Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki rengeteg ruhat,...

Ha valaki rengeteg ruhat, cipot vesz maganak, az miert teszi? Valami lelki oka van?

Figyelt kérdés
Rolam van szo tulajdonkeppen. Folyamatosan ruhakat veszek, mert abban a kis idoben, mig megveszem, es felveszem boldog vagyok. Maskulonben sokat vagyok magam alatt. Lehet, hogy ezzel kompenzalok valamit?
2015. febr. 17. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, lelki oka van. Hívják vásárlásmániának és boltkórnak is. Viszonylag könnyen kezelhető. Nekem is, páromnak is van mániája (szerintem a legtöbb embernek van). Úgy igyekszünk szabályozni, hogy feltételhez ill. időhöz kötjük az adott cselekvést.

Hogy a pénzed ne bánja addig míg nem mész terápiára teheted azt, hogy nem veszed meg, csak öltözködsz a boltokban egyik ruhából a másikba. Közben persze érdemems szakemberhez menni.

Másik, hogy többféle olyan hasznos tevékenységet érdemes keresni, ami leköti az agyadat. Nyelvtanulás, vagy bármi, ami előre vihet az életben. Találj valami jó célt. Nem kell világmegváltónak lenni, csak olyannak ami Neked értelmes.

2015. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
igen
2015. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!