Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El kéne mennem pszichológushoz...

El kéne mennem pszichológushoz vagy hallgassak anyára? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Már jó ideje észrevettem, hogy azt mondomvaz embereknek amit hallani akarnak, de mégis szeretem elmondani a véleményem. Családi okok miatt sokszor depressziós hangulatom lesz. Néha, ha nagyon "mélyre süllyesüllyedek" akkor vágok magamra egy két emlékeztető csíkot. Sokszor nem tudom hogy mit miért csinálok, csak csinálom, és még sok mindent észrevettem magamon... A lényeg hogy el akartam menni már rég pszichológushoz vagy pszichiáterhez, de anya megtiltotta hogy erre csak gondoljak is. Szerinte normális vagyok és ne égessem őt és a családot ilyesmivel, mert így is van elég bajunk. Szerintetek hallhassak rá vagy lépjek én? Csak attól félek hogy mit rragálna ha megtudná. Elég agresszív, főleg ha részeg... Válaszokat előre is köszönöm!

2015. febr. 1. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg hasznos tudna lenni egy pszichológus, főleg ha gyakran nem tudod mit miért teszel. Egy jó szakember segítségével megértheted a saját döntéseid, cselekedeteid, érzéseid okait, önismeretet szerezhetsz. És az nem túl egészséges dolog, ha vagdosod magad.

Anyukád meg azt se tudja miről beszél, már bocsánat. Mi az hogy te normális vagy s ne égesd őt ilyesmivel? Pszichológushoz nem csak az őrültek járnak, sőt! Szerintem a legtöbb páciens tök normális hétköznapi ember, akiknek csak némi támogatásra van szükségük. Az pedig hogy égő... nos legfeljebb akkor, ha ő azzá teszi. A mai világban szerencsére egyre jobban feledésbe merül ez az idióta tévhit, hogy ha agyturkászhoz mész dilis vagy és juj de ciki. És ez azért van így, mert ez alaptalan hülyeség, amit a hozzá nem értő közemberek kreáltak még régebben, amikor a pszichológia nem nyert még ekkora teret. Én megkérdezném anyukádat, hogy és az mennyire ciki, hogy visszarántja a lányát és nem engedi, hogy jobb élete legyen? Egyébként tud a vagdosásról?

2015. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj pszichológushoz! A család tipikus reakciója, hogy takargatni akarják a családon belül folyó problémákat, de épp ezek azok, amik neked gondot okoznak! Ha megtudja, akkor sem lesz rosszabb a helyzeted, és a pszichológus segíthet, hogy megtanuld kezelni!
2015. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, tud róla, de nem foglalkozik vele. Letudta annyival, hogy ne csináljam és ennyi.

Amúgy köszönöm a válaszokat :)

2015. febr. 2. 00:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak édesanyádnak nincs diplomája pszichológiából akkor én megkérdeznék a helyedbe valakit akinek igenis van. Főleg azért mivel a szülők akaratuk ellenére is előidézhetnek olyan légkört melyben a gyermek szorong és veszélynek kitéve érzi magát. A tanácsom hogy menj el egy pszichológushoz, és ha anyud ezt cikinek tartja ... hát azzal nem tudom mit kezdj. Sose értettem egyes embereket mit miért tesznek...
2015. febr. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kecskefészek15 ***** válasza:
Mindenképpen menjél pszichológushoz!Ha meg az anyukád ezt megtudja,nagyon lerészegedik,és megütne téged nagyon,akkor meg jelentsd fel őt a rendőrségen súlyos(értsd:8 napon túl gyógyúló)testi sértés miatt
2015. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!