Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok ajánlani valamit/vala...

Tudnátok ajánlani valamit/valakit?

Figyelt kérdés
Az egész egy túlzott fogyókúrával kezdődött, ami anorexiáig fajult. Elkezdtem Pszichológusjoz járni, de nem igazán vált be, nem tudom, vele volt e a baj, otthagytam, nem jártam hozzá többet, de utána magamtól visszahíztam, sajnos össze vissza evéssel, szóval semmi megszokott étkezés ami egészséges lenne nem alakult ki. Amikor már elértem az egészséges súlyt, es még egy kicsit felette is voltam( mármint egészséges volt a súlyom, de nem az alsó határt súrolta, kozéptájt volt) észbe kaptam hogy hoppá elhízom, és elkezdtem kevesebbet enni, megint fogyni, de ettem, és nem nagy mértékben fogytam. Most itt vagyok, mindennap majdhogynem ugyanazt eszem, pontban ugyanakkor, es fogyok, pedig mar megint az egeszseges sulyom ala mentem. neha meg mindig ramjon az ossze vissza eves, de nem olyan gyakran. ez viszont igy nem igazan mehet tovabb, nem megyek sehova, itthon vagyok begubozva, most is panikolok, hogy 3 heten keresztul minden hetvegere van valami programunk, vagy csalad jon, vagy batyusbalba megyunk (suti) es altalaban ezek hozzak elo az osszevissza nasizasomat, amit nem tudok abbahagyni, es nagyon panikolok. ugy erzem hogy egyedul nem tudok ezzel dulore jutni, de az osszes pszichologus csak kb eletveszelyes esetekkel foglalkozik. nem tudom ez mennyire volt ertheo, remelem valaki tud segiteni anelkul hogy hulyenek nezzen. 16/l

2015. jan. 18. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Az azért nem igaz, hogy a pszichológusok csak az életveszélyesekkel foglalkoznak. Úgy talán lehet igaz, hogy az ingyenesen elérhető pszichológusok azt veszik komolyabban. De amúgy az anorexia is tud életveszélyesbe hajlani.


Érdemes egy másik pszichológust megint megpróbálni, nem mindig működik a kémia a páciens és a terapeuta között, teljesen normális hogy néha nem az első szakember az igazi. Én személy szerint a 4.hez járok és ő nagyon jó. Ha van rá pénzetek akkor mindenképp keres egy magánt aki szimpatikus, ha anyagi problémák vannak vagy ilyen plusz kiadásra nincs esély akkor érdemes mégis az ingyenes lehetőségeknél próbálkozni. Én ingyeneshez járok és szerintem az én szakemberem nem különítené el hogy akkor xy nem életveszélyes, vele nem foglalkozom.


Amit magadtól tehetsz, hogy megpróbálod átgondolni, mi a kiváltója annak amit teszel? Miért érzed azt hogy fogynod kellene? Miért nem vagy elégedett magaddal? Az ilyesmi akár visszavezethető olyan kiváltó okra is, hogy valaki egyszer mondott valamit és az benned mély nyomot hagyott. De lehet teljesen más is. Érdemes gondolkozni, hogy miért nem szereted igazán magad, esetleg kifejezetten a külsőddel, testeddel kapcsolatban leírni hogy szerintem mi a jó és mi a nem és ha magadtól a rossz listádat rakod csak tele akkor megkérdezni mondjuk anyukádat, vagy egy barátnődet... Szóval hogy más mist lát. Illetve a falási rohamokkal kapcsolatban is megpróbálhatsz rájönni, hogy mikor törnek rád és ha ez tudatosodik, akkor talán már azon is tudsz változtatni, hogy azokat a helyzeteket (valószínűleg érzelmileg megterhelő dolgokat) másképp kezeld.


És amit gondolom tudsz: próbálj meg rendszeresen és változatosan étkezni, akkor is ha nem eszel sokat. Ilyen korban főleg fontos a szervezetnek, hogy semmiben ne szenvedjen hiányt.

2015. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak jó szakemberek, meg kell találnod a Tiéd! Adj időt, legalább 5-6 alkalom kell ahhoz, hogy el tudd dönteni, haladtok-e valamerre, és hónapok kellenek ahhoz, hogy jelentős változást tapasztalj. Ha hiszel az alternatív módszerekben, a kineziológia is segíthet.


Étkezéssel kapcsolatban pedig a paleolit étrendtől nem lehet elhízni, és ha rendszeresen eszel, akkor a normál súlyodat is tarthatod vele.

2015. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!