Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Menjek pszichológushoz?...

Fruzsina9704 kérdése:

Menjek pszichológushoz? Hogyan tudnék pszichológust felkeresni?

Figyelt kérdés
Gyakran van depresszióm, egy idő után sikerül valamennyire meggyógyulnom belőle magamtól de aztán néhány hónap múlva mindig visszajön és ez nagyon zavar. Amikor már szuicid gondolataim vannak, akkor veszem észre hogy ez így nagyon nem jó, és akkor elkezdek dolgozni rajta hogy jobban legyek, ami egy kis ideig működik is de aztán kezdődik az egész előlről. Amikor emberek közt vagyok sokszor szorongok és gyakran nem merek sok ember előtt beszélni,(de van olyan amikor egyáltalán nem érzem kényelmetlenül magam és többször is volt hogy az iskolában feleltem vagy előadást tartottam és sikerült ezt leküzdenem) Szeretnék olyan ember lenni aki nem idegeskedik mindenen és ha valamit meg akar tenni akkor megteszi (volt már hogy nem mentem el például a barátaimmal szórakozni vagy rajzszakkörre mert azt mondogattam magamnak hogy úgyis majd valami rossz dolog fog történni ott és jobb ha itthon maradok, pedig tudtam hogy jobb lenne elmenni) Jó lenne beszélni az iskolapszicológussal de ez maga a problémám, hogy nem merek elmenni oda és szólni hogy bajom van. Van valami könnyű módja annak hogy segítséget kérjek? Eseteleg van az interneten olyan weboldal ahol tudnék valakivel beszélni ilyenekről és tényleg tudna segíteni vagy bármi ami hasznos lene? (bocsánat ha ez egy kicsit zavarosan van leírva. amúgy 17 éves lány vagyok)

2015. jan. 21. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, a probléma része az is, hogy nem tudsz segítséget kérni... pedig ez az első lépés!

Az internetes tanácsadást felejtsd el! A sikeres pszichoterápia lényege éppen az, hogy valaki, aki KÖZEL áll hozzád, támogat, elfogad, segít kiteljesíteni önmagad. A puszta jelenlétével segít. Elég sokat foglalkoztam a terápia elméletével, miközben magam is terápiáztam, de ezt nehéz így röviden összefoglalni és elmagyarázni egy "laikus" számára.

Egyszerűen csak fogadd el, légy szíves, hogy így működik... hogy odamész valakihez (szakemberhez) és kéred, hogy segítsen. Ne aggódj, hogy szorongsz, hogy nehezen nyílsz meg, az ő dolga, hogy ezeken átsegítsen! Az, hogy képessé válj tényleg élni a segítséggel és a magad hasznára fordítani, időbe telik, nem úgy működik, hogy egyszer elmész és minden happy lesz! Hiszen a problémáid sem pár óra alatt alakultak ki!

De mindezt te is tudod, hiszen a kérdésed (a fő kérdés) is arról szól, hogy pszichológushoz szeretnél menni! Akkor ne keress más, elkerülő stratégiát, mert te is pontosan tudod, hogy mire van szükséged! A többi csak kifogás.

2015. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ami neked van az nem depresszió hanem tinikori hiszti. Simán ki fogod nőni de ha nagyon zavar akkor mondd el szüleidnek és majd ők elvisznek egy magánpszichológushoz. A pszichológus megállapítja hogy súlyos e a bajod és ennek függvényében továbbít pszichiáterhez aki majd adekvát gyógyszeres kezelésben részesít.
2015. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
# 2: Ne haragudj, de ostobaság, amit írtál. A személyiségzavarok pont késő kamaszkorban jelentkeznek. Az, hogy valaki szorong és depressziós egyáltalán nem a kamaszkor normális velejárója. Aki szorong és depressziós, az többnyire épp a családi környezet miatt az, tehát a szülő az utolsó, akivel meg tudná beszélni. És ilyen esetekben NEM a gyógyszeres kezelés a megoldás! Az csak tüneti kezelés! Egy időben elkapott és orvosolt személyiségzavarral nagyon sokat tud kezdeni egy pszichológus (később is, csak akkor már nehezebb, amikor már rögzült a személyiség). A kérdező a lehető legjobb korban van ahhoz, hogy egy életre helyrerakja a személyiségét - segítséggel természetesen!
2015. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!