Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek normális vagyok...

Szerintetek normális vagyok vagy túl lihegem netalán csak beképzelem? Orvoshoz kéne fordulnom? Más is embereket gyilkol a képzeletében?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok és nem rég elkezdett érdekelni a halál, a gyilkolás és a szadizmus. A fejemben egyre csak gyűltek az ilyen gondolatok amik végül egy történetté álltak össze. Az eseményekhez mindenhonnan szoktam össze csipegetni az ötleteket megnézek egy filmet és kicserélem a szereplőket, a helyszínt és az egészet újra játszom a képemre formált főhősökkel.Például ha belém kötnek a buszon én már a következő pillanatban azon agyalok vajon kedvenc főhősöm milyen mozdulatokkal belezné ki a szerencsétlent (azt tegyük hozzá hogy ez egy nagyon elnagyolt példa ennyire beteg azért nem vagyok :) ). A főhősök talán az egyetlenek amiket nem koppintok hanem én találom ki őket és rengeteg van belőlük ami a különböző éneimet jelenitik meg legalább is én így gondolom. Ezzel alapvetően túl sok baj nem lenne eddig ha nem tudom, golfoznának vagy halásznának például. De az túl uncsi!! Abban mi a poén?! Ezek fogják és orrba szájba ölik az embereket mintha az a világ a legtermészetesebb dolog volna. A legelkeserítőbb pedig az hogy én azért csinálom ezt mert valahogyan jobban érzem magam tőle valamit hozzá ad az életemhez amit más nem tud.


Most a feltételezhető kérdésekre előre is válaszolok: Vannak barátaim nem is egy. Kis koromban nem kínoztam állatokat. A családban előttem még senkinek nem volt ilyen problémája. Én a képzelt világomban szinte semmilyen formában nem jelenek meg. A képzelt világom összeegyeztethetetlen a valósággal.


Még mi előtt ezt a kérdést feltettem volna ezen az oldalon is utána néztem hasonló kérdéseknek és láttam hogy nagyon negatív véleménnyel vagytok az ilyen figyelem közepén álló gyerekekről. Sok olyan választ láttam hogy: Csak kitalálod az egészet, mert szeretnél kitűnni a tömegből. Én viszont teljesen más inditatásból fordultam hozzátok engem az érdekel hogy fel kéne-e keresnem egy szakembert ,mert néha megijedek magamtól. Előre is köszönöm a válaszokat :)



2015. febr. 19. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
mások nem csinálnak ilyet gondolatban, én 14 évesen sem gondoltam ilyenekre.
2015. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, de a lényeges részeket talán igen. Én kicsi gyerekkoromtól gyilkoltam meg kínoztam fejben, de én pszichopata vagyok (már felnőtt azóta, de még mindig csinálom néha, jó érzést ad). Remélem, nálad ez csak ilyen tini izé... szerintem nem kéne szakembert felkeresned, ebben a korban normális, azt hiszem. Előtte és utána már nem, mint pl az én esetemben, haha.
2015. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg érdemes lenne szakembert felkeresned.


Nekem is voltak hóbortjaim 14 évesen, amik többé-kevésbé elmúltak így 21 éves koromra. De megközelítőleg sem ennyire, enyhén szólva, túlzóak. A serdüléssel járó személyiségváltozás, az esetleges téged körbevevő problémák felismerése, például hogyha nagyon elhanyagolt családi környezetben élsz, gondjaid vannak az iskolában, a szabadidődben barátok közelében, igenis vezethet egy magába forduló, depressziós illetőhöz, aki talán felnőtt korára sem tudja ezeket levetkőzni. Szerintem az még egy fiatal tinitől sem feltétlen normális, hogy folyton ilyesmiken jár az esze, a nap minden percében (mint írtad, a buszon is szadista gondolatok kerülgetnek, amiket a "különböző énjeid" fejeznek ki). Ez nem puszta átmeneti kori gondolat.


Ha problémáid vannak az otthoni környezetben, vagy a tanulással, vagy bárhol máshol, ha a valóság elől menekülsz inkább ebbe a világba, és ez ilyen élénken nyilvánul meg, az több mint tini hóbort. Főleg azért is gondolom így, mert alapvetően az írásodból ítélve sokkal érettebbnek látszol a korodnál.


Szerintem célszerű volna legalább egy pszichológust felkeresned, esetleg beavatnod egy szülőt, rokont, felnőttet, akiben megbízol. Egy normális, segítőkész pszichológus, hogyha tényleg csak a serdülés velejárója ez a személyiségtorzulás, megcáfol engem. De emögött alapvetően sokkal komolyabb, mélyebben gyökerező okok fekhetnek, amiket ha nem tudsz társadalmilag elfogadható módon kifejezni, kiadni magadból, később problémákat fog okozni a mindennapi életedben, felnőtt korodban is.

2015. febr. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok, és oké, kijavítom magam. Ha nagyon durvának érzed (és igen, talán az is), felkereshetsz egy szakembert, persze. Mondjuk szerintem nem tudna ő sem túl sok okosat mondani, de egy próbát megérhet.

Nem azért írtam, hogy ilyen korban normális lehet az ilyen mértékű fantáziálás, mert számomra mindig az volt, hanem mert 13-14 évesen én is rengeteget fantáziáltam egy teljesen más témában, mondhatni ugyanígy lekötötte rengeteg szabadidőmet és beletettem magam a karakterekbe (de egyik se én voltam teljesen). Ilyen korban túlpörög a fantázia, az én "énjeim" nem gyilkolásztak mondjuk, ez egy félig szerelmes, nagyon kicsit szexuális, kicsit erőszakos sztori volt, és éveken keresztül "írtam" fejben, máig azon gondolkozom, hogy meg kéne írnom könyvben, persze kissé átalakítva. Szóval én még mindig tartom magam ahhoz, hogy teljesen normális, amit a kérdező csinál, DE ettől függetlenül lehet szakemberhez fordulni, akár csak egy alkalomra is, hogy megnyugtassa magát.

2015. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és feltétlenül meg is fogadom a tanácsaitokat habár én ezzel a pszihologus témával várnék szívem szerint pár évet :) Szeretném megemliteni ,hogy ez múlt pár hónapban jelentősen csökkent az agresszió ami szerintem nagyon jó jel :). Egyébként én is sokat gondolkodtam azon hogy ezeket mind papírra vessem ,de olyan mértékben ellentmondásosak ezek a karakterek (ezért is van belőlük olyan sok) csak hogy egy példát emlitsek: az egyik pillanatban egy szadista gyilkos lányokat öl és kajál meg a másik pillanatban már szerelmesen lelkizik egy csajnak. Ezért olyan sok karakter van benne (azért hogy ne legyenek ennyire mérhetetlenül ellentmondásosak -.-) hogy már nem is használok neveket mert nem birom megjegyezni őket xD Szóval feltételezük hogy ebből a világból szép lassan elillan az agresszió de még mindig szinte csak ebben a világban élnék akkor is életbe vágó lenne egy pszihologus ?
2015. febr. 20. 21:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyan már, én is, és a barátnőm is fantáziálunk ilyesmiről. Nagy ügy.

Nagy fantáziád van, és most erre irányul. Kis idő múlva lehet, hogy valami csöpögős, romantikus fantazmagóriával állsz majd elő.

2015. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Én a helyedben leírnám a gondolataim, hátha valami jó kisül belőle. Az új Stephen King, csak jobb és nőbe;)

Szerintem nincs veled baj, ha már a késztetés is meg van hogy csináld (állatkínzás vagy hasonlók) akkor már gáz van szerintem. Elég fiatal vagy, még bőven fejlődsz(az agyad is). Én ezt az egészet megpróbálnám pozitív irányba terelni (mint pl könyvírás)

2015. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én 11éves koromban az ilyen fantáziáimról kis kezdetleges történeteket írtam az osztálytársaimnak, akik őrültnek néztek már akkor is, de megszokták. Aztán középiskolába már csak meséltem ezekről a gondolataimról. Amikor valaki ártott nekem szóval, vagy tettel, annyira végigpörgött a szemem előtt, hogy milyen változatos módon tudnám megölni. A bántás mértékétől függően kínoztam, és csonkítottam őket a fejemben. Kiskorom óta nagyon színes a fantáziám, így sorra jöttek az ötletek. Mindenki elkönyvelt őrültnek, megszokták, aztán valaki jobban félt tőlem, valaki meg ugyan úgy megmaradt mellettem, mint előtte.

Ma már 21 vagyok, magam mögött tudhatok rengeteg horrorfilmet, ami csak még jobb ötleteket adott, mégjobban kiszínesítette a fantáziáim. A mai napig elképzelek embereket, akik nem szimpatikusak, vagy ártottak nekem ( most ide elkezdte írni az előbb, hogy mit tennék, de inkább kitöröltem, és nem fogom leírni megint).

Az állatokat mindig többre becsültem az embereknél, egy kutyával szívesebben beszélgettem, mint a környezetemmel. Így természetesen sosem kínoztam állatokat, sosem bántottam őket.

Orvosnál ezzel sosem voltam, csak az anyám fenyegetőzött állandóan a rajzaim, és írásaim láttán, hogy el fog küldeni dokihoz, de sosem tette. De mindig is őrültnek tartott.

Az én történetem ennyi :) nem diagnosztizáltak soha semmivel, és nem tekintem ezt magamon rossz dolognak.

21L

2015. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, én is 21 éves, és a mai napig fantáziálok ilyesmikről, mint ahogy írtam. Amíg az ember így vezeti le a feszültséget, szerintem rendben van.

Anno alapiskolán listám volt arról, hogy bántott meg valamelyik osztálytársam és hogyan ölném meg, vagy kínoznám érte.

Voltam pszichiáternél(más probléma miatt), de ezzel kapcsolatban semmi probléma nem volt.

2015. ápr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, kb egy éve (most vagyok 15), tudom hogy a valóságban sosem bántanék senkit, úgyhogy nem tekintem különösebben problémának a dolgot. Amúgy fantasy regényt írok, abban ki lehet élni minden ilyesmit a sztori mellet/közben. De nekem rengeteg főhősöm az nincsen, csak 5, és csak az egyikük a mániákus gyilkos :D
2015. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!