Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszeres kezelés vagy...

Gyógyszeres kezelés vagy pszichoterápia?

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz, nem segít.

Döntenem kell, hogy melyiket fizetem tovább: a pszichológust vagy a pszichiátert.


Szociális fóbia, depresszió.


Ti mit tennétek a helyemben? A gyógyszer segítsége mennyire biztos illetve miben tud segíteni, mit szüntet meg?



2015. jan. 26. 15:44
 1/7 anonim válasza:
100%

Én egy hat hónapos pszichoterápiás kezelést választottam.

Csoportterápián alapult, tehát nem egy pszichológushoz jártam, de voltak jelen természetesen a csoporton "kezelők" azaz szakemberek, illetve többféle csoport volt.

Önrészes volt azaz hetente amennyit gondolok plusz azért némi realitás, de azért önerő mert felméred mennyit bírsz beleadni és aszerint fizetsz, nem köteleznek.

A gyógyszerről a véleményem, hát öhm persze mindig van könnyebb út, de ez egyéni meglátás, nem bántás.

2015. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak olyan gyógyszert és csak addig szedd, amíg a pszichiáter javasolja. A pszichológus nem orvos. A csoportterápia is segíthet, attól függően, hogy mennyire vagy beteg.
2015. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszer tüneteket enyhít, a pszichoterápia viszont tényleges megoldást nyújthat. De ha a tüneteid túl erősek, úgy nehezebb lesz a terápiával eredményt elérni, mert nagyban hátráltat majd. A gyógyszer viszonylag gyorsan hathat (1hónap után általában már az összes antidepresszáns hatása érzékelhető, ha olyat kapsz) a terápiának biztos több idő kell. A probléma mélységétől és a terápiás ülések gyakoriságától függően kijöhetsz mondjuk félév, de néha csak évek alatt. Ha a pszichológussal beszélsz és ő már ismer valamennyire, talán tud neked jósolni valamit, hogy körülbelül mire számíthatsz.


Nem értem miért nem tudod finanszírozni mindkettőt. Mármint oké, pszichológushoz a legtöbb ember csak magánba tud menni jó pénzekért, de a pszichiáteri ellátást tudtommal azért jobban biztosítja az állam. Mindenki tartozik elvileg egy TB-s szakemberhez, akihez ingyen is mehet és akkor csak a gyógyszer kerül pénzben, de általában azon is rengeteg állami támogatás van. Ennyire rossz az a szakember, akihez a rendszer szerint tartozol?


Ja és mióta jársz pszichológushoz és mióta pszichiáterhez?

2015. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mióta jársz pszichológushoz, milyen módszerrel dolgoztok, milyen rendszerességgel, mennyire mersz szembenézni a feltárt problémákkal?

Ha a pszichológus nem segít, a pszichiáter sem fog... a gyógyszer csak tüneti kezelés, nem oldja meg a problémákat, addig segít, amíg szeded, már ha segít egyáltalán (én rosszabbul voltam tőle, inkább leálltam vele).

2015. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lényeges: Kiképzett terapeuta a pszichológus?

Milyen módszerrel kezel?

2015. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem kiképzett. Kognitív viselkedésterápia.
2015. jan. 26. 22:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Látom még aktuális a téma. Ha olyan pszichiátert találnál, aki emellett végzett terapeuta is és magánrendelésben fogad, akkor tőle nem csak gyógyszert de pszichoterápiát is kaphatsz egyben. Persze lehetséges hogy egy picit magasabb árfekvésben dolgozik ezáltal, mint egy pszichológus, de annyival talán nem és ez szerintem megoldaná a dilemmádat. A szociális fóbia és a depresszió is könnyebben kezelhető, ha gyógyszerrel kombinálják a terápiát, neked pedig nem kell két szakemberhez járnod. A lényeg, hogy a pszichiáter, akit találsz, az orvosi végzettsége után végzett-e pszichoterápiás továbbképzést, ha igen milyeneket. Illetve hasznos még nézni, hogy milyen módszereket tud alkalmazni, mennyire képzett. Remélem sikerül találnod számodra megfelelő szakembert.
2015. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!