Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinalhatok skizofren...

Mit csinalhatok skizofren vagyok de nem hiszem el es en szuleimmel prbalom koolni hogy en nem vagyok az?

Figyelt kérdés

At mondtak skiofreniam van de et most hgy higgyem el Lehetseges hogy szueimmel ossebeseltek hogy mondjak et nekem hogy meg jobban ros kedvem legyen?

Kezem mindig vagdosva van es aert is eorditanak szuleim ,de mindig egy seemly mondja nekem hogy vagjak mert akkor job es sebb less a elt es mar en is elhiszem neki,de szuleim sose lassak ezt a embert,.

Hogyan mondjam el nekik hogy higgyenek mar nekem hogy nem vagyok a es igy jo nekem?



2015. jan. 29. 13:37
 1/8 anonim válasza:
64%
"Gyakori az asszociációk felbomlása, az önmagukban értelmes, de összefüggésükben értelmetlen szavak használata. Sokszor jelentkeznek vo­natkoztatási és üldöztetési téveszmék, észlelési és koncentrációs zavarok, (elsősorban akusztikus) hallucinációk, bizarr motoros aktivitások. Az érzelmi eltompulás mögött belső nyugtalanság feszül, amely olykor dührohamok formájában tör a felszínre. A tünetek sok lehetséges kombinációja következtében vitatott, hogy a diagnózis egy rendellenességet vagy több, nem összefüggő szindrómát takar-e."
2015. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Javaslom, hogy legyél kételkedő az érzékszerveiddel, és mindenről többször győződj meg, hogy amit hallasz, látsz, érzel, az tényleg, úgy van-e, ahogy te érzed.


Ezt gyógyszeres kezeléssel kezelik.

2015. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ki az a személy, aki arra kér, hogy vagdosd magad? Hogy néz ki?
2015. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
teljesen hülye vagy hogy vagdosod magad mert valaki azt mondja
2015. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Ez a kérdés durván KAMU!

Egy skizofrén egyáltalán nem így ír. Elég csúnya dolog ebből viccet csinálni!

2015. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ezt amúgy milyen nyelven írtad? :D Tényleg ilyen helytelenül írsz, fogalmazol? Ha igen, akkor biztosan vannak bajok nálad, pláne, hogy vagdosod is magad. Sem a vagdosás, sem az írásod nem mindennapi.
2015. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
bocsi az irasom miatt
2015. jan. 29. 19:14
 8/8 anonim ***** válasza:

A szkizofréniára jellemző a gondolatok felhangosodása,érzékcsalódások,a valósággal való kapcsolat megszűnése.A hang,amit hallassz,valójában a saját gondolatod,csak nem úgy érzékeled.Az agyadban rengeteg kémiai anyag kering,az egyiknek az anyagcseréje megzavarodott,nem működik jól.

Általában akinek szkizofréniája van,nem érti,nem hiszi el,mert számára nem az a valóság,egyfajta belső valóságban él,úgymond a saját agyának a csapdájában.

A szkizofréniának több fajtája van,más-más,de hasonló tünetekkel.

Most biztosan félsz és nem hiszed el,nagyon nehéz lehet neked.Higgy abban,hogy a szüleid jót akarnak neked,az orvos segíteni akar.A szkizofrénia jól reagál a gyógyszeres kezelésekre,a tüneteket képes megszüntetni.Engedd,hogy segítsenek!Te sem akarhatsz úgy élni,hogy a hangok megmondják,hogy mit tegyél,nem?Ha hallod a hangokat,próbálj arra gondolni,hogy ez nem a valóság,és koncentrálj arra,amiben biztos vagy,hogy valódi,amiről meg tudsz bizonyosodni,pl meg tudod kérdezni a szüleidet.

Kitartás,ne add fel,ne félj,tudnak segíteni az orvosok!

2015. jan. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!