Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos depresszió, hogy...

Szorongásos depresszió, hogy lehet küzdeni ellene?

Figyelt kérdés
Tobb mint két éve szedek nyugtatót, hangulatjavitót meg pár hónapja, és annyiban segitenek hogy elnyomja a rosszullétet, - a pánikrohamot, meg a szivdobogást. Lehet hogy magnéziumot is kéne szednem, mert nagyon fáradékony vagyok, rettenetesen, és aluszékony. Pszihológusra nincs pénzem sajnos. Életkedvem szinte nulla, és az onértékelésem, onbizalmam is nulla.

2014. dec. 27. 11:59
 1/6 A kérdező kommentje:
28/L
2014. dec. 27. 12:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Én csak nyugtatót szedek rá, már nem használ rendesen, hozzászoktam, nem akarok másik gyógyszert, a pszichológus sem segít sokat, most nem is járok, de mindegy is, mert hatástalan. Szerintem az egyetlen megoldáa az, ha megszünteted a kiváltó okokat, már ha tudod, hogy mik azok. Én tudom, csak nagyon nehéz megváltoztatnom az életemet, főleg így depressziósan, szorongásos rohamok közepette.
2014. dec. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem, koszonom szépen
2014. dec. 27. 12:16
 4/6 anonim válasza:

Nem lehet, hogy rosszul csinálsz valamit az életedben? Van olyan is, hogy valakinél nem körülmények okozzák, hanem eleve ilyen beteg, és akkor gyógyszerekkel segítenek, meg minden mással, amivel lehet, de van olyan is, hogy csak változtatnunk kell, és elmúlik..

én is átmentem ilyenen, és nagyon rossz volt, és most is bármikor visszatérhetne, most már tudom... csak, mivel megváltozott az életem, elmúlt... most nem szenvedek, akkor meg azt hittem, belehalok

én is szedtem magnéziumot is... felsorolsz olyan dolgokat, amik már eleve okozhatják. A legjobb tanácsom az lenne, hogy valami célt kellene keresni, amit szeretsz is, és ha azzal kezdenél el foglalkozni, akkor, nagyon gyorsan elmúlna... ha nem olyan depresszió, ami testi eredetű csak és kizárólag, vagyis akármit csinálsz, nem múlik el, csak gyógyszerekkel lehet kordában tartani

én is nagyon szenvedtem, de most belegondolok, és nagyon jól érzem magam...

2014. dec. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is volt egy nehéz időszak az életemben, ahol úgymond elvesztettem a fonalat. Még súlyosabb eset voltam, mint te. Ma már élek és virulok. Ha az embernek nincsen semmilyen életcélja, akkor tönkremegy. A fáradékonyság és aluszékonyság a tabletták mellékhatása. Ha úgy gondolod, hogy valamilyen ásványi anyag hiányzik a szervezetedből, akkor menj el az orvoshoz. Egy egyszerű vérvizsgálat kimutatja, hogy mi hiányzik a szervezetedből. Az is lehet, hogy vashiányod van. Ne orvosold saját magadat. Ahhoz, hogy rendbe gyere, egy nyudodt környezet szükséges. Megvan ez nálad? Igyekezz egy napirendet kreálni magadnak, tehát például ne kelj fel különböző időben, vagy ne ebédelj 1-2 óra különbséggel. Az órarend egy bizonyos állandóságot - és ezáltal biztonságot hoz az életedbe. Ha már jobban vagy, lassan elgondolkozhatsz rajta, hogy mit szeretnél kezdeni az életedben. Álmodozzál egy kicsit. Ha még jobban leszel, gondolkozz el rajta, hogy neked személy szerint mit kell tenned, hogy elérhesd a céljaid. Még egy utoldó tanács: ha vannak személyek, akik nem jók hozzád vagy rossz hatással vannak rád: kerüld őket.
2014. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pszichiátered nem tud esetleg pszichológushoz vagy csoportterápiára juttatni ingyen? Mármint ha TB-shez jársz, de gondolom a pénzhiányból hogy ahhoz. Csak mert én totál ingyen járok pszichológushoz, mert a doki azt mondta hogy nekem kell és ott ahova járok, dolgozik pszichológus a pszichiáter mellett. De tudtommal a pszichiáter is tart néha ilyen csoportokat, mert van végzettsége hozzá.
2014. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!