Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápia! Igen vagy nem?

Pszichoterápia! Igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Nem a konkrét okokra vagyok kíváncsi, hogy ki, miért jár oda (ha akarjátok, leírhatjátok), csak érdekelne, hogyan képzeljek el egy ilyen terápiát.

Régóta gondolkodom azon, hogy menjek-e a problémámmal, de nagyon félek megtenni ezt a lépést. Visszahúzódó vagyok, félek idegenekkel mélyebben beszélgetni, nehezen nyílok meg és fogalmam sincs, hogyan állnék neki az egésznek. Légyszi, aki jár, meséljen nekem egy picit erről!


Köszönöm mindenkinek!



2015. jan. 7. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, én önként mentem el és milyen jól tettem, megváltoztattam az életemet, persze pozitív irányba.Az elején én sem bíztam meg benne, ez szép lassan alakult ki, és egy pszichológusnak az a dolga ,hogy megteremtse a biztonság érzetet.Nem mondja meg mit kell tenned és nem is ítélkezik feletted. Azt érzed,hogy elfogad, olyannak, amilyen vagy.Beszélgettek többnyire a páciens a pszichológus csak kérdez és hallgat.Amit én köszönhetek ennek az egésznek az az ,hogy megismertem önmagam. Egészen addig egy téves kép volt bennem saját magamról illetve nagyon sok kudarc ért ,rossz döntések,rossz kapcsolatok stb és nem tudtam miért van.Segít ,hogy rátalálj magadra, és a rossz mintákat ,amiket hozol magaddal azokat megszüntesd.Hosszas folyamat és kell hozzá akarat , mert ha nem akarod és passzív vagy,akkor nem fog menni a változtatás.És egy pszichológus nem erőszakolja rá magát az emberre, ha úgy érzi, hogy te nem akarsz dolgozni önmagadon,akkor nem fog veled foglalkozni.Nekem pl.: voltak házik, amiket megkellet csinálni.A lényeg,hogy nagyon ajánlom ,ha úgy érzed,hogy szükséged van rá bátran menj el. Csak jól jöhetsz ki a dologból, veszteni valód az nincs.És van titoktartás ettől nem kell félni!
2015. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg a YouTube-on az

- Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez

- Mire jó a hipnózis

- Lelki bajok, megoldások

című sorozatokat. Megismerheted, erőt is meríthetsz belőle.

2015. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi ! :)
2015. jan. 7. 21:23
 4/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:


Magánrendelésre mentél? Kell oda beutaló vagy elég ha felhívom és időpontot egyeztetünk?


Köszi a segítséget!

2015. jan. 11. 17:26
 5/6 anonim válasza:
Magán rendeléshez általában nem kell beutaló, elég felhívni őket, időpontot szoktak adni, és ennyi, vagy ha nekik nincs üres időpontjuk, akkor átirányítanak olyan pszichológushoz akinek épp van. Pszichológus általában beszélget, és empatikus a hozzájáróhoz. Segít ráébredni a saját belső folyamataidra. Egyébként a pszichodráma is ilyen, csak ott több tagból áll a csoport, általában 2 csoportvezető van, általában pszichológusi végzettséggel. A csoporttagok meg olyanok, akik szintén elakadtak valahol az életben és ehhez kapnak segítséget ott. Ha a neten utána olvasol, vagy youtube-on rákeresel ott nagyjából reális képet kapsz.
2015. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia első vagyok és én magánrendelésre mentem nem kellett beutaló. Felhívtam és időpontot egyeztettünk:).De én úgy tudom,hogy van ingyenes tb-s pszichológus is, akinél nem kell fizetni és oda szerintem kell beutaló.
2015. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!