Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pécsett milyen lehetőségeim...

Pécsett milyen lehetőségeim vannak pszichológus/pszichiáter felkeresésére - kényes témában?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már több, mint két éve járok a pécsi gyerekpszichiátriára (Veress Endre u.) egy amúgy nagyon kedves nőhöz.


Most viszont egy olyan mentális zavarom adódott, amit egyfelől neki, mint gyerekpszichiáternek már nem tudnék elmondani, ill. átbeszélni, és Ő valószínűleg nem is tudná lekezelni.

Másfelől már két éve járok hozzá, ezalatt Ő "megismert", és ha megemlíteném neki a dolgot, onnantól kezdve Ő is a mélyvízbe lenne dobva, és teljesen kiábrándulna belőlem. Amitől én félek is.

Harmadrészt meg a téma is valószínűleg olyan, amivel gyerekszpichiáter nem találkozik, és nem lett rá felkészítve.


Valakinek viszont idővel, ha én nem tudom lekezelni, vagy nem múlik el valahogy, el kell, hogy mondjam szakembernek, hogy esélyem legyen a gyógyulásra.

Sajnos viszont csak helyi szakemberhez tudnék fordulni, mivel a dolgot szüleimnek semmiképpen se tudnám elmondani, ha viszont a városon kívülre utaznék, azt már Ők is észrevennék.


Pécsett lakom.

Tudna valaki Pécsi ebben tanácsot adni nekem?


<21/F>



2015. febr. 8. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekpszichiáterek több dologra vannak felkészítve, mint gondolod és ne hidd, hogy Te leszel a legkacifántosabb esete. Ne akarj megfelelni a pszichiáterednek ennyire, nem a szülőd, hanem az az ember, aki azért van, hogy segítsen. Akkor fog csalódni benned, ha nem mondod el neki a problémádat és ezzel hazudsz neki. Ha nem tud vele foglalkozni, mert azt gondolja, hogy nincs rá felkészítve, nem az általa használt módszerek a legeredményesebbek a kezelésben, akkor ajánlani fog valakit, akivel a legkönnyebben tudsz dolgozni a problémán. Tapasztalatból mondom, én a Rét utcába jártam be a zárt osztályra egy pszichiáterhez, nem volt probléma, amikor nem ő volt a legkompetensebb a témában, ajánlotta egy kollégáját. Nagy levegő, valószínűleg jó a szakmában, ha nála maradtál, segíteni fog.
2015. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Oké, lehet, megpróbálom.


Bár tényleg bennem van a félelem, hogy egy jó és értelmes embernek ismert meg, és most teljesen csalódni fog bennem, hogy mekkora egy síkgyökér is az, akivel eddig 2 évig foglalkozott. Lehet, ez lesz a legnagyobb kiábrándulás számára.

2015. febr. 11. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!