Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám legyőzni végre...

Hogyan tudnám legyőzni végre a gyászt?

Figyelt kérdés
2 éve meghalt apai ágon levő nagypapám. Nagyon szerettem..és a mai napig nem bírom abba hagyni a gyászt. Hogyan tudnám ezt kezelni hogy jobb legyen ?
2015. febr. 9. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

"Csak azok halnak meg, akiket elfelejtenek,

akikért sosem hullatnak hiány-könnyeket..."


Szerintem pont elég könnyt hullattál már, ideje lenne saját életeddel foglalkoznod és felfognod épp ésszel, hogy senki nem fog sajnálni emiatt, sőt barátokat elveszthetsz. Ilyen az élet, megszületünk, meghalunk ennyi. Az nem baj, ha néha eszedbe jut valamiről, de ne keseredj el inkább mosolyogj rajta és idézz fel pár emléket róla ismerőseidnek, gondolok itt vicces, ügyes húzásokra.


OFF: Egészségügyben tanulok, nekem a halál mégha szeretteimmel kapcsolatosan történik sem ráz meg, talán pár napig, de ez van. Egyszer mindenki meghal.

2015. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
kapcsolódj ki,tereld el a figyelmed. Részvétem
2015. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszolóknak. Csak kezdek attól félni hogy így 16 évesen depressziós leszek...mert nem csak ez a halál eset van..sok más negatív tényező is.
2015. febr. 9. 14:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elhunyt nagymamám gyászolásához 20 év is kevésnek bizonyult. Ahogy múlik az idő úgy fog csitulni a lelkedben a vihar is és a fájdalom majd tompul. Neked ki kell várnod amíg eljön az az idő amikor már nem sírod el magad akkor,ha a szeretett személyről van szó.Ha lehet beszélj sokat róla azzal akivel lehet,mert akkor hamarabb megnyugszol.
2015. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem Édesanyám halt meg 1 évvel ezelőtt, szóval tudom miről beszélsz. Sok okos ember van a világban, akik zokszó nélkül közlik, hogy lépj túl rajta meg fogadd el, stb. A gyászt nagyon nehéz feldolgozni, főleg ha egy olyan embert veszítünk el, akit nagyon szerettünk. Adj időt magadnak, próbáld lekötni a figyelmedet barátokkal, sportolással, szórakozással. Nekem ez sokat segített. Én sem dolgoztam még fel, nagyon fáj. Ennek idő kell. Nagyon fontos, hogy legyenek körülötted olyan emberek, akikkel tudsz erről beszélni, kiadni magadból, mert az is nagyon sokat segít.

Minden jót kívánok neked, és mielőbbi lelki gyógyulást!

2015. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek !
2015. febr. 15. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!