Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti milyen tanácsot adnátok...

Ti milyen tanácsot adnátok nekem meditációval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elsősorban technikákra és személyes véleményekre lennék kíváncsi, de bármi a témához illő válaszokat is előre köszönöm.


17 éves vagyok, de már sokat hallottam/olvastam a meditációról, de a neten nem nagyon találtam szimpatikus dolgot ezzel kapcsolatba. Egy technikát ki is próbáltam és habár nagyon tetszett mégsem érzem az igazinak, kicsit erőltetett.


Illetve alapjába véve kétféle megközelítésből hallottam beszámolókat és ami azt illeti az újabb értelmezése nem igazán szimpatikus.


Remélem minden fontosabb infót sikerült megosztanom.

Előre is köszönöm a válaszokat!! :)



2015. febr. 19. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Az igazi keleti meditációk mind egy "helyre" állapotba visznek.

A határtalan szeretet és belső béke állapotába.

A buddhista, a hindu és más indiai vagy keleti meditációs módszerek és a mesterek módszerei itt-ott eltérnek, viszont a végeredmény mindig ugyanaz.

Pont ma voltam egy meditáció előadáson. Nem fogott meg. Lehet, hogy azért nem, mert végülis itt azt mondták, hogy amit csinálok az nem jó. Vagyis szerintük nem jó csakrára koncentrálok. Amúgy szívcsakra meditációt csinálok.

Akitől pedig ezt a módszert tanultam, annak az embernek az előadása után olyan érzésem volt, hogy átölelném és nem engedném el. :) Nagyon nagy erőt éreztem belőle. Ezt a mai előadáson nem éreztem. Biztos működik az ő módszerük is, viszont engem nem győzött meg. De legalább megerősített abban, amit korábban tanultam. A közös vonásokban.


Mindenképp a keleti filozófiát kövesd. Vannak bőven mesterek válaszd azt ami a szívedhez a legközelebb áll.

Én is több féle módszert próbáltam mire rátaláltam a mostanira ami tényleg közel áll hozzám.


Szándékosan nem írok konkrétumot, hogy ne befolyásoljalak.


Ezeket a könyveket nézd meg: Itt is inkább a keleti írók műveit.

[link]

2015. febr. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Igazából sokat olvasok Oshot és az ő gondolatai ébresztettek fel benne valamit. Igazából mára már teljesen máshogyan tenném fel a kérdésem. Kicsit nehéz így megfogalmazni ilyen fiatalon és tapasztalatlanul a gondolataimat.

Nagyon érdekesnek találom a meditációt, de nagyon nehezen tudok hozzá viszonyulni hiszen a hely ahová vezet annyira távol áll a mindennapi szemlélettől.

Tudom hogy nagyon tapasztalatlan vagyok.

Amire leginkább kíváncsi lennék az hogy más embereknek hogy épül be ez az életében.


Szívesen felvenném veled a kapcsolatot. Ha gondolod küldj privát üzenetet. Kíváncsi lennék a véleményedre.


És tényleg bocsánat ha hülyén fogalmaztam csak ilyen későn már a szokásosnál is szétszórtabb vagyok... :)

2015. febr. 26. 00:30
 3/4 anonim válasza:
2015. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem áll távol a mindennapi élettől. Vagyis vannak akik egyébként gyakorolják, de nem is tudják, hogy az meditáció. Az elmélyült ima is egy meditáció. Az orvostudományban is alkalmazzák már ezt, csak itt az elvadult balkánon nem annyira. Viszont ha valaki elmegy egy valamire is való komolyabb klinikára akár nyugaton is, ott ezt már több helyen használják. Pl Harvard, Mayo Clinic és több neves nagy egyetemen.

Egy pszichiáter kidolgozta az autogén tréninget. Ami szintén egfajta meditáció. Aki ezt elmélyülten tudja csinálni, annál meg is van az eredménye. Az orvostudomány a mai napig nem veszi komolyan.

Pár hete a meditáció tudományos oldalát vizsgáltam a pubmed-en. Ide teszik fel a világból az összes tudományos vizsgálat eredményét.

Mindenhol eredményes volt.


Van egy úgynevezett HRV (szívritmus varibilitás). Minél magasabb ez az érték az ember annál egészségesebb. A vegetatív idegrendszer működése ettől függ.


A meditáció alatt minden esetben a HRV értéke növekedett. A meditáció lenyugtatja az elmét. Így sokkal jobban tudsz mindent kontrollálni.


Ez most a jelenlegi tudományos háttere.


Én korábban rengeteget elkalandoztam. A barátnőm folyton rámszólt az utcán, hogy ne gesztikuláljak annyit. Magamban gondolkodtam néha halkan beszéltem is és közben gesztikuláltam bólogattam és hasonlók. Szóval kb az agyam mindig dolgozott.


Aztán amióta elkezdtem mantrázni (hála, szeretet, öröm, köszönöm, tisztaság ezek közül ismétlek valamit folyamatosan magamban és közben igyekszem figyelni a légzésem) sokkal kevesebbszer kapom magam rajta, hogy agyalnék.

Ezzel kikapcsolok és nem terhelem le magam. Így a meditáció is könnyebb, mert ugyanazt csinálom, csak akkor elmélyülten.


Ha neked osho tetszik, akkor csináld azt. A lényeg, hogy azt érezd te ezzel tudsz azonosulni. Nem jó, hogyha erőlteted. Én is többféle technikát kipróbáltam. Persze a meditácó ennél jóval több, amit idővel fogsz megtapasztalni.

2015. febr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!