Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril abbahagyásánál...

Rivotril abbahagyásánál milyen mellékhatásokat tapasztaltatok és mennyi idő után?

Figyelt kérdés
4 hónapig szedtem 2 mg-ot reggelente, majd kb két hónapig 1 mg-ot (a 2-ről 1-re csökkentést nem éreztem meg), most két napja nem vettem be az 1 mg-ot sem és eddig semmi. Akkor eszerint nem voltam még függő, vagy lehetnek még ezután elvonási tüneteim? Hogy szokott ez lenni? Mindenhol rémtörténeteket olvastam, ha tudom, hogy nem érzem meg, már hónapok óta nem szedném... Vagy a rémtörténetek az évekig tartó szedés utáni leállásra vonatkoznak?

2015. febr. 18. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Rendbe jöttél idegileg, és ezért nem érzed a hiányát. Ha csak teheted, ne is vegyél be belőle. Ha feszült lennél, akkor növényi szerrel tudod a tüneteidet csökkenteni.
2015. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remélem, így van! :)
2015. febr. 18. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:
4-5 nap után szoktak visszaütni.
2015. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na... az király :DD Majd dokumentálom, mi volt, ami beszámolókat olvastam másoktól, egy napot sem tudtak kihagyni, ezért hittem, hogy megúsztam. Bár lehet, megúsztam, mert ők az adagok csökkentésétől is mindig kivoltak, én meg most egy pici bizonytalanságérzésen kívül nem tapasztalok mást, de az attól is lehet, hogy baromi fáradt vagyok.
2015. febr. 18. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Két nap alatt annyira még nem érzi meg a szervezeted. De nem feltétlenül lesznek elvinási tüneteid. Szerencsére nem szedted évekig.
2015. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az volt, hogy utána nagyon érzékeny voltam, bármin elsírtam magam, meg hangulatingadozás. 1-2 hét volt, hogy ezek megszűntek.

(Másfél éve.)

Ellenben idén újra elkezdtem szedni, immunis vagyok rá.

Szedtem Gerodormot, arra is.

Sedacur forte-t. Az se használ.

Vehetek be bármit, nincs alvás....

2015. febr. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Judit Kitti válasza:
En 2 eve szedek ilyen gyogyszereket. kezdem valami nagyon gyengevel sajnos annak nem tudom mi a neve, utana Helex SR az mondjuk csak hangulatjavito volt, aztan most a Rivotrilhoz hasonlot ugyanaz az osszetevo de mas a neve Clonazepant 0,5 mg osat felet este de ha nem vagyok jol egy egeszet, vagy epp nappal egy negyedet. Nemregen meg a telen volt egy esetem , elmentem nogyogyaszhoz a cisztamat felrenezte terhessegnek es emiatt azonnali letetelt ajanlott a hazi orvosom. aznap mikor kiderult ez a teves diagnozis letettem se negyedet se felet nem vettem be, 2. nap reggel felkeltem elmentem mukormoshoz es mig elertem hozza pedig csak 3 utcara volt tolem nagyon sulyos dolgokat eltem at. mintha filmbe lettem volna, krulottem az emberek a táj teljesen lelassult halucinaltam nagyon rosszul lettem. engem panik betegseggel kezelnek , sajnos 4 eve elszivtam egy g herbalos cigit egyik ismerosommel es nagyon rosszul lettem tole majdnem meghaltam azota ugyanezt az erzest elem at ha ramjon a roham. de ha nincs ilyen "betegseged" csak enyhe depresszio szerintem nagy mellekhatas nem lehet elvonasnal. nekem ez a tapasztalatom!
2015. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lentffy válasza:
Valoszinu nem voltal fuggo. Magam 21 eve szedem. Februar eleje ota nem alszom.Mar regota erzem, hogy nem kell nekem es el akarom hagyni. Nehez. Meg nem utaltam semmit igy eletemben. Ferjem halala utan kaptam. Ha barhol megemlitem, hogy szedem mindig ratesznek egy lapattal. 4,5 mg rol ket ev alatt 2 mg ra sikerult. Kozben szivmutet ritmuszavar miatt. Megint fel megint le,ordogi kor. Most szivkorhazbsn rehabon vagyok. A 2 mg ot megvontak egyszerre es Frontint nappal este Xanax sr retard. Az esti adagom 1 mg Rivotril volt. Ket es fel honap utan aludtam egyszerre 10 orat. Sirtam. Viszont tegnap megrohant az elvonas. Pulzusom 130, hanyinger, ajulaserzes, panik, leirhatatlan. Bevettem egy 0,5 mg Rivot.Ma remegessel ebredtem bevettem megint a Rivot. Holnap hazamegyek reggel es irany a korhaz. Igy nem lehet elni. Bizom, hogy valaha meg Rivo nelkul tudok elni.
2016. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, ez több mint egy éves kérdés, nem is emlékeztem rá. Eszerint már akkor is az abbahagyásával szenvedtem, mint eddig folyamatosan. Azóta se sikerült letenni, illetve egyszer egy hónapra igen, a külföldön gyakran alkalmazott de itthon nem igazán ismert seduxenre váltásos módszerrel, én kértem konkrétan, hogy váltsunk, én olvastam utána a neten, hogyan csinálják mások máshol. Aztán lett egy súlyosabb depressziós időszakom, megint elkezdtem, mivel nálam semmilyen antidepi nem válik be, ennek viszont van rám egy kis hangulatjavító hatása. Mondtam, hogy térjünk rá vissza. Aztán most megint abbahagynám, de még nem merem. Nálam a megvonásos tünetek fulladásérzés, iszonyatos fejfájás, remegés, nem tudok aludni, akármilyen fáradt vagyok, illetve pszichés tünetek közül derealizáció, és nem érzem az időt, ezt nehéz elmagyarázni. SOHA életemben semmi hasonló tünetet nem produkáltam magamtól, és amint újra beveszem, megszűnnek.

Van még másfél doboz seduxenem, de ha belegondolok, hogy megint végig kell csinálnom (azzal se megy pikkpakk, pár hét végig szenvedés)... és még mindig benne vagyok a depresszióban, úgyhogy majd... egyszer. Remélem, neked is sikerül. Ha ezt tudom előre, sosem kezdtem volna szedni. A cigit, akármilyen antidepresszánst (SSRI, SNRI, bármi) egyik napról a másikra lerakom, nem vagyok függő típus. Csak ez. :( Ja, egyébként 2*2mg-ot szedek megint, mint az elején.

2016. ápr. 6. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!