása, hogy ok, ez nem az én utam, de megpróbáltam. Ez utóbbi sem megfutamodás!
2015. jan. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ehhez nem árt, ha van segítséged, külső támaszod, akiben megbízol, és aki folyamatosan visszajelzi neked a helyzeted. Erről szólnak például a pszichoterápiák. Egyedül nem nagyon érdemes belevágni.
2015. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!