Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanulási probléma egy átlagos...

Tanulási probléma egy átlagos IQ-val?

Figyelt kérdés

118 IQ (szakértői bizottság mérte fel)és még is tanulásban akadályozott vagyok.

Általánosból kisegítő iskolába tettek,mert többször megbuktam már alsóban is.

Jól megy a rajzolás,a torna a tánc az ének és fogékony vagyok a pszihológiára,jó a probléma megoldó képességem főleg ha másokról van szó,szeretem a kihívásokat,és szeretek agyalni a megoldásokon:-ebben bőven kapok leckét a két autista fiamtól...:)Minél nehezebb valamit megoldanom annál jobban érdekel.

Jelenleg önkéntes vagyok sérült gyerekek jogait védem/felkutatom és állatokon segítek.Sok jogásszal dolgozom és perre viszem a diszkriminációt.

Másoknak is hatékonyan tudok segíteni.Együtt kutatni,stratégiákat kialakítani,időt beosztani...stb

De nem tudok tovább fejlődni!

Mindig is a jogi szakmák érdekeltek,de még egy érettségit se tudok összehozni.:(

Nem merek pénzt költeni egy egyszerű tanfolyamra se,mert szószerint csak elbuknám azt is...

A következők a tüneteim:

A reál tantárgyak nem mennek.Ha sokáig erőltetem az agyam,akkor megfájdul vagy elalszom.Már 2 oldal olvasástól elalszom.Az agyam lefagy ha sokáig kell gondolkodnom.Az ügyeimet nehezen vagy egyáltalán nem ill. segítséggel oldom meg.

Gyakran kapkodok.Relaxálni és jógázni nem tudok.

Gyerekeim vannak ,de dolgozni nem tudok rendesen pl. a tescoban a pénztári feladat is kimerítene agyilag,mert valószínű nem motivál.Tudom,hogy bonyolult ez a dolog....csak bízok benne hogy akad még valaki ilyen speciális problémája és tudd tanácsot adni hova fordulhatok segítségért?

(most Én kérek segítséget)

Le szeretnék érettségizni.


2015. febr. 18. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

szia! a helyedben lehet, hogy utánanéznék, hogy nincs-e esetleg valami komolyabb nyomelem/vitamin hiányom. pl. valamelyik B vitamin, akkor vannak azok a zsírsavak, amik a halolajban vannak, ezek kellenek a jó koncentrációhoz.

ha valami anyag alapvetően hiányzik, akkor nem tud rendesen működni az agyad.


másik dolog, ami még lehet, és amiatt is gondolom, hogy autisták lettek a gyerekeid: esetleg lehet, h nem hiányod van, hanem valami olyan anyag van benned felhalmozódva, aminek nem kéne. pl. higany. Ha mondjuk sok az amalgámtömésed.

vagy aki érzékeny rá, annak már egy ilyen tömés is elég. erre válaszolj, ha tudsz, hogy mióta van amalgámtömésed, és mennyi (ha van).

tudsz olvasgatni a neten,hogy az orvosok által el nem fogadott vélemények szerint mitől lehet az autizmus, próbálj rájönni, hogy nálad mi az a tényező, ami jelen lehet.

mert szerintem a problémáknak ugyanaz az oka nálad is meg a gyerekeidnél is. vagy valami hiány, vagy valami mérgezés.

2015. febr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akiket meg kell tanítani tanulni. Kellene szerezni egy segítőt, aki a nehézségeken képes lenne átsegíteni.
2015. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Előző: szerzett autizmus nem létezik.


Kérdező: a 118-as IQ az már nem az átlag kategória. :) Majdnem két szórásra vagy az átlag fölött, ami tök jó. Ez magas IQ-nak számít!


A tanulási problémád valószínűleg szorongásra vezethető vissza, ami a kapkodás háttere is lehet.


[link]


Töltsd ki ezt a tesztet! Amennyiben a teszt is megerősít, szinte biztos, hogy szorongás okozta figyelmi problémák akadályoznak meg. Magas IQ-nál ez egy viszonylag átlagos dolog. (Olyan szinten, hogy egyszer elhangzott nálunk egy ilyen idézet pszichológia szakon, hogy az intelligencia egyik legjobb fokmérője, hogy hány dologtól vagy képes félni...)


Egy ilyen tanulási probléma úgy szokott kinézni, hogy ránéz az emberünk a tananyagra, bevillan neki egy félig sem tudatos emlék, amikor ezzel a tananyaggal kudarcélménye volt, aztán egy görcsös benyomás "most se fog menni", aztán igazából onnantól kezdve már nem is a tananyagra figyel, hanem a saját gondolataival viaskodik.


Relaxáción kívül sokat segíthet a sport is, de végső soron oda fogsz visszalyukadni valószínűleg, hogy a gondolataiddal kell összebarátkoznod, arra pedig a legalkalmasabb módszer a mindfulness meditáció. Jó hír, hogy a meditáció merőben más, mint a relaxáció, feszülten is lehet, sőt, akár séta közben is.

2015. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Mondasz valamit!Van 2-3 amalgán tömésem amit rá adásul kis gyerekként tömtek be.

Migrénes fejfájásaim voltak gyerekként amin a gyógyszer is nehezen segített.

Az 1x-i CTG akkoriban nem mutatott ki semmit.

Továbbá a véremben az allergia szint(amit most meg nem mondom neked,hogy mi)magasabb mértékű.

Néhány dologra érzékeny és allergiás is vagyok.

A magnesium+B-től majdnem szívrohamom volt.

A szintetikus vitamin készítmények és ételektől köhögök és viszketek...stb.

Ez is érdekes lehet hogy a technikai dolgok egy idő után tönkre mennek a közelemben.Pl. az órám vissza felé járt,az EKG-gép tönkre ment rajtam,és a mobil is távol van tőlem pl: nem hordom zsebbe.

Gondolhatod hogy féltem a repülőn!:D

Az is lehet hogy simán autista vagyok...vagy hasoló....UFÓ béby...de ettől még nem jobb,sőt...

2015. febr. 18. 12:22
 5/6 anonim ***** válasza:

szia, akkor az amalgámot minél előbb szedesd ki, de ne akármilyen fogászaton! csak biofogászaton, vagy olyan helyen, ahol spec. módon szedik ki, mert ha barbár módon szedik ki, akkor hirtelen rengeteg higany juthat a szervezetedbe.

ennek nagyon nézz utána neten, kérdezz is rá külön a fogászaton, és ha sokba is kerül, ezt tedd meg magadért, és ha még akarsz esetleg gyereket, akkor őmiatta. sztk-ban nem a megfelelő módon fogják kiszedni! esetleg, ha nincs pénzed, akkor annyit csinálj, hogy szedesd ki a biofogászaton, az új tömést meg az sztk-ban csináltasd meg.

de van olyan fogászat, ahol nehézfém-kivezetéssel is foglalkoznak, ez nem tudom, hogy történik.

nekem a naturadentben szedték ki speckó módon, de az egy nagyon drága fogászat lett azóta, még a magánszektoron belül is drágának számít, de biztos, h van más hely, ahol szintén foglalkoznak vele.


már sokat cikkeztek a higany meg az autizmus kapcsolatáról, ezért is ugrott be rögtön. ha a tanulási nehézségeidet megelőzték az amalgám tömések, akkor nagyon valószínűnek tartom, hogy tényleg ez lehet az oka. a tömések kivétele után méregteleníteni kell a szervezetedet, nem tudom pontosan, h mit kell enned-innod, de szerintem a kénes vizek azok elég jók erre.


ha az elektromos dolgok tönkremennek a közeledben, az nem tudom, mi, talán valami sugárzik, ami benned van. ezt nem tudom, látod, de ha itt a gyk-en a tudomány rovatban fölteszed, tudnak neked válaszolni, mert tényleg elég okos emberek válaszolnak ott, nekem is volt már pár nehezebb kérdésem, és fizikusok válaszoltak.

2015. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Júj de jó ötleteket olvasok!

Újabb kutatói munkám alap anyagai rohamosan gyűlnek!

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET!

Válaszolok remélhetőleg mindenkinek....

A szorongásból fakadó leblokkolás és gyerek korban ért tanulással kapcsolatos traumáim a mai napig olyan élesen élnek bennem mint ha csak fél órája történt volna...

Egy könyvet meg látok főleg matekot már pszihésen elönt a víz. Hogy én milyen családi cirkuszokat váltottam ki,mert nem tudtam tanulni,odafigyelni...HÚÚÚÚ

Apám a diplomájával ordított velem minden egyes hibáért az legyen lecke vagy bármi.

Ő tökéletes FIÚ gyereket akart.

A suliban ki közösítettek,csúfoltak és bántottak.

Megakartam halni! Mindenhol megaláztak hülyének néztek a suliban és otthon is.

Mennem kéne végre egy pszihoterápiára...igaz???! :)

Erről még senkinek nem szóltam (így hát elmondom mindenkinek)

Minden tanácsotokat kipróbálom....és ha sikereket értem el akár egy pirinyót is szívesen megírnám Nektek...(valahogy)...:)

2015. febr. 18. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!