Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Élhetek még normális életet?...

Zsuzsi94 kérdése:

Élhetek még normális életet? ( többi lent hosszú lesz! )

Figyelt kérdés
Hét hónapra születtem( 30-31 hétre) anyumnak levált a mélylepénye. Már kiskoromba is másabb voltam,mint a többi gyerek,késõbb tanultam meg járni meg ilyenek. Aztán késõbb az iskolába is bántottak,csúfoltak visszahúzódó voltam, nem nagyon barátkoztam az osztálytársaimmal, és tanulási problémáim is voltak aztán magamba zuhantam lefogytam nem akartam kimozdulni,dühkitöréseim voltak. Aztán szépen lassan rendbe jöttem. Magántanuló lettem és aránylag rendbe jött minden, de nem tudom,hogy miért,és most is dobog a szívem miközben írok, de elkezdtem az állatokat bántani,kínozni,és véletlenül még meg is öltem egyett. Ekkor voltam 11 éves. Aztán ez elmúlt rájöttem,hogy nem kellet volna ilyeneket csináltom lelkiismeret-furdulás gyötör máig,ha erre gondolok vagy beszélek pánik hangulat jön rám és rettegek nem akarok gyilkos lenni. Szeretem az állatokat. Pánik beteg vagyok és kényszer beteg is jártam pszichológushoz a papírom az állt,hogy kevert érzelmi mániám van. Sokszor vagyok depis és nehezen nyitok az emberek félé. Tavaly kezdtem az esti tagozaton a közép iskolát le akarok érettségizni családot szeretnék és normális életet. Utána olvastam a betegségnek, h aki kiskorába állatokat a kínoz az felnõtt korára gyilkossá válik és bûnözõ nagyon fépek,mert én nem akarok olyan lenni kérlek aki hasonló problémákkal küzd, mint én írjon,hogy hogyan boldogul az életbe? Vannak még egyéb problémáim is,de azokat már nem írom ide. Köszönöm,ha elolvassátok.20/L

2015. jan. 29. 20:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Élhetsz normális élete! És igazából ez elsősorban rajtad múlik!

Az első nagyon nehéz lépést már meg is tetted. Őszinte voltál, és amit elkövettél, megbántad.

Szerintem az a legfontosabb, hogy önmagaddal mindig legyél őszinte, másokkal pedig erről azokkal beszéljél, akiben meg is lehet bízni. De nagyon fontos a későbbiekben, hogy tudj beszélni az érzéseidről, eltudd mondani a fájdalmaidat, félelmeidet. Azért fontos ez, mert így a felszínre jönnek ezek, és így is tisztulnak.


Az élet ebből a szempontból, jórészt erről szól, hogy elrontjuk a dolgokat, és hibázunk, de amíg szeretnénk újból talpra állni, addig nincs semmi baj.

A baj akkor kezdődik, ha valaki nem akarna megjavulni, és nem akarna talpra állni.

2015. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. febr. 4. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!