Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyen mindenhol elég...

Hogy legyen mindenhol elég önbizalmam?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, már van egy lányom is.

Otthon meg vagyok elégedve magammal, nem vagyok alárendelt. A családom azt hiszi elég az önbizalmam, de amint kikerülök itthonról rosszul vagyok.

Szép vagyok, jó az alakom, azzal nincs semmi baj. Külföldön élek, tegnap éppen nyelvórán voltam és tiszta vörös lett a fejem, mert nem tudtam válaszolni az idegennyelven arra amit a tanár kérdezett. Ezt hogy lehet legyőzni? Pedig a csoportból én vagyok a legjobb. Talán az a baj? Túl sokat várok magamtól?

Aki gátlásos volt és ma már nem az, hogy küzdötte le?


2010. febr. 10. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

nehéz ezt megmondani. de amúgy én is ilyen vagyok, szinte mintha én írtam volna, még az életkor is megegyezik.

megpróbálom magamban tudatosítani, hogy MINDENKI HIBÁZIK, SENKI SEM TÖKÉLETES ÉS SENKI NEM NÉZ AZÉRT LE, HA ÉN VÉTEK EGY HIBÁT. Tudom demagógnak hangzik, de ezt kell magadba tudatosítani, és ha egyszer komolyan veszed, megoldódik a baj.

2010. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van. Tán az a baj, hogy eddig amibe belekezdtem, mindent tökéletesen véghezvittem és nagyon félek egy esetleges csalódástól. "Megpróbálok valahogy beszélni magammal", hogy én sem vagyok tökéletes. (Eszem ágában sincs az lenni.)
2010. febr. 10. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyan! Láttál már tökéletesen beszélő babbát? Jelenleg te is arról a szintről indultál az adott nyelvben, csak esetleg gyorsabban haladsz. Menni fog.

+X:

[link]

[link]

2010. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, bár franciául tanulok. Azért átnézegetem, páromnak hasznos lesz, mert ő magyarul tanul.
2010. febr. 10. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!