Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelki szemetesládának ha...

Lelki szemetesládának ha néznek és minden terhüket próbálják rátok terhelni hogy viselitek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valaki lelki szemetesládának nézett, észre sem vettem.... segíteni akartam neki. De már zavar, hogy az ő problémája jut az eszembe amikor nem kéne, sőt sosem kéne tudom, de..... már álmatlan éjszakákat okoz ezzel, talán túlságosan segíetni akartam így nagyon átéreztem a helyzetét. Amúgy már nem állok szóba vele néhány napja, de úgy érzem nem szűnik meg ez egyik percről a másikra.


2015. jan. 14. 03:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Foglald el magad valamivel,a mi eltereli a figyelmedet és ne foglalkozol más problémájával, mert a tiédet sem fogja senki megoldani! Régen engem is kb. ennyire használtak páran, tanultam belőle, mert amikor nekem kellett volna segítség le lettem rázva, szóval nem érdemli meg senki a segítséget, hacsak valóban nem annyira jó köztetek a viszony! Nagyon vigyázz, hogy kinek miben segítesz!
2015. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én sokszor vagyok, voltam és feltehetően leszek lelki szemetes bizonyos emberek számára, szóval tudom miről beszélsz. Régebben volt hogy én is nehezen tudtam kezelni a dolgot, de ma már valahogy könnyebb. Szerintem ez egy olyan dolog, amit az idő telésével megtanulhatsz jól kezelni, de azonnali megoldás csak az van rá, hogy megpróbálod eltávolítani magad az egésztől. Nekem az segített, hogy elfogadtam, bárkinek bármennyire akarok segíteni és bármit is mondok, minden további rajta múlik. Én is elég makacs ember vagyok, velem sincs egyszerű dolga az embereknek. De ha valaki elmondja neked a bánatát, akkor tudnod kell, hogy ő már attól jobban érzi magát, ha te megérted őt. Ha pedig megosztod vele a gondolataidat, azzal egy külső nézőpontot adsz számára, ami bizonyos élethelyzetekben rengeteget segíthet. De neki kell feldolgoznia az információt és kezdeni vele valamit. Te csak támogathatod. Bízz benne annyira, hogy engedd neki, hogy ő irányítsa az életét és nem feltétlenül kell a te elgondolásaid szerint tennie.


Az már egy másik kérdés, ha az illető egy energiavámpír és gyakorlatilag kiszipolyoz a problémáival. Olyankor a legjobb lépés, ha nem beszélsz vele.


Egyébként ha nekem egy jó barátom (tehát olyan akit nem lökök el csak úgy magamtól) kezdi el mondani a problémáit, amikor én egyszerűen nagyon kész vagyok már enélkül is, akkor mivel az illető a barátom és feltehetően tisztel és bízik bennem, hogy szólok, ha épp teherré válna számomra, egyszerűen jelzem, hogy lécci ne most mert most túl sok volna. Aztán később én keresem meg, megköszönöm a megértését, éreztetem vele, hogy ettől én még törődöm vele és megkérdezem tőle, hogy mi a baj.


De semmi olyan terhet nem kötelességed elviselni, ami nem a tiéd és túl soknak érzed. Viszont érdemes megvizsgálni, hogy tényleg olyan sok-e számodra, vagy egyszerűen csak fel kéne ismerned, hogy az nem a te terhed és hogy meddig terjednek a korlátaid a segítésben. Azon túl felesleges nyújtózkodni.

2015. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a probléma összetett, mert az ember alapvetően egy önző lény, mások problémájával nem szoktunk érdemben túl sokat foglalkozni. Ha neked más problémája okoz gondot, akkor valószínűleg a saját problémáidat hívta elő, amikkel nem akarsz foglalkozni.

Másnak azzal segítesz legjobban, ha megérted, együttérzést fejezel ki, de nem akarod megoldani a problémáját, mert nem tudod! Mindenki saját magáért felelős! Gond csak akkor van, ha a két ember által alkotott közös halmazban, magában a kapcsolatban jelentkeznek a problémák és azokat nem sikerül megbeszélni, megoldani.

2015. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó baráti kapcsolatban, szerintem simán belefér, hogy segítesz megoldani a problémát, nem csak meghallgatni. Mert ha valaki nagyon el van keseredve, túl negatív, lehet pont azért nem látja, a talán teljesen egyszerű megoldást a problémára, vagy lehet túlkomlikálja a szitut, mert mondjuk mér ráparázott a dologra. Egy jó baráti kapcsolatban a másikat ki lehet vezetni jó tanácsokkal, szerintem.
2015. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Voltam már máskor is ilyesmi helyzetbe, de akkor ennyire nem volt gázos....

Szerintem nem a saját problémámra hívja fel a figyelmet mint ahogy írta valaki, egyszerűen a sok negatív dolog rossz hatással van az emberre és még erre jön egy sajnálat is. És ezt sokszor hallgatni már megterhelő.

2015. jan. 15. 18:08
 6/6 A kérdező kommentje:
mindenkinek ment a zöld kéz :) abszolút hasznosakat írtatok!
2015. jan. 18. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!