Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Talán szociopata lennék?

Talán szociopata lennék?

Figyelt kérdés

A minap olvastam a szociopatákról, már többször illetek a "csendes gyilkos" jelzővel, ugyanis én egy mindenki számára csendes, kedves, nyugodt, magányos farkas típusnak tűnök. De viszont roppant elmebeteg elképzelésekkel, érdeklődésekkel rendelkezem.

Egyik szenvedélyem hogy mindig másnak adom ki magam, bárkivel megtudom kedveltetni magam.. Viszont én senkit nem kedvelek. Amikor azt kérdezték hogy én mit érzek amikor szeretek valakit nem tudtam semmit mondani, legalábbis azt mondtam amit hallani szerettek volna hogy :"A szeretet egy különleges érzés, amikor magával ragad a másik lénye, amikor kötődsz hozzá, amikor bármit megtennél érte, amikor a szeretet tüze fellobban benned... Stb" valójában viszont nem érzek semmit, nem mondom hogy milliókat gyilkolnék meg de ha úgy hozná a sors akkor bárkit megtudnék ölni vagy kínozni.. Sőt még lelkiismeretfurdalásom sem lenne. Lelkileg viszont már tényleg többszáz embert kínoztam meg, mégsem érzek bűntudatod sőt minél többet akarok még mert ebben rejlik az én élvezetem, kiismerni őket, elérni hogy megbízzanak bennem és megtegyenek nekem mindent, aztán ha megunom őket ott hagyom őket.. Újabb áldozatokra vágyva.

Rossz gyerekkorom volt, a mai napig az van.. Mert igen, még csak kamasz vagyok.

A "nem tanul, nem érez, nem ideges" dologról is hallottam már, én viszont nagyon hamar dühös tudok lenni és agresszív..

Ti mit gondoltok, az lennék?



2015. jan. 28. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A "nem tanul, nem szeret, nem szorong", én így hallottam ezt, könnyen félreérthető. A nem tanul a hibákból való tanulásra vonatkozik (az illető újra és újra elköveti ugyanazokat a hibákat), a nem szeret egyértelmű, a nem szorong pedig a tettek következményeire vonatkozik főként. Az agresszió, harag ebben az állapotban szinte alap, akár kimutatod, akár nem. :) Üdv, egy diagnosztizált pszichopata.
2015. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hannibal106 ***** válasza:
53%

Sosem értettem ezt a "nem tanul" dolgot, mert ilyen személyiség zavarosokból is többféle van, az intelligensebb tanul, az ostobább nem, akár egy normális embernél. Lásd én tanulok belőle, minden tettemből levonom a tanulságot, ezzel is tapasztalatot szerezve. Igen hajlasz arra hogy szociopata légy, de ha még fiatal vagy, a személyiséged nem rögzült, nehezen, de ha akarod megváltoztathatod kis segítséggel. Viszont ha engem kérdezel semmi gond nincs a szociopatákkal, sokkal kevesebb fájdalomtól kíméled meg magad ha ilyen maradsz, így nem fogsz sűrűn aggódni, szorongani. Abba gondolj bele hogy te felsőbbrendű vagy, mert téged nem uralnak a gyengítő érzelmek, viszont te uralhatsz másokat.

Üdv, a másik pszichopata.

2015. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is átlag fölötti intelligenciával rendelkezem, és jól funkcionálok a társadalomban (értsd, nem vagyok börtönben sőt még rendőrségi ügyem se igen volt), ettől függetlenül, bár én is levonom a következtetéseket, mégis felismerem a hibás működést a gondolkodásomban, akár azt is, hogy éveken át ugyanazokat a hibáakat követtem el és helytelen döntéseket hoztam, amiket aztán azért is nehéz megfogni, mert mindig tökéletesen meg tudom magyarázni magamnak, és ugye sosem bánom őket. Számomra van értelmük, de ettől még a "nem tanul" passzolni tud rám. A hozzászólásod többi részét teljesen magamra tudom vonatkoztatni, én se változtatnék a működésemen és bennem is megvan a felsőbbrendűségtudat, sőt, engem még dühít is a mindenféle nyomorult logikátlan szenvedése, úgyhogy eléggé örülök, hogy kimaradtam mindebből.
2015. jan. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!