Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tereljem el a figyelmem...

Hogyan tereljem el a figyelmemet a beképzelt betegségemről és az emiatt tartó szorongástól?

Figyelt kérdés

2015. febr. 25. 20:22
 1/6 Lunio válasza:
Mi a bekepzelt betegseg?
2015. febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szívbetegség


Mindig attól félek hogy egyszer csak hirtelen leáll.

2015. febr. 27. 13:40
 3/6 sztoryk válasza:
Gondolj arra, hogy ha bármi bajod lesz az kiderül és majd ráérsz akkor izgulni rajta. Az orvosok tudnak segíteni. Persze ne legyen semmi baj, de az is fontos, hogy figyelj és vigyázz magadra.Valahol a kettő közötti állapotot keresd. Ezért kötelező, és ajánlott egészségügyi szűrésekre menj el, de ne vidd túlzásba. Megnyugtatók a negatív tüdőszűrő, vérkép, emlőszűrő eredmények. Nem vagy lelki terhelésektől mentes ezért szorongsz. A hipochondria és a szorongás jó barátok, együtt járnak. És ezt tudod, mert a kérdést is így fogalmaztad, viszont elképzelhető, hogy felcserélted. Nálam is együtt volt a kettő (érettségi utáni időszak), később rájöttem hogy a szorongás miatt voltak beképzelt betegségeim. Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő személy van családodban vagy párkapcsolatodban? Vigyázz még nem biztos hogy tudsz róla! Sokan szoronganak ilyen emberek miatt. Ajánlok egy frappáns könyvet. Tuija Välipakka-Arja Lehtosaari A lélek meggyilkolásának 100 módja
2015. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy lenne. Vérvéveteln voltam már és az orvos is sokszor meghallgatja a szivem de azt mondja hogy csak az idegessegtől dobog be. Szivbetegsegre jellemzo tünetem nincs. Szerinted ha tényleg szivbeteg lennék akkor annak lenne más tünete?
2015. febr. 27. 14:55
 5/6 sztoryk válasza:
Szívdobogás érzés? Ismerős! Én azt hittem, hogy most már annyira dobog, hogy egyszer csak megáll (kb. 6éve azóta sem volt gond a szívemmel) . Egy idő múlva kezdtem érezni hogy szorít a mellkasom, szúrást éreztem. És az volt a furcsa, hogy nem is mozogtam aktívan mégis csak elkezdett erősebben verni. Később nővéremnek, és egyik cimborámnak is voltak ilyen zavaró szívdobogás érzései. Ezt "ki lehet nőni". Nálunk elmúlt már. Egy nagyon jó tippet adok, működik. Tehát gyorsabban ver a szíved, így a légzésed is gyorsabb. A légzéssel tudod mérsékelni a szívdobogásodat. Csak annyi a teendő, hogy kicsit lassíts a légzéseden, így a szívverés is lassul. Amikor előjön az érzés akkor kicsit mélyebb levegő lassabban, kifújásnál is. Persze normálisan lélegezz csak figyelj oda az ütemre. Én úgy csináltam hogy amikor levegőt vettem lassan emeltem mindkét kezem a fejem fölé, amikor kifújtam lassan leeresztettem közben. 10-20 levegőt így veszel és már érzed is a változást. Ha az orvosod azt mondta nincs baj, akkor nyugodj meg, és próbáld ki ezt a trükköt! Remélem segít!
2015. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az agykontrollt ajánlom, mert ez egy pánikbetegség, a pánikbetegségre az agykontroll a legjobb ez tapasztalat,két meditáció után nekem elmúlt a pánikbetegségem,próbáld ki.Tölts le meditációkat és olvasd el az agykontroll könyvet csak néhány oldal.
2015. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!