Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerelmi bánattal pszichológus...

Szerelmi bánattal pszichológushoz fordulni nem nevetséges? És tud egyáltalán ezen segíteni egy pszichológus?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon megzuhantam lelkileg amiatt, hogy szétmentünk azzal, akivel 9 évet voltunk együtt. Nem látom a kiutat ebből az állapotomból, érzem, hogy szív magába ez az egész. Arra gondoltam, hogy felkeresek egy pszichológust, de nem tudom, hogy ők foglalkoznak-e ilyen jellegű problémákkal, illetve hogy tud-e egyáltalán egy pszichológus ezen segíteni.
2015. jan. 9. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenfajta pszihes es lelki problemaval foglalkoznak.
2015. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, tud segíteni :)
2015. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bánat csak tünet, az okot kell átalakítani. A szerelmi bánat az ok, a függőség miatt van. A terapeuta (nem egyszerű pszichológus!) a függőségedet kezeli, amitől a bánat elmúlik.
2015. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek a hármassal, a megzuhanás csak egy tünet. Én is a párkapcsolatom lezárása után zuhantam meg, pedig én szakítottam. Terápiával azonban sikerült átdolgozni magamban azokat a mintázatokat, amelyek ezt a megzuhanást okozták, és segítettek abban is, hogy legközelebb már JÓL válasszak és harmonikus kapcsolatot működtessek.
2015. jan. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!