Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom eldönteni hogy...

Nem tudom eldönteni hogy Pszichés e a dolog vagy sav?

Figyelt kérdés

Remélem jó helyre írok.

Tudom hogy van mind 2 nekem.De most duzzadt pirosas a torkom nem használ se antibiotikum , se strepsils , se tea ,se méz, se semmi az ég egy adta világon.6-odik napja van ez így. Fáj a torkom/fulladok -torokszorítás, de az is lehet hogy mindkettő most, sok savam is van ezen a torokfájáson kívül . De most nem tudom eldönteni hogy melyik . Régen tükröztek(3 éve )felmaródást láttak csak kaptam rá gyógyszereket amiket nem bírtam hánytam tőlük .Vissza mentem és kiröhögött az orvos hogy nem lehet azóta 6-7 fajta savlekötőt próbáltam ideig óráig használtak és mindtől volt valami bajom,úgy hogy sose olvasom el mellékhatásokat mielőtt valaki írná hogy beképzelem. És amit nem is bírtam az egyik a controloc a sok közül mégis szedtem nem kevesebb mint 6 hónapig ami után ugyanúgy sok maradt a savam, pedig ezeket nem kell egy életen át szedni, de nekem ezek nem használtak , probáltam életmód váltást, (igaz keveset mozgom, pánikbetegségem is van) kb 2 éve. De azon kívűl mindent megtettem , nem dohányzom, nem kávézom, nem iszok alkoholt, nem eszem már húst, nem eszem már édességet , már a létező minden ilyent letettem vagy el sem kezdtem, ami káros lehet.Rengeteg gyümölcsöt , zöldséget gyógyteákat iszom de semmi, nem használ semmit.Mindentől savam van Ha kenyeret eszem attól , ha régen húst ettem attól ha csak párolt krumplit attól nincs olyan étel amitől ne lenne savam legyen az könnyű vagy nehéz minden étkezés után mindegy mit eszem. Ez már vicc.. Köhögök másfél éve, Se nem szív se tüdő, se Asthma se semmi mind ki lett vizsgálva, ja se allergia. Erre tuti írnátok hogy pszichés, de ennyire van ilyen? Hogy akár mit teszek az egészségemért semmi, pozitív könyveket olvasok stb. Mindent amit el lehet képzelni de nem jó.És már hulla vagyok 6odik napja semmit nem alszom mert annyi savam van/meg lehet baci is hogy majd meg fulladok éjjel. De nem tudom mitől. Nagyon el tudok ilyenkor keseredni.Már néha félek enni nehogy savam legyen az ételtől tudom hogy ez nem jó, de tanácstalan vagyok azért írok ide hátha más is hasonló cipőbe jár/járt és tud támpontot írni, vagy valami ötletet amit ki lehet még probálni. Nem vagyok a Pszichiátertől elragadtatva , Mert nem fogom magam tönkretenni több gyógyszerrel amit évekig szedtem és tünetileg vagy még addig se voltak jók régen szedtem nyugtatót is kb az se volt jó alig bírtam letenni pedig frontin volt . Nem vagyok ezeknek a híve mármint a gyógyszereké mert nekem nem használnak annál inkább a természetes alapú dolgok érdekelnek abba hiszek is inkább. Aloe Vera-t szedek 3 hónapja mindenki csodaszernek írja nekem az se pedig semmi negatív gondolatom nincs ezekről hanem annál inkább lelkesen szedem , de olyan mintha akár mit amit kitaláltak volna a világon nekem nem használna , ezt mind elmondanám valami orvosnak röhögne hogy ilyen nincs hogy semmi se használjon, Kérem aki tud segítsen.


2015. febr. 27. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tudod, nem mindenki röhögne ki téged, legalábbis az én háziorvosom nem. Ő módszeresen végigvenné a tüneteidet, és meggyógyítana. És lenne még egy előnye is: Ő látná, hogy férfi vagy e vagy nő, hogy 18 éves vagy 78, hogy mennyi rajtad a háj, szal fel tudna mérni. De mi itt semmit sem tudunk rólad, csak azt, hogy látszólag össze vissza szedsz (kipróbálsz?) mindenfélét, közben pedig a pánikodat sem kezeled, mert nem akarsz gyógyszert szedni, ( pedig a pánik tudvalévőleg okoz szív és érrendszeri, légzőszervi, gyomor és bélrendszeri stb tünetet, anélkül hogy ezek bármelyike is benned lenne.

Remélem, nem bántottalak meg. Jó helyre írtál...

2015. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem mikor ég a gyomrom akkor vizet iszom, tiszta vizet vagy forrásvizet, de nem szénsavasat.

Mert a víz higitja a savat, ilyenkor a tea szerintem nem segít, én azt tapasztaltam.


Amúgy meg az elfogadása annak ami van, én imádkozom ,hogy eltudjam fogadni, és kérem az erőt Istentől az elfogadáshoz. Általában minden betegségnek lelki oka van. Voltam én is úgy, hogy évekig köhögtem, és nem használt semmi. A lelki háttere az, hogy nem mondtam ki amit gondoltam. Ugye a gőg, hogy én jó vagyok nem szolok stb.

(magyarán akkor kiköhögöm) kicsit viccesen tudom már fogadni, és az ima éltal kaptam segítséget kgyelmet óldást.


Nem tudom nalad mi lehet a lelki oka, de szerintem nálad is van. Járd körül van- e akire haragszol, és nem tudtál esetleg megbocsájtani, vagy írigység, féltékenység, vagy valami vágyad nem teljesült, és nem tudod elfogadni elengedni. Vagy valami lelki ismeret furdalás stb.

Remélem sikerült valami szálat érinteni, ami segíthet.:)

2015. febr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az elsőnek üzenem

Nem össze vissza szedek mindent minden egyes gyógyszrt orvos írt fel, savlekötő, nyugtató stb. Most az ha nem bírom nem szedem ez nyilván való , minden természetes összetevőjűt meg magam probáltam ki hogy mi az ami hat, nyilván ezeket csak így tudod meg, És nyílván ha használva valamelyik már rég jobban lennék de ezek tüneti szerek mindenki tudja.

Nem , nem bántottál meg, köszönöm neked is a válaszod igen én nem írtam ki de nem tudtam hogy ez lényeg e

26/F

188cm, 82 kg tehát kövér se vagyok.

2015. febr. 27. 17:34
 4/12 anonim ***** válasza:
B vitamin hiányod is lehet, mivel nem eszel húst. Ez is ronthatja az emésztésed. Gaviscon emulziót ajánlom neked, ez bevédi a gyomor falát és a gyomorszájat. A savat jól csökkenti a kamilla tea is. A Salvus vizet nem tudom próbáltad esetleg? Gasztro 825 probiotikumot is jó lenne szedned. Nem tudható, hogy vérnyomásra szedsz gyógyszert? Könnyen lehet, hogy attól köhögsz. Valószínű most be van gyulladva a torkod és lehet egy baktérium-vírus allergiád is. Megértelek, mert én sem bírom a gyógyszereket és azt nem szeretik az orvosok, sőt el sem hiszik. Orvos természetgyógyászt keress fel!
2015. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Másodiknak köszönöm volt benne érdekes szemlélet :)


17:36os

NEm régóta vagyok vega kb másfél hónapja ez mondhatni semmi. Ezt az életformát azért kezdtem el hogy hátha a hús vált ki savat a szervezetemben de nem, Gaviscon sajna nem segít se semmi más csak kb 1-2 órára vagy annyi se Salvus víz van itthon de ha vicces ha nem az se. Semmilyen gyógyszert nem szedek kb fél éve. Vérnyomásom inkább alacsony de semmit nem szedek rá köszönöm segítséged.

2015. febr. 27. 17:40
 6/12 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

ezek tüneti szerek mindenki tudja.

Nem , nem bántottál meg, köszönöm neked is a válaszod igen én nem írtam ki de nem tudtam hogy ez lényeg e

26/F

188cm, 82 kg tehát kövér se vagyok."


Kedves kérdező!

Igen, ezek az adatok nagyon fontosak. Mi itt a GYK-n nem tudunk adni orvosi segítséget, csak olyasmiket, hogy hízzál meg, vagy fogyjál le, vagy mozogj többet, tehát csak ilyen általános dolgokat. Tehát ha te előre megírod nagyjából a paramétereidet, akkor már nem is koptatjuk ilyennel a billentyünket. Mert a Te eseted, valóban orvosi eset. Csak annyit tudunk javasolni, hogy fordulj egy jó orvoshoz, vagy mint az előző levelező írta, fordulj a jó Istenhez. Gyógyulj meg!

2015. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2015. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az akácfavirág teát! És homeopátiát. A legfontosabb, hogy nem stresszelj, ne idegeskedj, mert a reflux főleg a stressz betegsége.
2015. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem úgy 12 évvel ezelőtt, ez nagyon stresszes időszakban alakult ki nyombélfekélyem, de azóta is küzdök a savval, én gyógyszer nélkül létezni sem tudnék. Erős savlekötőt szedek állandóan, évek óta. Semmi más nem használt, pedig sok mindent próbáltam. Csak a gyógyszer segített, úgyhogy szedem. Ha már egy nap kimarad, iszonyúan kapar és ég a torkom, szúr a gyomrom, stb.
2015. márc. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló vagyok: a Tafedim teát próbáld még meg. A férjem ugyan ilyen erős savasodással küzd évek óta és ezt szokta inni, és megenni a kifőzött teát.
2015. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!