Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám rávenni a férjemet...

Hogy tudnám rávenni a férjemet, hogy menjünk el pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Sajnos történt valami, amin nem tudunk túllépni, nem tudjuk feldolgozni, főleg a férjem. A mindennapjait is ez teszi ki, éjszakánként rosszul alszik. Nagyon rossz így látni, és bánt, hogy nem tudok segíteni rajta.
2015. jan. 30. 08:08
 1/1 anonim ***** válasza:

A férfiakat nagyon nehéz rávenni bármi ilyesmire.Főként a férfiúi büszkeség és önérzet miatt.

Velünk is történt valami,amit nehezen dolgoztunk fel,de mára már sikerült segítség nélkül.Én gondolkoztam rajta,hogy elmegyek pszichológushoz,de a férjemnek esze ágában sem volt,pedig őt is ugyanúgy megviselte a dolog,egy évig arról szólt az élet nálunk is.Aztán...tudom,hogy közhely,de az idő,ha nem is gyógyít be mindent,azért enyhít rajta.

Egyébként azt tudnám tanácsolni,hogyha úgy gondolod,hogy mindenképpen szakemberre van szüksége a férjednek-nem tudom,mi történt,ami megviselt titeket-de ha mindkettőtökre hatással van,akkor akár családterapeutához is elmehetnétek,az mégsem hangzik úgy,mint a pszichológus.Ráadásul közös probléma feldolgozásában sokat segíthet,és te is ott lehetnél,együtt oldhatnátok meg szakember segítségével.

Azon kívül vannak még mentálhigiénés szakemberek is,ők is sokat tudnak segíteni.Azért őket javaslom,mert talán könnyebb valakit ezekre rávenni,mint pszichológusra.Ha valaki pszichológushoz jár,annak sajnos még mindig van egy negatív felhangja a társadalomban,mondván nem megyek pszichológushoz,mert nem vagyok hülye.Pedig nyilván nem "hülyék" járnak pszichológushoz.

Kitartást nektek!

2015. jan. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!