Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék pszichológushoz...

Szeretnék pszichológushoz menni, de nem merem anyának megmondani. Mot csináljak?

Figyelt kérdés

Kellene valaki akivel kibeszélhetem a dolgaim, nagyon önbizalomhiányom van, mindenki utál, mimdenkinek csak púp vagyok a hátán. Magam is utálom

Szinte az utcára alig merek kimenni, nem hogy a boltba elmenni, vagy nyilvánosan megszólalni vagy akármi.

A múltkor utalgattam anyának a pszichológusra és világosan kijelentette, hogy szerinte a pszichológia nagy hülyeség, még nem is látott nagyobb hülyét a pszichológusoknál.

De én úgy érzem, hogy tudna segíteni. Csak hát ezek után meg sem merem neki mondani. Apával még ennél is rosszabb a kapcsolatom. Szóval ő is kilőve. Velem évek óta nem is beszélt rendesen. Ha hozzám is szól, úgy beszél velem, mint egy kis szaros 5 évessel.

Ez már annyira szörnyű, nem bízhatok meg senkiben, nincs egy normális barátom sem. A múltkor is mikor mondta anya, hogy vegyünk kaját, mondta, hogy menjek ki vegyek gyrost vagy alarmit, mondtam neki, hogy én nem merek bemenni a boltba. Erre leordította a fejem, hogy 16 éves olyan mint egy kis taknyos, hogy jogy lehetek elkpra egy majom. Meg hogy élhetetlen vagyok. Vagy pl. a multkor sírógörcsöt kaptam egy veszekedés után és akkor is elkezdtel velem orditano, hogy ilyen majom olyan idióta, meg talarodjak a házukból, meg hogy így hálálom meg nekik, hogy tanítatnak meg minden.

Szóval érthetö, hogy nem merem elmomdani anyának, hogy el akarok menni pszichológushoz. Apához hozzá sem merek/ akarok szólni. Az iskolában minden tanár/ tanuló utál, mindig én vagyok a kis lúzer, akin jól lehet nevetni. Elegem van már.

Titokban meg lehetne oldani? Kell beutaló? Kell fizetni érte?

Előre is köszönöm a válaszokat!

16/F


2015. febr. 16. 20:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt, hogy depresszióm is van. Pl. ma 2-kor hazaértem az iskolából, azóta az ágyamban vagyok, de nem tanultam még holnapra semmit, csak a telefonomat nyogotattam egész délután az ágyban, meg próbáltam kivsit aludni, de fél óránként felriadtam. De ugyanez van éjszaka is, akkor sem tudok aludni, ha egyszer nagy nehezen elalszok, akkor is 40-50 percenként felkelek. A tanulás sem megy, nem tudom rávenni magam, hogy tanuljak. Igy persze romlanak a jegyeim, de nem tudom megállítani.. Ezért is utálom magam. Meg azért is, amilyen vagyok. Egyszerüen nem tudom magam elfogadni.
2015. febr. 16. 20:52
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
A lustaság nem azonos a depresszióval, feltehetőleg neked is túl jó dolgod van otthon és nincs meghatározott feladatod a családban..
2015. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ingyenesen pszichológushoz én 2 módszert ismerek, hogy ingyenesen menjen az ember. Az egyik az iskolapszichológus de gondolom neked ilyen nincs, a másik meg az egészségügyön keresztül ívelő útvonal, amikor elmész a lakhelyedhez tartozó pszichiátriai gondozóba, de ott lehet hogy a doki fog első körben beszélgetni veled (sőt valószínű) és utána eldönti hogy mennyire van szükséged pszichológusra. Az orvosi titoktartás pedig 16éves kortól már köti elvileg az orvost. De lehet hogy gyógyszert is akar majd adni a pszichiáter, főleg ha ennyire nem tudsz aludni. Ez elég durva tünet és mentálisan nagyon labilissá tesz.

Egyéb lehetőségek még hogyha találsz a környéketeken családgondozót vagy valami egyéb ifjúság segítő szociális helyet, de ezekről nem tudok sokat, én nem jártam meg ezt az utat. Esetleg felhívhatod az ifjúsági lelki segélyt, hátha ők pontosabb infókat tudnak neked adni, lehet hogy jó tanácsot adnának. Akár azzal kapcsolatban is, hogy hogyan kezeld a szülőket. Ezen kívül még megpróbálhatod hogy a suliban az egyik tanárnak mondod el a problémádat és hátha ő tud neked valamit javasolni, segíteni.

2015. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kell fizetni érte, kivéve ha az iskolapszichológushoz mész. Nekem anyukám pszichológus és volt, amikor úgy éreztem, hogy beszélni akarok egy "kívülállóval", odamentem anyához, elmondtam neki és megkértem vigyen el egy kollégájához. Ennyi volt. Nem értem, miért kell ettől annyira félni, semmi szégyenletes nincs benne, se semmi más. Odaállsz anyukád elé és megkéred.
2015. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!