Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogy viselitek el mások...

Ti hogy viselitek el mások rossz indulatát és gonoszságát?

Figyelt kérdés

Régóta szociális fóbiám van.Nem bírok emberek között lenni sokáig,mostanában egyre jobban erősödött ez az egész.Én nem tudom mi van a levegőben,de úgy veszem észre,az emberek egyre ellenszenvesebbek és nem,hogy segítenék egymást,lenézik a másikat,lekezelik,rossz indulattal nézik a másikat,engem.

Tudom,hogy sok mindent csak beképzelek az emberek hozzám való viszonyulásában,de biztos vagyok benne,hogy ellenben nagyon sok ember tényleg rátesz erre az egészre.

Tudok nagyon sok példát mondani.Ma majdnem elütött egy vadbarom az autójával ,pedig látta,hogy megyek át a zebrán ,az autójából bömbölt a zene,nem lassított,sőt gyorsított!!!Annyira sietnem kellett,hogy éreztem még az autó szelét is.Mi van akkor,ha pont akkor lassítok le a zebrán ,vagy neaggyisten pont megbotlok a lábamba és elesek.Annyira undorítónak érzem az ilyen szituációkat,hogy már nem bírok kimenni az utcára ezek miatt.

Másik alkalommal boltban voltam,egy eladó annyira figyelt még a biztonsági őrrel is összebeszélt láttam,mert oda jöttek mögém, annyira figyeltek.Tudom ez a munkája az őrnek,de úristen ennyire feltűnően csinálják,ilyenkor inkább sietek, hogy minél előbb megszabaduljak a szituációból.Inkább nem nézelődöm tovább,nem veszem meg amit akarok.És még sokat sorolhatnék,de így is túl hosszú lett a mondandóm.

Ezt nem üldözési mánia,tudom,hogy van egy betegségem ,de ezek tények,megtörténnek,és egyre nehezebben viselem.

Mással is történnek ilyenek,vagy megőrülök teljesen?Más ezeket nem veszi figyelembe?Ha veletek történnek ilyen rossz események az emberekkel kapcsoltban t mit csináltok,lesz*rjátok vagy mit?

Kérlek válaszoljatok és ne nézzetek annyira hülyének,tisztában vagyok vele,hogy vannak problémáim,de tudom azt is ,hogy tényleg nem csak rajtam múlnak a dolgok!



2012. márc. 8. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt a boltosat én úgy oldottam volna meg,hogy beszólok az eladónak és az őrnek,hogy mehetek másik boltba is,ha nem fogják vissza magukat...a zebrás eset velem is megtörtént már,ott nem lehet igazán tenni semmit.Régebben hagytam az ilyen eseteket,mostmár vállalom a konfliktust,az ilyen embereknek kell egy pofon,amitől rájönnek,hogy nem egyedül vannak a világban,nem tehetnek meg mindent,pl. nem szarhatják le a zebrán a gyalogost...
2012. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenkivel történnek ilyenek, csak az változó, hogy ki mennyire veszi ezeket magára. Mindenki különböző mértékben érzékeny az ilyesmire, te sajnos nagyon, és a legrosszabb, hogy bennük ez nem is hiszem, hogy tudatosul, így gyakorlatilag valós rossz szándék nélkül tesznek veled rosszat, ők lehet, hogy észre sem vennék az ilyet, vagy azonnal leperegne róluk. Gondolj erre. Ez nem feltétlenül gonoszság részükről, csak butaság, érzéketlenség.
2012. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs, csak állatok között vagy a Balkánon. Menekülj.
2012. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
próbáld meglátni aazt a kevés jót, ami az emberekben van, próbáld értékelni azt, amikor nem szemétkednek, ne adj isten kedvesek veled.
2012. márc. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen,le kell sz...rni.szerintem kissé felerősíted ezt a dolgot,tény,hogy vannak gonosz,rossz indulatú emberek,én is beléjük botlok néha,önzőek,nem figyelnek másokra,tehát nem csak kitalálod az egészet,csak túlzottan magadra veszed.sz..rd le őket,és ne félj tőlük.vannak jó indulatú,segítőkész emberek is,koncentrálj rájuk,beszélgess velük,keresd a társaságukat.A biztonsági őrösen meg ne húzd fel magad,semmi gondod nem adódhat egy ilyen szituból,végzi a munkáját és kész.én múltkor bementem egy boltba,ott a pultos nő bámult olyan szemekkel,mintha a szeme láttára loptam volna el egy raklap árut,na ott már belőlem is kikívánkozott,hogy megkérdezem,hogy mi a f...szt bámul,de aztán nem foglalkoztam vele,nézzen,ha nincs más dolga.

30/F

2012. márc. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Próbálom ezentúl nem ennyire felvenni ezeket a dolgokat,csak tényleg néha elég nehéz az ilyen emberek bántásait elviselni.Próbálok minél több emberre úgy nézni,hogy talán ő nem rosszindulatú és ha igen akkor az legyen az ő problémájuk..

2012. márc. 10. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!