Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok?

Pánikbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Eddig nem hittem benne, hogy egyaltalan valoban letezik ez a betegseg. Gondoltam, a lusta, gyenge emberek panaszkodasa csupan de kezd megvaltozni a velemenyem. Az iskola miatt nagyon izgultam mindig is, szivemen viselem minden jegyem, igyekszem a legjobban teljesiteni, nagyon maximalista vagyok. Iden elso felevben nagy lendulettel kezdtem neki a sulinak, jol is ment, de december kornyeken valahogy kifogytam a szuszbol, romlani kezdtek a jegyeim es nem tudom magam azota sem osszeszedni. Minden reggel rosszullettel es gyomorgorccsel kelek, hogy mar megint iskolaba kell mennem, volt hogy hanytam is emiatt.mostanra mar kitalalt betegsegek miatt ki is maradok parszor, mert annyira nincs erom bemenni.

Probaltam magambanezni, elrendezni a dolgot egyedul. Arra jutottam, hogy talan ez a kenyszeres megfelelnivagyas lehet a forrasa. Nagyon kemenyen tanultam mindig is es e mellett mindig volt valami plusz elfoglaltsagom, es itthon a haztartast is nagyreszt testveremmel vezetem, mert szuleim sokat dolgoznak. Nagyon igyekszem, de soha nem kaptam elismerest, vagy csak nekem nem tunt fel, es minden munkam ertelmetlennek latom, magam jelentektelennek erzem, pedig jozan esszel felfogom, es latom magam, tudnom kene hogy ez nem igaz.

Probaltam mindent, megis igy erzem. Teljesen elbizonytalanodtam mindenben, az eddigi terveim (egyetem, nyelvvizsga, munka) osszedolni latszanak,az orokos gyomorgorcs meg hanyinger is kikeszit mar. Szuleimnek elege van belole, hogy orokosen hianyzok es lemaradok, es mikor otthon vagyok rosszkedvu vagyok, sirok, nem beszelek senkivel. Nagyon felek, hogy beleragadok ebbe az allapotba, de egyszeruen keptelen vagyok mast erezni, mashogy latni magam, a vilagot. Mit tegyek?

(szuleimmel nem szeretnek errol beszelni, sem elmondani nekik)



2015. febr. 26. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Akár pánikbetegség is lehet. Mindenképp helyes lenne terápia, ameddig nem súlyosabb a helyzet. A lehetőségeket megnézheted a YouTube-on:

-Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez

-Lelki bajok, megoldások

-Mire jó a hipnózis?

című sorozatokban.

2015. febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez még nem az.

Akkor lesz az, ha - legalább 2x - olyan szituációban lesz rohamod, amikor nem lenne indokolt. Mondjuk péntek délután otthon tévézel szép nyugodtan. Vagy nyári szünet közepén éppen gondtalanul heverészel a fűben és mégis beüt egy jelentős fizikai tünetekkel járó roham.

Sokan azért gondolják, hogy ez csak emberi gyengeség, mert kizárólag stresszes, konkrét szituációkhoz kötik. És mivel olyankor nekik is megemelkedik kicsit a pulzusuk, de kész ennyi, azt gondolják, hogy a másik csak gyenge, hisztis, tartatlan és ezért túl reagálja. Aztán jön a sóder az önuralomról, a szedd össze magadról és társairól.

Pedig ez kőkemény kémia.

2015. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elofordul hogy teljesen semleges helyzetekben hasonlo izgalmat erzek es szorongast. Gyomorgorcs kis szedules. De azok eleg enyhek,meg sikerul magam megnyugtatni par perc alatt, viszont azoknak sem tudom az okat. Ma mondjuk egesz nap olyan eros szivdobogasom volt, es ugyan az az emelyito gorcsos feszultseg. :\
2015. febr. 27. 04:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!