Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichoterápia sikertelen...

Ha a pszichoterápia sikertelen, mi az eljárás? A szakember függeszti fel a terápiát vagy a páciensnek kell lépnie?

Figyelt kérdés

2015. febr. 26. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha pénzt kap akkor nem hinném hogy szívesen felfüggesztené. Ha meg nem használ te miért maradnál?
2015. febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert kötődöm hozzá, és fogalmam sincs mi lesz velem nélküle.
2015. febr. 26. 19:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor lehet neked inkább az érzelmi kötödésre van szükséged. Ha ez így van, akkor lehet van értelme maradnod. Bár nem erről kéne szólnia.
2015. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, igazából amivel felkerestem, azzal nem haladunk.
2015. febr. 26. 20:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a páciensnek ilyenkor jeleznie kell, hogy úgy érzi sikertelen a dolog, mert elvégre a terapeuta mégse gondolatolvasó, néha neki is kell a visszajelzés. Ha pedig a páciens jelzi, akkor nyilván beszélni fognak róla, átgondolják a témát, a lehetőségeket és végül eldöntik mi legyen. A végső döntést mind a szakember mind a páciens meghozhatja, de úgy fer, ha megbeszéli a másikkal, nem csak bejelenti. Persze mikor hogy... én is hagytam már csak úgy ott egy pszichológust. Odamentem és közöltem, hogy ez az utolsó alaklom, kész, vége és bár végig ültem az ülést, többet meg se szólaltam szinte. De azért a másikkal szemben nem ez az igazságos.
2015. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én is nemrég gondolkoztam azon, hogy abba kéne hagyni, mert nem érzem, hogy haladunk.

megbeszéltem vele az aggodalmaimat, és azt mondta, hogy ehhez idő kell, hogyha tényleg a mélyére akarunk nézni a dolgoknak. a tüneti terápiák gyorsabban hatnak, azokban gyorsabbnak érződik a haladás. jobban belegondoltam, és rájöttem, h tényleg szükségem van erre, és bízom benne, hogy hatásos lesz. persze én még nem járok évek óta, de már azért jó ideje, és azt gondoltam, ennyi idő alatt már előrébb leszek.

de a problémáim se egyszerűek, évtizedek alatt halmozódtak föl, és hát végülis érthető, hogyha annyira nem gyors a dolog.

na szóval szerintem beszéld meg vele nyíltan. nekem ez használt.

2015. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 homo ludensz ***** válasza:
100%
Az elején hallgatólagosan el kell fogadnotok egymás státuszát. Ő a terapeuta és te vagy akin legjobb tudása szerint dolgozik. Az eddigi ismeretei birtokában meghatározza a technikát vagy módszert amelyről úgy véli hogy nálad eredményes lesz. Sok féle, már másoknál bizonyított módszer van s lehet az is hogy neked egy másik hozná meg az általad kívánt eredményt. Ezt közösen beszéljétek meg de ő dolgozik rajtad,veled s feltételezem hogy kezdettől megtaláltátok a közös hangnemet akkor valami hasznos eredményre juttok.
2015. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak egy módszerben képzett. Mint kiderült az nálam nem hatékony.
2015. febr. 26. 21:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Keress másikat, hogy oldja a kötődésedet. A másik valamilyen mélylélektani módszerrel (transzperszonális, vagy még inkább integratív) kezeljen, hogy reményed legyen a gyógyulásra.
2015. febr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dftgsgvghgev ***** válasza:
100%
Lehet sima elakadás is. Van, amikor beragad a terápia, főleg hosszabb folyamatoknál várható, amikor a változást megakasztja a változással szemben ható az elhárító rendszer. Persze sok más oka is lehet. Jelezd a terapodnak, hogy szerinted elakadtatok. Nem kötelező azonnal felfüggeszteni a terápiát. Előfordul, hogy pont azért van elakadás, mert a terápia hatékony, provokálja a védelmi rendszert. Persze ez nem ilyen egyszerű, hogy kiderítsétek, mi baj, a legjobb, ha jelzed a gondot a terapodnak. A dinamikus pszichoterápiás szerződésben eleve benne van (a kognitívot nem ismerem), hogy bármit kimondhatsz az ülésen. Akár azt is, hogy elakadást érzel, vagy azt is, hogy szeretnéd a terápiát megszakítani.
2015. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!