Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire nevezhető egészségtel...

Mennyire nevezhető egészségtelennek az állapotom? Sima munkahelyi stressz vagy több annál?

Figyelt kérdés

Egy olyan helyen dolgozom, ahol gyakran kell riportokat írni, jellemzően külföldi partnerek számára. Ezek a jelentések jellemzően excel formátumúak, sok-sok adattal. A problémám az, hogy nagyon félek attól, hogy rossz, helytelen adatokat adok meg vagy a legrosszabb esetben nem jó partnernek küldöm (van kb. 35-40). Még a legegyszerűbbeket is tüzetesen átvizsgálom kiküldés előtt (van olyan, hogy 1 órát is ülök felette) de az elküldés után rám tör a pánik és teljesen szétcsúszik a fejemben az egész folyamat és pánikszerűen ellenőrzöm újra az egészet (olyan érzés, mint amikor az iskolában nem érted a feladatokat a dolgozatban de éppen azon múlik az eredmény, hogy megbuksz-e vagy sem). Tegnap is pont ez történt, mindent elküldtem, amit el kellett majd hazafele menet rám tört ez a stresszes állapot és az utcán nézegettem a laptopomba, hogy jók-e az adatok (még most sem tudom, hogy igen vagy sem). Tegnap előtt hajnali négykor indultam a munkába (fél kilencre kellene beérnem) mert rám jött a stressz egy másik feladattal kapcsolatban.


Nehezíti a helyzetet, hogy sokszor tévedek alapjáraton is, illetve NAGYON rossz a memóriám (már minden alapfeladatot fel kell írnom és húzogatnom ki, amikor végeztem velük).


Szerintem túl buta vagyok ehhez a munkához, igazából egyszerű betanított munkára lennék alkalmas de valahogyan ebben a pozícióban landoltam - gyerekkoromban is mindig én voltam a tipikus buta gyerek, aki testileg és szellemileg is visszamaradt volt a társaitól (szívesebben végeznék egyszerű betanított munkát de szükségem van a pénzre és itt megfizetnek).


Van megoldás ezekre a problémákra?


24/F


2015. febr. 7. 06:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztosan léteznek szellemi tréning lazító és feszültség kezelő praktikák . Élő szerves anyagok növényi kivonatok segítenek a memória javításában , sok melasz , méz , propolisz , dióbél , enzim dús gyümölcsök sok víz .
2015. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Együtt tudok érezni veled, én is így be tudok pánikolni, mikor elküldök egy emailt az ügyfélnek. Elküldés előtt mindig leellenőrizem, főleg a bankszámlaszámot nehogy rossz helyre utaljon. :S Gáz lenne rosszat megadni, de akkor is előfordulhat. A másik, ha egyszer rosszul küldöd el véletlenül, akkor mi van? Hibáztál már így? Mert, ha nem akkor kéne, hogy tudd meg milyen. Különben más is simán elronthatná.

Amúgy nem véletlenül kerültél ebbe a munkakörbe, így próbálja az élet megtanítani hogyan kezeld a stresszt. És örülj neki, hogy nem egy unalmas betanított munkát kell végezned.

Biztos nem vagy egy buta gyerek, csak az önértékeléseddel lehetnek gondjaid. Amit nagyon fontosnak tartok az az étkezés. Omega3 ami a memóriát és a koncentráció képességét erősíti.

2015. febr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!