Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió vagy hosszan tartó...

Depresszió vagy hosszan tartó hiszti? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem volt felhőtlen a gyermekkorom, de boldog voltam a kis hibáival együtt és az idő múlásával bizonyos okok miatt még boldogabb lettem. Az oviban, alsó osztályban nagyon nagy szám volt, én voltam a baráti kör középpontja. Azután 6., 7. osztályban minden megváltozott. Nem tudom miért, de zárkózott lettem, szerettem csendben üldögélni és a barátaim száma is megcsappant. Azt hiszem két rossz barátsággal indult el a dolog. Nyolcadikos lehettem amikor észre vettem, hogy néha le vagyok lombozva. Nagyon. Ekkor jött a jól ismert 'emós vagyok felvágom az ereimet korszak' ami annyiból állt, hogy agyon karcolásztam a csuklómat. Ezt aztán gyorsan be is fejeztem, de valahogy még mindig nem voltam az igazi..mindegy, ráhagytam.

Talán egy évvel ezelőtt kezdett súlyosbodni a dolog. Egyre rosszabbul és rosszabbul vagyok, a szociális életem a béka segge alatt van (bár néha el megyek bulizni, de akkor sem érzem magam igazán jól), az önértékelésem pedig...mondjuk úgy, hogy 10 pontból -10-et adnék magamnak, külsőt és belsőt is összevetve. A közérzetem borzalmas, folyton fáradt vagyok (pedig van, hogy már 9 előtt lefekszek). Nehezen alszok el, az agyam mindig pörög (álltalában olyan 'történetek' zajlanak le a fejemben ahol megsérülök vagy valaki ordibál velem én pedig felállok és kiállok magamért (amit a való életben nem biztos, hogy meg mernék tenni)), és éjszaka elég sokszor felébredek. Nem tudok koncentrálni, folyton stresszelek és azt hiszem semmire nem fogom vinni az életben...Nincs motivációm semmihez és ez nagyon megnehezíti a tanulást, karöltve dekoncentráltságommal. Mostanában egyre több rossz jegyet halmozok fel mert élni sincs kedvem, nem hogy tanulni, ami pedig az érettségi évében elég nagy szívás. A hobbijaim nagy részét leraktam, azokhoz sincs motivációm. Ha nagy ritkán előjön, hogy uuh, de rajzolnék most valamit, csak sóhajtok és fekszek tovább. Néha, ha a barátaimmal vagyok, meg tudnak nevettetni, de mindez két percig tart, utána újra csak a kimerültséget érzem. Egyre jobban azt érzem, hogy fel akarom adni.. Többször gondoltam már öngyilkosságra, de nem tudnám megtenni mert félek a családom reakciójától. Rákerestem egy közeli pszichológusra, de sajnos túl drága 'mulatság' ez nekem..viszont félek, hogy ha ez igazi depresszió, a fázisaimat elnézve csak még tovább süllyedek..Egyre tehettségtelenebbnek és rondábbnak érzem magam amitől viszont egyre rosszabb a hangulatom, amin pedig a barátaim 'fel a fejjel' és 'ne legyél már ilyen depis' mondatai sem segítenek. Ez egy betegség aminek nem tudok parancsolni..Mit tehetnék?

19/L


2014. nov. 26. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy depresszió, de hisztinek sem gondolom a leírásod alapján. A helyi szakrendelőben van lehetőség sokszor ingyenes pszichológusi tanácsadás igénybevételére. Vagy a körzeti pszichiáterhez menj el, szintén ingyenes, ez a lehetőség mindenhol adott, el fog veled beszélgetni és megmondja, hogy szerinte mi a bajod, de általában szeretnek gyógyszert felírni, azt jól gondold meg, hogy szükséged van-e rá, mert nehéz róluk leszokni és a problémákkal alapvetően jobb gyógyszer nélkül megbirkózni.
2014. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez szerintem ne menj, inkább pszichológushoz. Van ingyenes én is úgy tudom.
2014. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 Nincs mindenhol ingyenes, szóval sok esetben csak a pszichiáterhez tud menni, aki egyébként ugyanúgy beszélget is, tart pszichoterápiát, csak tud gyógyszert felírni.
2014. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utána fogok nézni!
2014. nov. 27. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a bajodat, mivel velem is ez van. Nem vagy egyedül ezzel. Nekem jól indult az egyetem, de mára egy katasztrófa. Nemcsak hogy szociálisan vagyok 0, és depresszióm van, állandó rosszkedv, fáradtság, élni nincs kedvem, öngyilkossági gondolatok, de most már a tanulás se megy, amitől igazán bepipultam. Hülyének, érzem énis magam, és a környezetem nem érti meg, hisztinek minősíti. Szerintem betegek vagyunk, akárki akármit mond. Azok az emberek nincsenek olyan állapotban, így könnyen beszélnek. Ami velem van, egyéni érzékenység a stresszre, ami ledönt a lábáról, egész egyszerűen nincs mit tenni, ez biológia. Az akaratodat bevetheted, de akármennyire akarsz, nem lehet mindent akaraterővel megoldani. Vannak nálunk nagyobb erők. Amit tudsz csinálni, az, hogy elfogadod, hogy ez egy probléma, és elmész pszichiáterhez.


Sokan mondják, hogy a pszichiáter rossz, meg tönkre tesznek a gyógyszerek, de ha már valaki nem tud mit kezdeni magával, és erre vágyik, hogy valami segítsen, akkor szerintem indokolt elmenni. Annál ami van, még a legrosszabb gyógyszer is jó olykor. Persze ideális esetben a pszichiátriának kellene jobbnak lenni.


Szóval veled vagyok, teljesen átérzem a helyzeted. Ez betegség, ledöntött a lábadról. Ha nem ért meg a környezeted, nem gond, mivel ők nincsenek a te bőrödbe. A pszichiáter meg fogja érteni, és tudni fogja mi a helyzet, mer ezt tanulta az egyetemen 5 évig.


Egy nagyon fontos dolgot még mondok: a legrosszabb, ha nincs társas támogatottságod. nemis az, hogy barátok, hanem, hogy valaki legalább értse, hogy ez objektíven egy betegség, és kezelés kell. A legrosszabb, ha mindenki hisztinek minősíti, és a "szedd össze magad"-al próbálkozik. Ez semmi reményt nem ad, és csak még rosszabb lesz. Úgyis te érzed, mi a jó neked, és mi zajlik a szervezetedben. Menj orvoshoz, még akkor is ha nehéz. Hidd el, jobb lesz sokkal. Egy idő után persze offold, persze csak ha már jobban érzed magad, de ezt döntsd el te magad.

2014. dec. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy mindezt leírtad.:) Sajnos a dolog kezd súlyosbodni azt hiszem...már bulimiával is küszködök..legalább is egy enyhébb(?) formájával. Nem tudom mi lesz..
2015. jan. 2. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!