Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bármilyen vény nélkül kapható...

Bármilyen vény nélkül kapható gyógyszer, a Xanax (alprazolam) elvonás enyhítésére?

Figyelt kérdés

Le kellett csökkentenem az adagomat 5 mg-ról 2-re (a dokim nem ír már fel annyit mint régen) és forog velem a világ, szorít a fejem, a mellkasom, alig látok.


Van bármi ami enyhít ezen? Most nem arra lennék kíváncsi, hogy milyen természetes szorongásoldók vannak (valeriana, satöbbi), ezeket ismerem, hanem, hogy ezek közül van-e olyan ami valamilyen szinten enyhítene az állapotomon?


Légyszi, olyanok írjanak, akik tapasztaltak már ilyet. :)



2015. febr. 15. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Irathatsz fel helyette Rivotrilt. Szokták alkalmazni keverve is. Miért nem írja már fel a doki a megszokott adagodat?
2015. febr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelezd a tüneteidet a gyógyszert felíró orvosnak! Nem lehet ilyen hirtelen lecsökkenteni az 5 mg-ot. Nekem a növényi szerek szoktak segíteni, ha átmenetileg a Xanaxból /0,25-ös/ szedek naponta 2x1/2 tablettát. Még azt is meg lehet érezni, hogy a 1/2 szemet elhagyom. Az ami mennyiséget te szedtél, azt nagyon óvatosan lehet csak csökkenteni. Egy liter citromfű tea talán enyhíthet az állapotodon.
2015. febr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Rivotrilra váltás sokkal nagyobb bajokat fog okozni.tudom,benne voltam.Nem emlékeztem pl. arra,hogy 5 perccel előtte kivettem a gyereket az etetőszékből.Nagyon gyorsan megszabadultam a Rivotól.Majd ismét Xanax.Aztán mikor magas lett a vérnyomásom, a dokim felírt béta-blokkolót.Ha hiszitek, ha nem, ezzel szépen letudtam csökkenteni a Xanax adagomat és szépen elhagytam.Éjszakára Valindát veszek be még mindig,viszont nagyon jó a Valinda.Meglepően jó.Sokkal erősebb mint a régi barna Valeriana.A béta-blokkolóból napi max.5 mg van írva.Nekem az nagyon sok,leviszi a pulzusom a béka feneke alá.viszont egy fél tabi egész napra hat és nem vagyok feszült, ideges.Szóval ez a két páros nekem bevált, pedig 15 éves szedtem a Xanaxot.
2016. jan. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már a Valeriana-t meg a komlót (a Jutavites Valeriana harmony-ban van mindkettő) 28 tablettát vettem be belőle, és a világon semmi nem történt, nem lettem jobban.


Sajnos Xanax csak egy van, nem lehet pótolni még Rivóval se. Asszem meg kell békélnem vele, hogy életem végéig szednem kell. (Végül is a szívbeteg és szedi a szívgyógyszert élete végéig, akkor a szorongásos beteg sem követ el nagyobb bűnt gondolom...)

2016. jan. 19. 08:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond a Xanax -szal,meg a Rivotrillal is,hogy ha nem vigyázol,egyre nagyobb és nagyobb dózisokat követel a szervezeted.Nagyon oda kell figyelni,hogy ne szaladj túl a megszokott adagodon.Kérdés,milyen öregek leszünk,ha ezt szedjük?Nem leszünk e elmebetegek mire eljutunk az idős korig?Ez nagy kérdés,mert még ilyen generáció nem volt,mint a mostani,hogy nyugtatón és antidepin élünk.Vagyis én "csak" nyugtatón.
2016. febr. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha vigyázok, ha nem vigyázok, az alprazolam egy olyan anyag ahol viszonylag gyorsan alakul ki a tolerancia. Ezzel nem lehet mit csinálni.
2016. febr. 5. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz....sehogy sem lehet megúszni a dózisnövelését.A tolerancia baromi hamar kialakul.Nekem már ajánlották, /házi orvos/hogy térjek át antidepire.Viszont van elég sok ismerősöm, aki antidepin él.Elriaszt az a mérhetetlen elbutulás, amit tapasztalok náluk.Első évben még aránylag "jó" állapotban vannak...aztán fokozott elhízás,butulás,vagy felfokozott aktivitás,de az is olyan érdekes,hogy pl. két ismerősömnél figyeltem meg a csillapíthatatlan vásárlási lázat.Tulajdonképpen az ég világon semmire sem jó dolgokat vesznek.Ez heti szinten tör rájuk, és nem is ismerik egymást.Én ismerem mindkettőt,külön-külön.Az aktivitásuk ellenére folyton aludnának.Szóval félelmetes....és még aránylag fiatalok, negyvenes éveikben vannak.Egyszer egy kutató orvos azt mondta,ha már szedni kell valamit, akkor inkább a nyugtatók, amit lehet nagyjából visszafogni, csökkentgetni,mint antidepresszáns.Elgondolkodtató.
2016. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az antidepresszáns orosz rulett. (Ha jól számolom 5 félét szedtem eddig.). A Wellbutrintól például olyan rosszul voltam, hogy egy kukába hánytam a Blaha Lujza téren.


A Cipralextől pár hónap szedés után elkezdett testileg egyáltalán nem érdekelni a barátnőm, nem lettem impotens, egyszerűen "nem volt kedvem" a szexhez. Abban a pillanatban letettem. :D


Jelenleg Valdoxan-on vagyok, remekül lehet aludni tőle, a depresszión nem segít, de igazából én már kétlem, hogy létezne olyan szer ami megoldja a depressziót. (Ha nem számítjuk a jó öreg mariskát, de az meg ugye illegális, tehát soha... :D )

2016. febr. 25. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!