Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok 13 évesen nagyon...

Miért vagyok 13 évesen nagyon feledékeny?

Figyelt kérdés
Kb. 1-2 éve figyeltem fel rá, hogy egészen apró mégis fontos dolgokat felejtek el akár sok időre, de van olyan is, hogy eltervezek valamit majd még aznap eszembe jut hogy nem csináltam meg, pedig elég fontos dolog. Pl. a gyógyszeremet evés közben kell bevenni, és elterveztem hogy délután öt óra körül beveszem de csak másnap jöttem rá hogy basszus megint elfelejtettem. Nem tudom, hogy miért kezdek ilyen fiatalon feledékeny lenni, ezért nagyon megköszönném a válaszokat :)

2015. jan. 7. 19:20
 1/2 anonim válasza:

Nos azt hiszem ebben nem vagy egyedül... én is 13 vagyok és gyakran felejtek el apró, de fontos dolgokat. Szerintem ez attól is lehet, hogy az agyad egy kicsit túl van terhelve. Lehet, hogy ezt nem veszed észre, de épp elég ahhoz, hogy az agyad "kitöröljön" információkat. Ez a túlterheltség lehet a sok tanulástól vagy a sok Facebook-ozástól/netezéstől. Nemrég hallottam a rádióban egy ilyet, hogy a túl sok Facebookozástól az agy romolhat.

Persze nem biztos, hogy ez a te eseted, az is lehet, hogy egyszerűen egy kicsit szórakozott vagy :) de azért kipróbálhatod azt, hogy maximum napi 15-30 percnél többet ne netezz/ne tévézz. Lehet, hogy segít. Egyébként ha valamit meg akarsz jegyezni, írd fel a kézfejedre. Ez nekem segíteni szokott. :)

2015. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! A kézre felírós technikát én is "használom" :) És tényleg eléggé túl vagyok zsúfolva tanulással meg egyebekkel, de a túl sok Facebook-ozás nem nagyon szerepel nálam. A 15-30 perc tv és net nélkül pedig jó ötletnek hangzik. Rám is férne ;)
2015. jan. 12. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!