Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az nem lehet jó ha mindennap...

Az nem lehet jó ha mindennap futok?

Figyelt kérdés

Régen futottam,mikor még volt elég szabad időm, 2 hónapig, csak akkor úgy csináltam hogy heti 2x vagy minden második nap, de egy napot köztük mindig hagytam pihenni. Mert azt halottam már párszor, pl a Kondizásba is úgy van, hogy hagyni kell az izmokra időt hogy regenerálódjanak. Na de mi van ha mindennap fut valaki, történhet valami sérülés, vagy nem egészséges ?


Most tervezem újra, gondolkozom rajta hogy el kellene kezdenem megint futni, hogy feldobja a hangulatomat, s kijöjjek kicsit ebből a passziv életformából.

csak sajnos általába majdnem mindennap dolgozom, és olyan munkát ahol a láb 10-11 órát igénybe van véve, tehát már az kicsit megerőltető, nap végére olyan kimerülten jövök haza. a kérdés az hogy mi történhet igy ha még erre futok, vagy legalább is munka elött reggel párórával és úgy megyek? nem birnám ?. Mit ajánlanátok merjek belevágni?


2015. febr. 25. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem jó. Heti 3-4-szer egészséges.

Ha megjön az étvágy, és bírsz többet, akkor hajrá.. érezni fogod egy idő múlva hogy az neked jó-e vagy nem. Egy biztos: Nem halálos, de nem is ajánlott.

2015. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hmm Értem!

hát igazából csak a munka részétől tartok kicsit, hogy úgy 5 óra elteltével össze ne essek melóhelyen a fáradtságtól. itt a fáradtságot nem feltétlen az álmosságra értem, hanem a fizikai, lábak.. mert már volt olyan mostanában, miután 4 napot egymás után le 10 óráztam, éreztem már azt hogy mikor lépek és a jobblábamra álltam, mintha kicsit összecsuklott volna a térdhajlatomnál, nyilván a fizikai kimerültség miatt.. az izmok már nem úgy tartottak.. csak emiatt tartok, de arra is gondolok ha a másik oldalát nézem elméletben a dolgoknak, akkor lehet hogy csak az eleje lenne nehéz, aztán pár hét eltetével biztos megnőne az állóképesség

2015. febr. 25. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:
A maradék időt használd alvásra! :) És akkor egyensúlyba kerülsz magaddal fizikailag, lelkileg, mindenhogy :)
2015. febr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem baj ha minden nap futsz, de mindenképp válassz jó futócipőt az ízületeid miatt.
2015. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Leginkább azért ne fuss naponta, mert felesleges, az már nem fog sokat hozzáadni az állóképességedhez, mondjuk a heti 3-hoz képest.

Választhatsz más mozgásformát, pl kerékpár. Ott lehet ülni, sőt szakaszosan a lábaknak pihennie, továbbá sokkal jobban adagolható a terhelés. (Futásnál a sebesség változhat ugyan kicsit, de az izmok, izületek teljesen terheltek gyakorlatilag mindig)

2015. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!