Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám a betegségektől...

Hogyan tudnám a betegségektől való fóbiát egymagam legyőzni?

Figyelt kérdés

Helyzet az, hogy vannak bizonyos súlyos betegségek, amiktől félek, és ha meghallom valahol, vagy rágondolok, már rosszul érzem magam tőle lelkileg, elszomorít.

Voltam 2 hete orvosnál, azt mondta, nincs esély arra, hogy elkaphattam volna. Ennek örültem, azt hittem a félelmem is eltűnik.

Viszont nem tűnt el. (régebben szorongásra szedtem antidepresszánsokat, kb 1-2 évvel ezelőtt) Ha jó kedvem van, de a betegségre gondolok, akkor egyből rossz kedvem lesz, félek, és előjön a "de mi van ha mégis elkaptam? mi van ha megfertőztem valakit?" stb gondolatok.


Mindig nyugtatni próbálom magam, hogy az orvos mondta a saját szájával, hogy nem kaptam el semmit, és mégsem használ. De miért?

MI váltja ki belőlem ezt a fóbiát? Hogyan tudnám legyőzni?

Pozitívan akarok gondolkodni, hogy tényleg boldog legyek, de egyszerűen nem megy ezektől a "kérdésektől", gondolatoktól.



Normális dolog az, hogy ha rágondolok az egyik betegségre, amitől félek, akkor rossz kedvem lesz, és félek? Vagy ez nem szokásos másoknál?


Hogyan tudnám egymagam legyőzni a fóbiát? (külföldön tanulok, bár itthon is vagyok néha, így nem tudok eljárni pszichológushoz). Gyógyszert meg nem akarok szedni, mert 2 évvel ezelőtt is az volt, hogy szedtem, utána jó volt, majd visszatért, mintha mi sem történt volna.


Hogyan tudnám ezt a félelmet, rosszullétet kezelni?



2015. febr. 7. 17:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagy azért van bennem a félelem, mert reális?
2015. febr. 7. 17:09
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha egy cikket látok a betegségtől, már szomorú leszek, és félek, néha a "mi van ha" kérdések is jönnek. És félek, hogy elveszítem pl a páromat.


Ez nem normális ugye? Vagy minden ember ilyen?

2015. febr. 7. 17:10
 3/13 A kérdező kommentje:
Vagy ez a beteges fóbia és félelem életem végéig el fog kísérni? :(
2015. febr. 7. 17:14
 4/13 anonim ***** válasza:
Lassan, fokozatosan szoktasd magad a betegségekhez!
2015. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze....hogyan? Vagy mi?
2015. febr. 7. 17:45
 6/13 anonim ***** válasza:

A gyógyszer valóban nem megoldás. Terápiával viszont gyorsan megszabadulhatsz a fóbiától

https://www.youtube.com/results?search_query=b%C3%A1styai+fr..

2015. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az előző link téves! Ez a jó

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2015. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

És hogyan tudnám elérni, hogy ne féljek, ne jöjjenek elő a rossz gondolatok? (akár halállal kapcs)

Vagy a túlzott féltések.

Vis h nyugodtan tudjak a betegségről pl beszélni v ha látok róla cikket akkor ne ugorjak gyorsan tovább.

2015. febr. 7. 18:04
 9/13 A kérdező kommentje:
Végignézem, nem rossz!
2015. febr. 7. 19:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezted a házidokidat, lehet-e esély arra, hogy ebolás vagy? :DDD Istenem, biztos mesélte a vasárnapi ebédnél, ez baromi jó.
2015. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!