Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Belefogok orulni az iskolaba,...

Belefogok orulni az iskolaba, es a folyamatos tanulasba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok, felevkor 4,86-os atlagom lett, 5 tantargybol (nemet,nyelvtan,biologia,fizika es tortenelembol) kituno is lettem. En mindig is nagyon szorgalmas voltam..Azonban a felveteli elott beteg lettem egy hettel, bementem megirni betegen a potfelvetelit 70 pont lett, ugy hogy lazasan irtam meg. Majd nem 1honapig nem voltam iskolaban, most mentem mult heten ujra..Ebben a ket hetben 7 temazarot irtam, es meg irok is.. Es ennel tobb kis dolgozatot is... Egy tantargybol 5 dolgozatot irtam...abbol 2 tz...holnap is 3 dolgozatot irok..Mar nem birom..delutantol estig (kb.11) tanulok, reggel 5kor kelek, de alig tudok mar a stressztol tanulni, ugy erzem belebetegedek, ugy pihennek, de nincs idom, nem lehetek ujra beteg, nem maradhatok megint otthon, a tanarok kiabalnak velem, hogy nem birok mindent potolni, es nem adnak haladekot a dolgozat megirasahoz, es ez gyarapodni fog, mert ameddig en potlok egy dogat, addig a tobbiek egy masikat irnak, igy azt is kell potolnom... E mellett meg 3 versenyre is kell keszulnom, illetve szobelizek hetvegen, es ket het mulva nyelvvizsga. Mit tegyek? Nem vagyok kepes mar birni. Remegek, sapadt vagyok, es nagyon nagyon faradt, es ugy nezik ki, mint akit fejbe vagtak egy lapattal. Segitseg!! (Sajnalom ha hosszu lett, es a helyesirasi hibakat is.. Ja es azert irok itt, mert nem tudok mar kihez fordulni..a szuleim nem tudnak mit csinalni velem...)
2015. febr. 25. 14:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
reggel 5kor kelek, de nem tudok a sztressztol ALUDNI* sajnalom, elirtam
2015. febr. 25. 14:53
 2/12 anonim válasza:
Te vagy az Mari?
2015. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi a pusztulatnak erőlködsz? Megvolt a felvételi nem? Második fèlévet mindenki leszarja
2015. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jesszus, már általánosban így ki vagy? Akkor mi lesz később, középiskolában, egyetemen?

Én úgy gondolom, hogy a szüleidnek is kéne ezzel foglalkozni, hiszen még gyerek vagy. Nekik illett volna az osztályfőnökkel egyeztetni, hogy mi a lehetőség ilyenkor, ha ilyen hosszú ideig hiányoztál. És akkor talán az osztályfőnök beszél a tanárokkal, hogy kapjál egy kis haladékot, vagy ha a jegyeid meg vannak, akkor ne kelljen utólag megírnod minden dolgozatot.

Én a helyedben a két versenyt kihagynám, gondolom, az nem életbevágó. Akkor már ennyivel is kevesebb feladat van.

2015. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Magne+B6, C vitamin, multivitamin, cink, halolaj, sportolj-mozogj minden nap legalább fél órát, 8 órát aludj akkor is, ha nem sikerült mindent megtanulnod. Nem olyan nagy baj, ha idén nem leszel mindenből 5-ös vagy ha a versenyeken nem leszel első. Vannak barátaid?
2015. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 félévre rástresszelni? 1 négyesem lett félévkor, nekem 72 pontos felvételi lett, de wtf, második félévbe ereszd ki a gőzt
2015. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez részben a te hibád. Minek kellett ennyire túlvállalnod magad? Még egészségesen sem könnyű egyik héten szóbeli felvételizni, aztán nyelvvizsgázni úgy, hogy közben még az iskolában is dolgozatokat írsz. Tisztában kell lenned a korlátaiddal!

Az elmaradt dolgozatokat sajnos meghatározott időn belül pótolni kell, végtelen haladékot nem kaphatsz rá. Azt nem értem, hogy a tanárok ok nélkül miért kiabálnak veled. Ha ennyire lemaradtál és kikészültél érdemes lenne megfontolnotok, hogy magántanuló legyél a maradék három hónapra, mert ha így folytatod, teljesen kikészülsz.

Azon is gondolkodj el, hogy melyik a fontosabb az év végi eredmény vagy a nyelvvizsga, ha az utóbbi nem létfontosságú, hagyd a fenébe, megcsinálhatod nyáron is.

2015. febr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek!!! A ket versenyt kihagyom, es tenyleg valtoztatok az egesz "rendszeren". Anyummal megbeszeltem beszel az osztalyfonokkel, es vettunk C, es D-vitamint. Megprobalok sokat aludni, es kevesebbet stresszelni! Tenyleg sokat segitettetek! Ja es meg annyi, hogy azert probaltam a 2. Felevben is jol teljesiteni, mert viszem a bizonyitvanyt a kozepiskolaba..Es egy eleg eros iskolaba jelentkeztem, ahova behivtak nemet szobelizni..szoval ertitek..De tenyleg rendesek vagytok, mindenkinek halas vagyok!:D
2015. febr. 25. 19:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy viszed-e a bizonyítványt vagy nem, nem számít bele semmibe. Ha így folytatod, gimnáziumban ki fogod magad csinálni idegileg, és pszichiátriára kerülsz. Nem éri meg. Csak azt tanuld ami érdekel, de azt nagyon.
2015. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
NEHOGY TANULJ NYOLCADIK MÁSODIK FÉLÉVÉBEN!!!!!!!!!!!!!!! semmit nem számít már, örülj neki, hogy van féléved lazítani, persze utána sem kell ennyire komolyan venni, inkább örülj neki, hogy fiatal vagy és sok a szabadidőd, midnjárt itt a tavasz, inkább levegőzz egy jót
2015. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!